Lavantalarıyla Isparta

2 Gece, 2 Gün

28-29-30 Temmuz 2024

Kişi Başı: Yakında

Ayrıntılı bilgi için:

Lavantalar, Sagalassos ve Pamukkale Turu

Toroslar’ın eteklerinde, Antik Sagalassos’un gölgesi ve lavanta tarlalarının kokusuyla geçecek bir hafta sonu

1. Gün: İstanbul – Antalya – Sagalassos – Eğirdir – Isparta
Sabah 05:00’de İstanbul Havalimanı’nda buluşuyoruz. Uçağımızın hareket saati, 06:45. Antalya’ya varışımız ile beraber Tosların eteklerinde alacağımız kahvaltı için hareket ediyoruz. Kahvaltı sonrası antik Sagalassos’u ziyaret edeceğiz. İskender’in bin bir güçlükle aldığı, hala Roma ve Helenistik dönemlerinden kalma çeşmelerinden suların aktığı, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunun bulunduğu bu büyüleyici şehirden kalanları gezip, hikayesini öğrendikten sonra Eğirdir’e doğru harekete geçiyoruz. Kartal Tepesi’nde bir mola verip öğle yemeği için Can Ada’ya geçeceğiz. Yemek ve serbest zaman sonrasında Isparta’da bulunan otelimize geçeceğiz.

2. Gün: Kuyucak Köyü – Burdur – Salda Gölü – Laodikeia 
Güllerin diyarı olarak bildiğimiz Isparta aslında lavanta üretimi bakımından da zengin. İlk tohumları Fransa’dan 1975 yılında getirilen lavantalar şimdilerde birçok köyde üretiliyor. Biz gezginlere de; tarlaların mis kokusu ve hoş görüntüsü içinde gezinip, çok uzaklara gitmeden bu mor rüyayı yaşamak kalıyor.
Erken bir kahvaltı sonrasında kendimizi Kuyucak Köyü’nde bu mor rüyanın içinde bulacağız. Burada yeterince vakit geçirdikten sonra Burdur Arkeoloji Müzesi’ni gezeceğiz. Sagalassos gezimizi tamamlayacak olan bu müzeyi ziyaret ettikten sonra Burdur’da öğle yemeği için vaktimiz olacak. Öğleden sonra ilk durağımız Salda Gölü.
Gerçekten de Türkiye’nin Maldivleri lakabını hak ediyor. Buradaki serbest vakit sonrası (isteyenler yüzebilir), Laodikeia’ya doğru yola çıkıyoruz. Kazıları hala süren ve tur rotalarının dışında kalan bu antik şehri gezerken büyüklüğü ve anıtsal yapıları sizi ister istemez tarihte bir yolculuğa çıkartacak. Rehberiniz ile beraber Laodikeia’yı gezdikten sonra otelimize geçeceğiz. İsteyenler otelimizin açık ve kapalı (termal su) havuzlarında dinlenebilirsiniz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız.

3. Gün: Pamukkale – İstanbul
Kahvaltımızdan sonra hem doğa hem de tarihi ile önemli Dünya’da 36 yerden biri olan Pamukkale’yi keşfedeceğiz. Burada ölüler şehri nekropolü, Roma tiyatro, hamam ve caddeleri ile Hierapolis’i ve tabi ki beyaz travertenleri gezdikten sonra havalimanı doğru hareket edeceğiz. Uçağımız saat 16:50’de Sabiha Gökçen Havalimanı’na olacak.

Havalimanı varışımız ile bir sonraki Gezgin Tayfa turuna kadar birbirimize veda ediyoruz.

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Buluşma Yeri:
  Buluşma yerlerimiz ve saatleri misafirlerimizin semtlerine göre oluşturulacaktır. E5 üzerinde olacak buluşma yerleri ayrıca sizlerle paylaşılacaktır. 
 • Buluşma için irtibat: Erkan Karaköse0 535 360 67 31
Ne lazım?

Rahat bir ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, küçük sırt çantası, yağmurluk ya da panço, varsa düzenli kullandığımız ilaçlar, su ve enerji vermesi için kuruyemiş veya kuru meyve. Ayrıca fotoğraf makinalarınızı almayı unutmayın!

Salda Gölü ve Pamukkale’de yüzmek isteyenler mayo ve havlularını da alabilir ama göl kıyısında duş olanağı yok. Zaten tuzlu su olmadığı için duş almayışınız bir rahatsızlık vermeyecektir. Aynı şekilde Pamukkale’de duş olanağı olmayacaktır.
Sagalassos ve Hierapolis (Pamukkale) Antik kenti için Müze Kartlarınızı almayı unutmayın. Fakat müze kart Antik Havuz’da geçmiyor. Pamukkale’de yüzmek isteyenler antik havuz giriş ücreti 100TL. Travertenlerde yüzmek ücretsizdir.

COVID19: Bilindiği gibi COVID19’dan korunmanın en iyi yolu kendimizin alacağı önlemlerdir. Yanınızda maskelerinizi almayı unutmayın. Otobüslerimizde de kullanabileceğiniz maskeler olacaktır. Ayrıca el dezenfektanları da otobüslerimizin içinde ve kapılarında bulunacaktır.

Fiyat ve Ödeme
 • Fiyat: Yakında

   

  BU TUR EN AZ 12 KİŞİ İLE YAPILIR (Bu turumuza maksimum katılım 25 kişidir)

 

 • Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
  • Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
  • Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
  Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

 

Ne dahil?

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • İstanbul – Antalya / Denizli – İstanbul uçak biletleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Gurubumuza özel klimalı otobüs
 • 2 gece konaklama 
  Isparta: 
  Pamukkale: Tripolis Hotel (http://www.tripolishotel.com)
 • 3 kahvaltı, 2 akşam yemeği
 • Yurtiçi Seyahat Sigortası
Ne dahil değil?
 • Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:
  Kişisel harcamalar
  Dahil olan yemekler ile beraber alınan içecekler
  Öğle yemekleri
  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat