OCAK'TA KUZEY IŞIKLARI – LAPLAND

4 Gece - 5 Gün

19 - 23 Ocak 2020

Kişi Başı: 1429 Euro'dan başlayan fiyatlar ile

Ayrıntılı bilgi için:

OCAK’TA KUZEY IŞIKLARI – LAPLAND

Boncuk boncuk gözleriyle Huskyler kızağınızı çekecek, Ranua Vahşi Yaşam Parkı’nda yabanil hayatı tanıyacağız. Gece kar motorları ile ormanda safariye çıkacağız. Ren geyiklerinin çektiği kızaklarda kendimizi hemşerimiz Noel Baba gibi hissedeceğiz. Tur programına dahil turlar ile keyifli bir tur.

1. Gün : 19 Ocak Pazar 2020. İstanbul / Rovaniemi
İstanbul Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK ile saat 09:50’de Rovaniemi ’ye hareket 13:30 varış. Havalimanında varışınn ardından Kuzey Kutup Dairesi’nin en heyecan verici bölgesinde yer alan Santa Claus Köyü’nü (Noel Baba Köyü) ziyaret edebilir, dünyanın her tarafından gelen çocukları dinlemek ve insanlarla konuşmak için her gün bu köye gelen Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme şansına sahip olacaksınız. Rovaniemi şehir merkezindeki otelimizi yerleştikten sonra rehberimiz eşliğinde şehir merkezini görmek için küçük bir tanıtım turuna çıkabilirsiniz.

2.Gün: Ocak 20 Pazartesi 2020. Ren Geyiği Safarisi ve Kuzey Işıkları Turu
Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından geyik çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz. Yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçirirken hikayeler dinleyeceksiniz. Burada Kuzey Kutup dairesi ve yaşamları hakkında bilgiler aldıktan sonra “Geyik Sürüs Sertifikası” na da sahip oluyoruz. Öğle yemeği için Rovaniemi şehir merkezinde serbest zamanın ardından şehir merkezini keşfedebilirsiniz. Akşam ise geç bir saatte de otobüs ile şehir ışıklarından uzakta kuzey ışıkları avına çıkıyoruz. Hava durumu ve şansımıza bağlı olarak kuzeyin renkli ışıklarını görme şansımız olacaktır.

3.Gün : 21 Ocak Salı 2020 Husky Kızak Safarisi ve Buz Otel Ziyareti
Sabah kahvaltımızdan sonra Husky çiftliğine hareket ediyoruz. Belki de dünyanın en sevimli köpekleri olan huskyleri ziyarete gidiyoruz. Bugün kendi takımımızdaki husky köpeklerini nasıl yönlendireceğimizi öğreneceğiz, bu sevimli dostlarımız bize kızakları ne kadar hızlı çekebildiklerini gösterecekler, koşmayı çok seven sevimli dostlarımızın saatlerce koştukları halde ne kadar enerjik olduklarını gözlemleyebileceksiniz. Sessiz ve bembeyaz doğada unutulmaz bir kızak sürüş keyfi yaşayacaksınız. Hava koşulları ve katılımcıların becerisi sürüş zamanını etkileyebilir. Sonra da Lapland bölgesine özgü ve sadece kış aylarında buzdan ve kardan inşa edilen buz oteli ziyaret edeceğiz. Öğlen ve akşam yemekleri için serbest zaman. Öğleden sonrası için opsiyonlu olarak düzenlenen kar motorları safarisine katılabilirsiniz. kişi başı 129 EURO (en az 6 katılımcı ile)

4.Gün : 22 Ocak Çarşamba 2020 Rovainemi
Bugün sabah kahvaltısından sonra, opsiyonlu olarak düzenlenen ve Rovaniemi’ye yaklaşık 1 saat mesafede ve bölgenin en dip ormanları arasına kurulmuş olan ve yaklaşık 200 çeşit hayvana ev sahipliği yapan Ranua vahşi yaşam kampını ziyaret edebilirsiniz. Kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, domuzlar, yaban geyikleri ve çok sayıda kuş tunlardan sadece bazıları.Parkta yapacağımız rehberli yürüyüş sırasından parkın en özel çifti Venus ve Manasse (kutup ayıları )yi görme sansina sahip olablirisiniz. Ardından da Finlandiya’nın en ünlü çikolata markasının fabrika satış noktasını ziyaret ederek ve otelinıze geri döneceksiniz. Ranua Vahşi Yaşam Parkı Opsiyonlu turu kişi başı 120 EURO (minimum 10 katılımcı ile)

5.Gün : 23 Ocak Perşembe 2020 Rovainemi – İstanbul
Otelden ayrilis saatine kadar serbest zaman ve 14:30 hareket ve havalimanı transferi ardından 16:55 Türk Hava Yolları uçağı ile İstanbul devam uçuşu. Saat 22.15’de İstanbul’a varış.

 

 

Buluşma Yer ve Zamanı

Tarih: 19 Ocak 2020
Yeni Havaalanı
Daha önce sizler için alacağımız uçak biletleri ile işlemlerinz yapıp Rovaniemi’ye hareket edeceksiniz. Rehberiniz sizi Rovaniemi’de karşılayacak.

Ne lazım?

Gezgin’in çantası ufak olur. O yüzden olabilince ufak bir çanta ile yola çıkmanızı öneriyoruz.
Günlük ihtiyaçlar için de yanınıza bir sırt çantası olursa rahat edersiniz.
hava -20, -30 derece olacak. Husky,ren geyiği, kar motoru gibi turlar için kıyafet veriyoruz ama yine de sizin de yanınızda uygun kıyaftler olmalı. El feneri, ince termal eldiven, soğuğa dayanaklı bot ve çoraplar başlıcaları. Bir de cep telefonunuzu sıcak tutacak bir kılıf. yoksa pili hemen bitiyor.

Ücret ve Ödeme
 • 2 kişilik odada kişi başı 1549 EURO
 • 3 kişilik odada 2 kişi kişi başı 1549 Euro, 3. kişi 1429 EURO (ek yatak konulur)
 • Tek kişilik odada kişi başı 1899 EURO

TUR KONTENJAN VE KESİN KAYIT BİLGEİLERİ İLE ÖDEME KOŞULLARI
Uçaklarda ve otellerde toplam 30 kişilik kontenjan ayrılmıştır. Rezervasyonlar kayıt sırasına göre alınabilecektir.
Bölgenin çok büyük talep görmesi sebebiyle uçaklarda ve otellerde kesin kayıt isteyen misafirlerimiz kişi başı 1000 Euro’yu reservasyon ardindan ödemelidirler.
Kesin kayıt yaptıktan sonra bu ödemeler havayolu ve otellere yapılacağından herhangi bir iptal mümkün olmayıp sadece isim değişikliği yapılabilecektir.
Kalan bakiyenin en son ödeme tarihi 1 Aralık 2019 olarak belirlenmiştir.

 

Ne dahil?
 • THY ile İstanbul/Rovaniemi/Istanbul direkt uçuş
 • Scandic Pohjanhovi otelde 4 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Rovaniemi Havalimanı transferleri
 • Rengeyiği kızak safarisi (30 dk kızak sürüş süresi)
 • Husky kızak safarisi (30 dk kızak sürüş süresi)
 • Buz otel ziyareti
 • Noel Baba köyü ziyareti
 • Otobüs ile gece kuzey ışıkları avı
Ne dahil değil?
 • Kişisel harcamalar
 • Finlandiya schengen vize ücreti (130 Euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı (50 TL),
 • Öğlen ve akşam yemekleri
 • Opsiyonlu turlar

Bu tur ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Turlarımız hakkında güncel bilgi için aşağıdaki formu doldurun, size ulaşalım.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat