Lavantalarıyla Isparta

1 Gece, 2 Gün

20 - 21 Temmuz 2019

Kişi Başı: 1150 TL (Uçak ile)

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

Lavantalarıyla Isparta

Toroslar’ın eteklerinde, Antik Sagalassos’un gölgesi ve lavanta tarlalarının kokusuyla geçecek bir hafta sonu

20 – 21Temmuz 

1. Gün: Cumartesi

Sabah servisimiz ile daha önce belirlediğimzi duraklardan siz gezgin tayfalar ile buluş Sabiha Gökçen Havaalanı’na gelip Antalya’ya doğru hareket ediyoruz. Antalya’ya varışımız ile beraber ilk durağımız Torosların eteklerinde alacağımız kahvaltı olacak. Enerjimizi toplayıp Sagalasos Antik Kenti’ne hareket edeceğiz. Antik kent verimli ovaların bulunduğu geniş alanı kuş bakışı izlemekte ve ilk bulgular MÖ 10000 li yıllara dayanmakta. Havasını solumak, hayal etmek bile insana farklı hisler yaşatmaya yetiyor. Antik kentin içinde bulunan çeşme çalışır vaziyette ve görkemli bir yapı. Kenti gezdikten sonra Ağlasun’da yemek molası veriyoruz.
Buradan da yine doğal güzelliği ile meşhur Kovada Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Burayı da keşfedip, gezdikten sonra Eğirdir kasabasını gezeceğiz. Eğridir gölü yüz ölçümü bakımından en büyük göllerden birisi ve manzarası ayrı bir güzel. Hem yeşil, hem mavi buralar. Gölü hem içme suyu kaynağı olması hem de Türkiye’nin çeşitli kuş türlerine ev sahipliği yapması dolayısıyla özel bir kaynak. Göl üzerinde bulunan Yeşilada ve Can adayı sonradan karaya bağlandığı için araçla ziyaret edebileceğiz. Daha sonra da gece konaklayacağımız Isparta’ya geçiyoruz.

2. Gün: Pazar

Kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra lavanta tarlalarını gezmek için Kuyucak Köyü’ne doğru yola çıkacağız. Güllerin diyarı olarak bildiğimiz Isparta aslında lavanta üretimi bakımından da zengin. İlk tohumları Fransa’dan 1975 yılında getirilen lavantalar şimdilerde birçok köyde üretiliyor. Biz gezginlere de; tarlaların mis kokusu ve hoş görüntüsü içinde gezinip, çok uzaklara gitmeden bu mor rüyayı yaşamak kalıyor. Çocuklar gibi şen ve mutlu ayrılıyoruz Kuyucak Köyü’nden. Burdur Arkeoloji Müzesini ziyaret edip öğle yemeğimizi yedikten sonra Türkiye’nin Maldiv’lerine yani Salda gölüne çevireceğiz.
Salda gölü eşine ancak Mars’ta rastlanabilen beyaz kumuyla, ülkemizin en derin 3. Gölü olmasıyla ve en önemlisi turkuaz sularıyla herkesin görmek istediği bir yer. Son dönemlerde santral yapımıyla gündeme geldi ancak Yeşilova’lılar buna pek izin vermeyecekler gibi görünüyor. Doğal zenginlik ve güzelliğiyle Salda hepimizin… Göl çevresindeki gezimiz ve fotoğraf molalarımızın ardından İstanbul’a doğru yola koyulacağız. İstanbul’a varışımız ile beraber yine ücretsiz servisimizden yararlanabilirsiniz.

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Buluşma Yeri: Sabiha Gökçen Havaalanı

Ücretsiz servisimizin saatleri ve durakları size ayrıca bildirilecek.

 • Buluşma için irtibat: Erkan Karaköse0 535 360 67 31
Ne lazım?

Rahat bir ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, küçük sırt çantası, yağmurluk ya da panço, varsa düzenli kullandığımız ilaçlar, su ve enerji vermesi için kuruyemiş veya kuru meyve. Ayrıca fotoğraf makinalarınızı almayı unutmayın!

Salda Gölü’nde yüzmek isteyenler mayo ve havlularını da alabilir ama göl kıyısında duş olanağı yok. Zaten tuzlu su olmadığı için duş almayışınız bir rahatsızlık vermeyecektir.
Sagalassos Antik kenti için Müze Kartlarınızı almayı unutmayın. İş Bankası Maksimum kartları olanlar için de giriş ücretsiz.

Fiyat ve Ödeme
 • Fiyat: Kişi başı 1150 TL
  BU TUR EN AZ 10 KİŞİ İLE YAPILIR (Bu turumuza maksimum katılım 24 kişidir)
  Finansbank ve Bonus kredi kartlarına taksit seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kayıt ve rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com

 

Ne dahil?

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • İstanbul – Antalya, Denizli – İstanbul uçak biletleri
 • Gurubumuza özel klimalı minibüs/midibüs
 • 1 gece konaklama
 • 2 kahvaltı, 1 akşam yemeği
 • Milli park girişleri
 • Yurtiçi Seyahat Sigortası
Ne dahil değil?
 • Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:
  Kişisel harcamalar
  Dahil olan yemekler ile beraber alınan içecekler
  Öğle yemekleri
  Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat