Las Fallas Festivali ve İspanya Turu

9 Gün - 8 Gece

17 - 25 Mart 2020

Kişi Başı: 1330 Euro (Uçak Dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

 

İspanya Turu ve Las Fallas Festivali

Bütün kasabanın tam anlamıyla ateşe verildiği bir Valensiya fiestası’ndan, renkli İspanyol şehirlerine uzanan bir macera.

1. Gün – 17 Mart Cumartesi – İstanbul – Valensiya

07:00’de Atatürk havaalanında buluşuyoruz (buluşma yeri size ayrıca bildirilecek). Check in işlemleri sonrası Valensiya’ya doğru yola çıkıyoruz. Valensiya’ya varmamız ile beraber şehir merkezindeki otelimize geçip ufak bir dinlenme sonrası öğle yemeği ve şehir turu için tekrar buluşuyoruz. Öğle yemeği sonrası sokaklarını gezeceğimiz Valensiya’da, Las Fallas festivali için sokakların çoktan renklendiğine ve insanların tam gaz eğlencelere başladığını göreceksiniz. Turumuzda şehrin eski sokaklarını gezip, Valensiya’nın sembol yapılarını göreceğiz. Sokak satıcılarından yerel tadlar deneyip, sokakların ritmine kendimizi bırakacağız.

2. Gün – 18 Mart Pazar – Valensiya

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehir turumuza devam edeceğiz. Yarım günlük turumuzda yine Serranos Kapısı, Batlia Sarayı, İpek Borsası, Valensiya Katedrali, Bakireler Meydanı, Kraliçe Meydanı gibi Valensiya’nın önemli yapılarını gezeceğiz. Öğleden sonranız istediğiniz mekanları daha çok gezebilmeniz için serbest olacak. Müze ve barok mimarinin en güzel örneklerinin olduğu kiliseleri gezebileceğiniz gibi kendinizi Las Fallas Festivali’ne de bırakabilirsiniz.

3. Gün – 19 Mart Pazartesi – Valensiya

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonra şehri keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak. Şehri keşfe çıkabilir, müzeleri gezebilir, dünyaca meşhur mimar Santiago Calatrava’nın dizayn ettiği Sanat ve Bilim parkını gezebilir ve Las Fallas’ın finali için hazırlık yapabilirsiniz. Gece yarısı ateşin festivali başlayacak ve sokaklarda gördüğünüz 8-10 metrelik kuklalar bir bir yakılacak.

4. Gün – 20 Mart Salı – Valensiya – Barcelona

Kahvaltı sonrası Barcelona’ya doğru yola çıkıyoruz. Barcelona varmamız ile beraber ilk önce öğle yemeği molası vereceğiz. Daha sonra İspanya’nın tüm kültür renklerini görebileceğiniz Poble Espanyol’ü gezeceğiz. Buradan otelimize geçip odalarımıza yerleşip biraz dinlendikten sonra otelimizin etrafını ve Barcelona’nın bazı sembol binalarını görmek için tekrar buluşacağız.

5. Gün – 21 Mart Çarşamba – Barcelona

Kahvaltı sonrası yarım günlük yürüş turumuz için buluşacağız. Las Ramblas’dan başlayıp, Plaza Real, bugünkü alışveriş caddesi, eski Roma yolundan geçip Gotik Mahallesi’ni de gezerek Barcelona Katedrali’ne varacağız. Gaudi’nin süslediği sokaklardan geçerek varacağımız La Sagrada Familia Katedrali’nde turumuzu bitireceğiz. Öğleden sonranız ilginizi çeken mekânlarda istediğiniz gibi vakit geçirebilmeniz için serbest bırakıyoruz.

6. Gün – 22 Mart Perşembe – Barcelona – Zaragoza

Erken bir kahvaltı sonrası Zaragoza’ya doğru hareket ediyoruz. 3,5 saatlik bir yolculuktan sonra varacağımız bu şehirde hemen keşfe başlıyoruz. Bakire Piilar Bazilikası, şehir meydanı, nehir kenarı yürüyüşü ve marketi kapsayan yürüyüşümüz sonrasında şehir merkezindeki otelimize geçeceğiz. İsteyenler meşhur ressam Goya’nın müzesini gezeceği gibi farklı müzeleri ziyaret edebilir ya da eski şehrin sokaklarında kahvenizi yudumlayarak dinlenebilirsiniz.

7. Gün – 23 Mart Cuma – Zaragoza – Madrid

Kahvaltı sonrası Madrid’e doğru yola çıkıyoruz. Madrid’e varışımız ile beraber aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Efsanevi futbol takımı Real Madrid’in stadı Bernabeu Stadı, boğa güreşlerinin yapıldığı ve mimarisi ile öne çıkan Las Ventas, Atocha Tren İstasyonu ile beraber Prado ve Reina Sofia müzelerini, Cibeles Meydanı, Gran Via Caddesi, İspanyol Meydanı ve Kraliyet Sarayını kapsayan otobüs turumuzun ardından yürüş turumuza geçeceğiz. Yürüş turumuzda Tiyartro Real, Madrid’in belki de en işlek caddesi olan Calle Mayor ve Büyük Meydanı’nı gezeceğiz. Bu yürüyüş turumuzu lezzetli sürprizler ile renklendirip şehrin eski kapısı olan Puerta de Sol’den geçerek Otelimize varacağız. Bu akşam serbest vakit

8. Gün – 24 Mart Cumartesi – Madrid – Toledo – Madrid

Geç bir kahvaltı sonrası bir Ortaçağ şehri olan üç dinin buluştuğu Toledo’yu gezmeye gideceğiz. Şehre girmeden önce bütün Toledo’ya hakim olan bir noktadan şehri seyredeceğiz. Toledo Katedrali’nin dahil olacağı turumuzda bugün, Toledo’nun anıtsal sokaklarını, Yahudi mahallesini, kiliseye çevrilmiş camilerini gezip yerel yemeklerinin tadına bakacağız.

9. Gün – 25 Mart Pazar – Madrid – İstanbul

Kahvaltı sonrası Madrid’i istediğiniz gibi gezebilmeniz için serbest vakit olacak. Oteldeki odalarımızı 12’de boşaltmamız gerekiyor. Daha sonra havaalanın transferi için kararlaştıracağımız saate kadar Madrid’i gezebilirsiniz. Bu akşam İstanbul’a geri dönüyoruz

Buluşma Yer ve Zamanı
 

Tarih: 17 Mart 2020

 • İstanbul Havaalanı – Saat 07:00 (Buluşma yeri ayrıca söylenecek)
 • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31

 

Ne lazım?
 

Şehir turlarımız genelde yürüyüş şeklinde olacağı için mevsim şartlarına uygun şekilde giyinmenizi tavsiye ediyoruz.
Gezginin altın kuralı; hafif çanta ile gez 🙂

 

Ücret ve Ödeme

Tur ücreti: Çift kişilik odada kişi başı 1330 Euro
Kendi odam olsu farkı 385 Euro

Ödeme şekli:
Kayıt esnasında 330 Euro ödeme gerekiyor

İkinci ödeme: 500 USD tur tarihinden 2 ay önce.
Son ödeme: 500 USD tur tarihinden 1 ay önce.

İPTAL ŞARTLARI • Münferit Rezervasyon İptal Şartları; rezervasyondan anından itibaren 69 gün kalaya kadar toplam ücretin %20’si, 68-60 arası toplam ücretin % 40’ı, 59-50 gün arası toplam ücretin % 60’ı, 49-31 gün arası toplam tutarın % 80’i, 30 gün ve daha az kala iptallerde %100 cezai işlem uygulanmaktadır. • Grup Rezervasyonu İptal Şartları; grup rezervasyonlarında iptal şartları değişiklik göstermektedir.

 

Ne dahil?
 • THY ile İstanbul – Valensiya ve Madrid – İstanbul uçuşları (ekonomik sınıf)
 • Profesyonel rehberlik
 • Poble Espanyol ve Toledo Katedrali girişleri
 • Şehir yürüyüş turları
 • Konaklama (şehir merkezinde olan otellerimizin isimlerini aşağıda görebilirsiniz)
 • İspanya’da ulaşım
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat Sigortası (Aşağıda detaylarını görebilirsiniz)

30.000 Euro’luk Yurtdışı Seyahat Sigortası Teminatları (Maddelerin detayları size ayrıca verilecek)
1. Tıbbi Tedavi Teminatı
2. Sigortalının Seyahati veya Nakli
3. Sigortalının Daimi İkametgaha Nakli
4. Sigortalının Cenazesinin Nakli
5. Tıbbi Danışmanlık
6. Acil Mesajların İletilmesi
7. Bagaj kaybı, çalınması
8. Katılımcının Tur İptali (500 Euro’ya kadar geri ödeme)
9. Seyahat Acentesinin İflası ve Taahhütün Yerine Getirilememesi

OTELLER

Valencia: 3* Ilunion Valensiya vb

Barcelona: 3* B&B Viladecans vb

Zaragoza : 4* B&B Hotel vb

Madrid : 3* B&B Airport Hotel 

Ne dahil değil?
 • Vize ve Vize işlemleri
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle ve akşam yemekleri (Öğle yemekleri genelde hep beraber yenecek, akşam yemeklerini de hep beraber yiyebileceğimiz gibi otellerimiz şehir merkezlerinde olduğu için daha özgür de davranabilirsiniz)

 

Bu tur ile ilgili sizi bilgilendirelim.

E-posta adresinizi, isterseniz telefon numaranızı bırakın, size ulaşalım.
 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat