Şeb-i Arus Turu

2 Gün - 3 Gece

15 - 18 Aralık

Kişi Başı: 690 TL

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

Şeb-i Arus Turu

Sembolizma ve Ezoterizm üzerine çalışan Zeynep Ergen ile farklı bir Konya gezisi için yola çıkıyoruz.

Cuma akşamı İstanbul’da E5 üzerinde bulunan buluşma noktalarından siz Gezgin Tayfaları aldıktan sonra Konya’ya doğru yola çıkıyoruz.

1. Gün: Sabah saatlerinde Sille’ye varmış olacağız. İlk önce yerel tatlarla dolu zengin kahvaltımızı yaptıktan sonra Sille köyünü gezmeye başlıyoruz. Üç, dört yıl önce başlayan doğru restorasyonlarla eski çehresine kavuşan köyün en önemli yerlerinden biri Aya Eleni Kilisesi. Konstantinye’yi kurup Roma imparatorluğu’nun yeni başkenti yapan Konstantin’nin annesi Azize Helen tarafından yaptırılmış olan bu kiliseyi gezip tekrar Sille sokaklarına dalıyoruz. Mum ve çömlek atölyelerini de gezdikten sonra Kelebekler Bahçesini gezmeye gideceğiz. Farklı kelebek ve böcek çeşitlerinin yanı sıra değişik bitkileri de göreceğimiz bu ziyaretimizin ardından otelimize geçeceğiz. Ufak bir dinlenme sonrasında Konya sokaklarında kısa bir yürüyüş yapacağız. Daha sonra akşam yemeği için serbest vaktiniz olacak.

2. Gün: Sabah kahvaltı sonrası Konya turumuza başlayacağız. Bugün size profesyonel rehberinizin yanı sıra Sembolizma ve Ezoterizm üzerine çalışan Sanat Tarihçisi Zeynep Ergen de eşlik edecek. Hep beraber Şemsi Tebrizi Türbesi, Mevlana Türbesi ve Müzesi, Üçler Kabristanı ziyaret edip öğle yemeği için mola vereceğiz. Daha sonra da Karatay Medresesi, İnce Minareli Medrese ve Alaaddin Tepesini gezeceğiz. Akşam katılacağımız Şeb-i Arus kutlamalarından önce serbest zamanımız olacak, dileyenler alışveriş yapıp yerel tatlara bakabilirler. Buluşma saatinde tekrar bir araya gelip kutlama için Şeb-i Arus törenlerinin yapılacağı salona geçeceğiz. Yaklaşık 3 saat sürecek olan gösteriden sonra İstanbul’a dönüş için yola çıkacağız.

Pazartesi sabahı İstanbul’a varmış oluyoruz. Bu sefer tur başlangıcındaki buluşma yerlerinden siz Gezgin Tayfalardan bir sonraki tura kadar ayrılıyoruz.

Buluşma Yer ve Zamanı
Tarih: 15 Aralık Cuma

 • 22:00 gibi İncirli Alfemo önünden başlayıp, kayıtlarla oluşturulacak E5 üzerindeki duraklardan sizleri alacağız.
 • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?
Sille köyünde ve Konya’da yürüyüş yapacağımız için mevsim şartlarına uygun şekilde giyinmenizi tavsiye ediyoruz.
Ücret ve Ödeme

Tur ücreti: Kişi başı 690TL. Tek kişi oda farkı 45TL

Ödeme şekli:
Kayıt esnasında 290 TL.  Kalanı da 1 Aralık tarihine kadar alınacaktır.
Ya da Bonus ve Finansbank kredi kartları ile tur kayıt esanasında 3 taksit şeklinde de ödeyebilirsiniz. Kredi kartına taksit farkı 45 TL

IPTAL KOŞULLARI

Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
• Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

 

Ne dahil?
 • Zeynep Ergen ile tur ve söyleşi
 • Profesyonel rehberlik
 • Konaklama (Nun Hotel – http://nunotel.net/ ya da benzeri)
 • 2 Kahvaltı, 1 Akşam yemeği (1 kahvaltı ve akşam yemeği otelde, 1 kahvaltı Sille köyünde)
 • İstanbul – Konya – İstanbul ulaşım
 • Rehberinizi daha iyi dinleyebilmebiniz için kulaklık seti
 • Seyahat Sigortası
Ne dahil değil?
 • Dahil yemekler esnasında alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Kaptan bahşişleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat