Lavantalarıyla Isparta

2 Gece, 2 Gün

10-12 Temmuz 2020

Kişi Başı: 790 TL (%50 dolu olacak şekilde otobüs ile)

Ayrıntılı bilgi için:

Lavantalar, Sagalassos ve Pamukkale Turu (Ankara Çıkışlı)

Toroslar’ın eteklerinde, Antik Sagalassos’un gölgesi ve lavanta tarlalarının kokusuyla geçecek bir hafta sonu

3 Temmuz Cuma: Ankara’dan Hareket
Daha önce kararlaştıracağımız buluşma yerlerinde siz gezgin tayfalarla buluşup Kuyucak Köyü’ne doru yola çıkacağız.

4 Temmuz Cumartesi: Kuyucak Köyü – Isparta – Sagalassos Antik Şehri – Burdur
Güllerin diyarı olarak bildiğimiz Isparta aslında lavanta üretimi bakımından da zengin. İlk tohumları Fransa’dan 1975 yılında getirilen lavantalar şimdilerde birçok köyde üretiliyor. Biz gezginlere de; tarlaların mis kokusu ve hoş görüntüsü içinde gezinip, çok uzaklara gitmeden bu mor rüyayı yaşamak kalıyor. Varışımız ile ilk önce güzel bir kahvaltı alacağız. Daha sonra da lavanta tarlalarını gezip çocuklar gibi şen ve mutlu ayrılıyoruz Kuyucak Köyü’nden.

Buradan Eğirdir’e geçiyoruz. Göl manzarası ile alacağımız öğle yemeği sonrasında ki durağımızda Sagalasos Antik Kenti. Antik kent verimli ovaların bulunduğu geniş alanı kuş bakışı izlemekte ve ilk bulgular MÖ 10000 li yıllara dayanmakta. Havasını solumak, hayal etmek bile insana farklı hisler yaşatmaya yetiyor. Antik kentin içinde bulunan çeşme çalışır vaziyette ve görkemli bir yapı. Kenti gezdikten sonra Burdur’a geçiyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda ve tur fiyatına dahil olacak.

5 Temmuz Pazar: Burdur – Salda – Pamukkale – Ankara
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Salda Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Gerçekten de Türkiye’nin Maldivleri lakabını hak ediyor. Buradaki serbest vakit sonrası (isteyenler yüzebilir), Pamukkale’ye doğru yola çıkıyoruz. Antik şehir Hierapolis ve Travertenleri gezmeden önce öğle yemeği molamız olacak. Daha sonra da hem doğa hem de tarihi ile önemli Dünya’da 36 yerden biri olan Pamukkale’yi gezeceğiz. Burada ölüler şehri nekropolü, Roma tiyatro, hamam ve caddeleri ile Hierapolis’i ve tabi ki beyaz travertenleri gezip İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

Gece yarısından sonra Ankara’ya varmış oluruz. Sizlerle tur başında buluştuğumuz yerlerde ayrılıp, başka bir Gezgin Tayfa turunda buluşana kadar hoşça kalın diyoruz.

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Buluşma Yeri:
  Buluşma yerlerimiz ve saatleri misafirlerimizin semtlerine göre oluşturulacaktır. 
 • Buluşma için irtibat: Erkan Karaköse0 535 360 67 31
Ne lazım?

Rahat bir ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, küçük sırt çantası, yağmurluk ya da panço, varsa düzenli kullandığımız ilaçlar, su ve enerji vermesi için kuruyemiş veya kuru meyve. Ayrıca fotoğraf makinalarınızı almayı unutmayın!

Salda Gölü ve Pamukkale’de yüzmek isteyenler mayo ve havlularını da alabilir ama göl kıyısında duş olanağı yok. Zaten tuzlu su olmadığı için duş almayışınız bir rahatsızlık vermeyecektir. Aynı şekilde Pamukkale’de duş olanağı olmayacaktır.
Sagalassos ve Hierapolis (Pamukkale) Antik kenti için Müze Kartlarınızı almayı unutmayın. Fakat müze kart Antik Havuz’da geçmiyor. Pamukkale’de yüzmek isteyenler antik havuz giriş ücreti 55TL. Travertenlerde yüzmek ücretsizdir.

COVID19: Bilindiği gibi COVID19’dan korunmanın en iyi yolu kendimizin alacağı önlemlerdir. Yanınızda maskelerinizi almayı unutmayın. Otobüslerimizde de kullanabileceğiniz maskeler olacaktır. Ayrıca el dezenfektanları da otobüslerimizin içinde ve kapılarında bulunacaktır. Otobüslerimizde her koltukta 1 kişi oturacak şekilde bir düzen oluşturacağız. 

Fiyat ve Ödeme
 • Fiyat: Kişi başı 790 TL
  BU TUR EN AZ 12 KİŞİ İLE YAPILIR (Bu turumuza maksimum katılım 20 kişidir ve 44 koltuklu otobüslerle yapılacaktır)
 • Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
  • Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
  • Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
  Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

 

Ne dahil?

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Gurubumuza özel klimalı otobüs
 • 1 gece konaklama (Kayışlıoğlu Oteli ve ya benzeri)
 • 2 kahvaltı, 1 akşam yemeği
 • Yurtiçi Seyahat Sigortası
Ne dahil değil?
 • Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:
  Kişisel harcamalar
  Dahil olan yemekler ile beraber alınan içecekler
  Öğle yemekleri
  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat