Mardin Turu

3 Gün - 2 Gece

Pek Yakında

Yakında

Ayrıntılı bilgi için:

Mardin Turu

Camileri, kiliseleri, dar sokakları ve mimarisi ile farklı kültürleri içinde barındıran ama Türkiye’nin bir kenarında kendi kaderini yasayan gizemli şehir, Mardin. Bu turumuzda Mardin ve Midyat şehirlerini ve etraflarında bulunan Süryani köylerini, manastırlarını ve Dara Antik kentini ziyaret edeceğiz.

Cuma: Sabah erken saatte Sabiha Gökçen’de buluşacağız. Bakırköy, İncirli’den başlayarak E5 üzerinde belli duraklarda sizleri almak için ücretsiz bir servisimiz olacaktır. Batman’a varınca bizi bekleyen aracımız ile buluşup, şehir merkezinde ufak bir kahvaltı molası verip hep beraber Hasankeyf’e doğru yola çıkacağız. Burada vereceğimiz fotoğraf molası ve Tarihi Zeynel Bey Türbesi ziyareti sonrasında farklı bir mimarisi olan Meryem Ana kilisesini gezmek için Hah köyüne uğrayacağız. Buradan Midyat’a geçip şehrin çarşı ve sokaklarını gezip öğle yemeği alacağız. Daha sonra önemli bir Süryani manastırı olan Mor Gabriel Manastırı’nı gezeceğiz. Manastırı gezip Manastır rehberimizden Süryaniler ve dinleri hakkında bilgileri aldıktan sonra dinlenmek için otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde olacak.

Cumartesi: Erken bir kahvaltı sonrası ilk durağımız Savur kasabası olacak. Mardin’in küçük bir modeli olan bu kasabadan sonra terkedilmiş bir Süryani köyü olan Kıllıt’ı gezeceğiz. Terk edilmiş muhteşem taş konakların arasında dolaşıp köyde kalmış birkaç kişi ile sohbet fırsatı bulacağız. Daha sonra öğle yemeği için Mardin’e geçeceğiz. Yemek sonrası Mardin şehir turumuzu yapıp isteyenlerin ilgilendikleri müzelere gitmesi için serbest vakit vereceğiz. Mardin’in dükkanları arasında dolaşıp telkâri ustası Corç Usta’nın dükkanını ziyaret edebilir, Nasra Teyze’nin evinde dini motifli baskı perdelere bakabilir, Davut Selim’de günlük üretilen lahor ağacı kökü ile yapılan mavi boya ile kaplı badem şekerlerinin tadına bakabilir ya da Mezopotamya’ya karşı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Akşam yemeği yemekleri ile meşhur Cercis Murat Konağı’nda ve tur ücretine dahildir.

Pazar: Geç bir kahvaltı sonrası Mardin’i istediğiniz gibi gezmek için serbest vaktiniz olacak. Daha sonra otelimizde tekrar buluşup önce Deyrulzafaran Manastırı’nı daha sonra da Dara Antik şehrini gezeceğiz. Devasa su sarnıcını, suyollarını, yeniden diriliş törenlerinin yapıldığı nekropolü ziyaret edip havalimanına geçeceğiz. Bugün uçağımız saat 19:55’te.

İstanbul’a vardıktan sonra yine ücretsiz servisimiz ile Bakırköy İncirli’ye kadar gidebilirsiniz. Duraklar E5 üstünde olacak.

Buluşma Yer ve Zamanı
Tarih: 9 Kasım Cuma

 • 04:45’da Sabih Gökçen’de buluşacağız. İsteyenler E5 üzerinde daha önceden belirleyeceğimiz ve Bakırköy İncirli’den başlayacak olan servisimizi kullanabilirler.
 • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?
Gezgin’in çantası ufak olur. O yüzden olabilince ufak bir çanta ile yola çıkmanızı öneriyoruz. Ama günlük ihtiyaçlar için de yanınızda bir sırt çantası olsun. Genelde yürüyüş yapacağımızdan rahat ayakkabılar ve mevsim şartlarına uygun kıyafetler tercih etmenizi öneriyoruz.
Ücret ve Ödeme

Tur ücreti: Çift kişilik odada 
kendi odam olsun farkı 

Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
• Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

 

Ne dahil?
 • Pegasus ile İstanbul – Batman, Mardin – İstanbul uçak biletleri
 • Profesyonel rehberlik
 • Konaklama (Midyat: Kasr-ı Nehroz Hotel (http://www.hotelnehroz.com/web/index.html) – Mardin: Kadim Otel (http://www.kadimotel.com) )
 • 2 Kahvaltı, 2 Akşam yemeği (1 akşam yemeği Cercis Murat Konağı’nda)
 • Rehberinizi daha iyi dinleyebilmeniniz için kulaklık seti
 • Seyahat Sigortası
Ne dahil değil?
 • Dahil yemekler esnasında alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Kaptan bahşişleri

Bu tur ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Turlarımız hakkında güncel bilgi için aşağıdaki formu doldurun, size ulaşalım.

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat