Masallar Ülkesi Fas

7 Gece 8 Gün

Yakında

1. Tur : ??€ 2. Tur ??€ ( Çift kişilik odada kişibaşı)

Ayrıntılı bilgi için:

Masallar Ülkesi Fas

Kendine özgü kültürü ve yaşam tarzı olan, Afrika, Arap ve Avrupa kültürleri ile yoğrulmuş, özgün mimarisi ve şehir yapısı ile Fas ülkesine 1 haftalık muhteşem bir gezi!

Tur Tarihleri:

21-28 Şubat 2020
  1-8   Mayıs 2020 

1. GÜN. ISTANBUL – KAZABLANKA

Atatürk havalimanında rehberimizle buluşuyoruz ve tarifeli THY uçağı ile Kazablanka’ya uçuyoruz. Yaklaşık 6 saatlik uçuştan sonra Kazablanka’ya varıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra 1992 yılında yapılan ve dünyanın en büyük camiilerinden biri olan II. Hassan Camiini dışardan göreceğiz. Casablanca’nın meşhur kordon boyunu ve gece hayatını keşfediyoruz. Daha sonra isterseniz Casablanca filmindeki barın birebir kopyası olan Rick’s Cafe Bar’a uğrayabilirsiniz. Geceleme Kazablanka.

2. GÜN. KAZABLANKA – FEZ

Sabah kahvaltıdan sonra araç ile Fez şehrine varacağız. Yol üzeri günümüzde Fas Krallığı olan Rabat’ın eski şehri ve mavi ile beyaza boyanmış evlerini görebileceğimiz şehrin dar sokaklarında yürüyüş yapacağız. Daha sonra,bir zamanlar Fas’ın kraliyet başkenti olan Meknes’i ziyaret edeceğiz. Geceleme Fez. Kahvaltı ve akşam yemeği dahil.

3. GÜN. FEZ

Sabah kahvaltımızdan sonra Medina denilen ve ortaçağdan günümüze çok iyi korunan Eski Fez şehrini yürüyerek keşfedeceğiz. İlk durağımız araç ile gideceğimiz ve Fez şehrini panoramik olarak görebileceğimiz bir tepe olacaktır. Burada Fez’in kadim el işi geleneklerinden biri olan seramik ve seramik mozaiklerden yapılan masaları imalat aşamasında görebiliriz. Daha sonra da medreseleri ve çarşıları ile ünlü Eski Fez’in adeta labirent gibi karamaşık dar sokaklarında yürüyüş turumuz ile bu kadim şehri keşfedeceğiz. Geceleme Fez. Kahvaltı ve akşam yemeği dahil.

4. GÜN. FEZ – IFRANE – ZİZ VADİSİ – MERZUGA

Sabah kahvatıdan sonra uzun bir yolculukla Fez şehrini geride bırakarak Büyük Sahra çölüne doğru yol alıyoruz. Orta Atlas dağlarında bir İsviçre kasabasını andıran Ifrane şehrinde bir mola veriyoruz. Daha sonra Ziz vadisinden geçerek Sahra çölünün en gizemli ve en fotojenik doğal yapıları olan kum tepelerinin sınırında olan, çölün mavi insanları olarak da bilinen Tuarek’lerin yurdu Merzuga’ya varıyoruz. Akşam gün batımında, deve sırtında adeta renklerin birbiriyle dans ettiği Sahra çölünün kumullarında bir gezintiden sonra kamp yerimize geri dönüyoruz. Geceleme Tuarek çadırında Merzouga’da. Kahvaltı ve akşam yemeği dahil.

5. GÜN. MERZUGA – TİNERHİR

Arzu edenler gün doğuşunda kum tepelerine yürüyerek, güneşin doğuşu ile değişen bu büyülü manzarayı izleyebilir. Kahvaltıdan sonra küçük bir vaha olan Tinerhir kasabasına doğru yol alacağız. Eski bir Kazbah’tan devşirilmiş otelimize yerleştikten sonra vahada kısa bir yürüyüş yapacağız. Geceleme Tinerhir. Kahvaltı ve akşam yemeği dahil.

6. GÜN. TİNERHİR – AIT BEN HADDOU – MARRAKEŞ

Sabah kahvaktısından sonra, pek çok Holywood filmine de ilham vermiş, geleneksel Fas çöl mimarisi olan kazbah yapılarını hiç bozulmadan günümüze taşımış olan Ait Ben Haddou’yu ziyaret edeceğiz.Öğleden sonra ise yönümüzü Büyük Atlas dağlarına vererek Tzin Tişka geçidinden dağları geçip, Marrakeş’e varacağız. Otelimize yerleştikten sonra Medina denilen, orta çağdan kalma eski şehrin labirent gibi sokaklarından ve çarşılarından tarihi bir yürüyüş turu yapacağız. Akşam ise yine ortaçağdan günümüze dek hiç değişmeden devam eden Jemaa El Fna meydanında ki geleneksel yemeklerin tadına bakacağız ve Fas kültürüne ait müzik, dans, hikaye anlatıcılığı ve ateş gösterilerini seyredeceğiz. Geceleme Marrakeş. Kahvaltı dahil. (Akşam yemeği için Jmaa El Fnaa meydanında kısa bir tanıtım turundan sonra serbest zaman verilecek)

7. GÜN. MARRAKEŞ

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra rehberimizle Marrakeş’in tarihi mekanlarını dolaşacağız. İlk durağımız Bahia Sarayı ve daha sonra Saadian mezarlarını ziyaret edeceğiz. Son durağımız Kutubiye camii olacaktır. Fas mimarisinin özgün örnekleri olan bu tarihi mekanları gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Günün geri kalanını Marrakeş’in Suk denilen çarşılarını keşfederek geçirebilirsiniz. Geceleme Marrakeş. Kahvaltı ve akşam yemeği dahil.

8. MARRAKEŞ – KAZABLANKA – ISTANBUL

Sabah kahvatıdan sonra trenle Kazablanka’ya hareket ediyoruz. Daha sonra havalimanına geçiyoruz. Yaklaşık 6 saatlik uçak yolculuğundan sonra Istanbul’a varıyoruz. Turumuz Istanbul’da havalimanında biter. Kahvaltı dahil.

Buluşma Yer ve Zamanı
Buluşma Yeri:

Atatürk Havaalanı

Bilgi ve Rezervasyon için:

E-mail: arif@gezgintayfa.com

Tel:  0 533 312 21 35

Ne lazım?
Fas için vize gerekmemektedir. En az 6 ay süresi olan bir pasaportunuzun olması lazım.
Seyahatın altın kuralı, az eşya ile gezmektir.
Eğer fotoğrafçılık ile ilgili iseniz, yanınıza mutlaka iyi bir fotoğraf makinesi alın. Fas son derece fotojenik ve renkli bir ülke.
Günlük geziler için, hafif ve rahat bir sırt çantası.
Rahat ve konforlu outdoor giysiler.
Çöl güneşine karşı şapka ve güneş kremi.
Rahat yürüyüş ayakkabısı, sandalet
Güneş gözlüğü
Ücret ve Ödeme

Katılım Ücreti: 1. Tur ??EURO, 2. Tur ??€
Tek kişilik oda farkı:  220 € / 340 €  (tek başına seyahat eden gezginlerimiz için mecburi değildir. İstek üzerine uygulanan farktır.)
Finans Bank ve Bonus kredi kartlarına taksit imkanı (Detaylar için lütfen iletişime geçiniz)
Katılımcı Sayısı: En az 12 kişi – En çok 24 kişi

Ne dahil?
⦁ Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

 • Yerel rehberlik hizmetleri (Tükçe’ye çeviri şeklinde)
 • Program uyarınca HB veya BB, uygunluk ve kişi sayısına bağlı olarak 3 yıldızlı konforlu oteller, Fasın geleneksel evleri Riad otelleri veya çöl mimarisinin özgün örnekleri olan Kasbah oteller de konaklama.
 • Programa uyarınca tüm tur boyunca kişi sayısına göre konforlu minibüs veya midibüs ile ulaşım
 • Program dahilinde giriş ücretleri
 • Programda belirtilen günlük turlar
 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası
Ne dahil değil?
 • İstanbul/Kazablanka/İstanbul uçak biletleri
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Otel minibar harcamaları
 • Rehber ve şoför bahşişleri
 • Diğer kişisel harcamalar
 • Seyahat sigortası (isteğe bağlı kapsamlı sigorta)

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat