Gizeme Açılan Kapı; Myanmar

9 Gün, 8 Gece

13 Ekim - 21 Ekim

Kişi Başı: 2650 USD (Herşey Dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

Gizeme Açılan Kapı; Myanmar

Kapılarını turizme yeni açan Myanmar’da keşfedilmeyi bekleyen bakir topraklar bizi bekliyor.

13 – 21 Ekim

strong>13 Ekim/ 1. Gün – İstanbul – Doha – Yangon

Havaalanında buluşma ve Check – In işlemleri sonrası yolculuğumuza başlıyoruz. İlk önce Qatar Hava Yolları’nın direk uçuşu ile Doha oradan da aktarma ile Yangon’a devam ediyoruz.
14 Ekim/ 2. Gün: Yangon
Havaalanı transferi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Biraz dinlenip kahvaltı yaptıktan sonra şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Kyaukhtatgyi Pagodasını ziyaret edeceğiz. Dünya’daki 4. en büyük Yatan Buda’sına ev sahipliği yapan pagodanın merdivenlerinde de geleneksel tahta oymacılığını yakından öğrenebilirsiniz. Daha sonra şehrin değişik park ve tapınaklara yapacağımız ziyaretlerden sonra bu akşam, üstünde 60 ton altın kaplama bulunan Shwedagon pagodasını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize geri döneceğiz.

15 Ekim/ 3. Gün: Yangon – Bagan

Bugün, erken bir kahvaltı sonrası uçak ile Bagan’a hareket edeceğiz. Kısa bir uçuş sonrası Bagan havaalanında karşılanıp şehir turumuza başlayacağız. Sırası ile Shwezigone Pagodası, Ananda Tapınağı, Thatbyitnnyu Tapınağı, geleneksel duvar resimlerinin yapımını da yakından öğrenebileceğiniz Gubyaukgyi Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Şehrin değişik yerlerinde ziyaret edeceğimiz farklı yerlerden sonra gün batımı için faytonlarla Shwesandaw Pagodasını ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra otelimize geçeceğiz.

16 Ekim / 4. Gün: Bagan – Popa – Bagan

Geç bir kahvaltı sonrası Bagan’a 50 Km uzaklıktaki Popa Dağına doğru yola çıkacağız. Atalarının ruhlarının burada oturduğuna inandıkları için yerel halk Ruhlar Dağı olarak adlandırılır. Burayı gezip öğle yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra Ape Ya Da Na Tapınağı, tamamlanmamış Dhamagyi Tapınağı ve Gawdaw Palin Tapınağı’nı gezip Bagan’a geri döneceğiz.

17 Ekim/ 5. Gün: Bagan – Mandalay – Amarapura

Erken bir uçuş ile Mandalay’a doğru hareket ediyoruz. Mandalay’a varınca bizi bekleyen aracımız ile tarihi şehir Amarapura’ya geçiyoruz. Ölümsüzler şehri anlamına gelen Amarapura 1783 yılında kurulmuş. Burada Myanmar’ın en büyük manastırı olan Mahaganthayon Manastırı’nı ve U Bein tahta köprüsünü ziyaret ettikten sonra otelimize geçiyoruz. Biraz dinlendikten sonra şehir turumuza Mahar Myat Muni Buda heykelini ziyaret ederek devam ediyoruz. Daha sonra Shwenandaw Manastırı, Mandalay Sarayı, Atumashi Manastırı ve Kuthodaw Pagodası’nı da ziyaret edip şehir turumuzu Mandalay Tepesinde sonlandırıyoruz. Otelimize dönmeden yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız.

18 Ekim/ 6. Gün: Mandalay – Sagaing – Mangun

Kahvaltı sonrası Mandalay’dan ayrılıp ilk olarak Sagaing Tepesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Budist eğitim ve meditasyonu için 600’den fazla manastır bulunan bu tepede Kaungmudaw Pagodası’nı ve U min Thonze mağaralarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra özel teknemiz ile Mingun’a doğru hareket edeceğiz. Burada da 1791 yılında yapımına başlanan ama henüz bitirilmemiş Pahtodawgyi Pagodasını ziyaret edeceğiz. Daha sonra da dünyanın en büyük asma çanı olan Mingun Çanı’nı göreceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinden sonra otelimize geçeceğiz.

19 Ekim/ 7. Gün: Mandalay – Inle Gölü

Kahvaltı sonrası Inle Gölü’ne gitmek için Mandalay Havaalanı’na gidiyoruz. Inle Gölü’ne vardığımızda teknemize binip otelimize geçeceğiz. Daha sonra kazıklarla gölün üzerine inşa edilmiş ahşap Nga Phe Chaung Manastırını ve Phaungdawoo Pagodasını ziyaret edeceğiz. Buradan da Ywa Ma köyünü ziyaret edip yerel halk ile kaynaşıp, kuyumculuk, ahşap oymacılığı, ipek dokumacılığı ve şemsiye dükkânlarını gezebilirsiniz. Akşam yemeği sonrası tekrar otelimize geçeceğiz.

20 Ekim/ 8. Gün: Inle Gölü – Yangon

Kahvaltı sonrası özel teknemiz ile göl kenarında küçük bir köy olan Shwe Indein Pagodasını ziyaret edeceğiz. 8. yüzyıldan kalma bu pagoda yüzlerce anıt türbe aralarında yeterince vakit geçirdikten sonra otelimize geri döneceğiz. Öğleden sonra olan uçak saatimize kadar ister otelinizde dinlenebilirsiniz, isterseniz de küçük bir kano kiralayarak etraftaki küçük köyleri keşfe çıkabilirsiniz. Öğleden sonra uçak ile Yagon’a geçeceğiz.
21 Ekim/ 9. Gün: Yangon – İstanbul
Erken bir kahvaltı sonrası İstanbul’a doğru olan seyahatimize başlayacağız. Pazar akşamı 7 civarı İstanbul’a dönmüş olacağız.

Oteller

Yangon : Best Western Hotel (www.chinatownhotelyangon.com )
Bagan : Umbra Hotel (http://www.baganumbrahotel.com/ ) Deluxe
Mandalay : Bagan King Hotel (http://www.bagankinghotel.com/ ) Superior
Inle : View Point Lodge (http://inleviewpoint.com/ ) Cottage Suite

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Tarih: 13 Ekim  Buluşma: Sabiha Gökçen Havaalanı (Buluşma yeri size ayrıca verilecektir)
 • Buluşma için irtibat:
  Erkan Karaköse
  0 535 360 67 31
Ne lazım?
 • Kredi kartı kullanılmadığından ve ATMlerden de para çekemeyeceğinizden orada harcayacağınız parayı nakit olarak yanınızda götürmeniz gerekiyor. Tavsiyemiz yanınıza Amerikan Doları almanız. Ama paralarda kesinlikle yıpranmış olmamalı. Ufak bir kesik, yırtık hatta çok buruşmuş olan paraları almayabiliyorlar.
 • Para bozdurmak içinde kesinlikle bankaları denemeyin. Bankalarda 1 USD = 6Kyat iken dışarıda 1USD’nı 775 Kyat civarında bozabiliyorsunuz (bu oranlar dolar kuruna göre değişebilir)
 • Myanmar’a girişte herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • Myanmar’da tapınak ve pagodalara girerken hem erkek hem de bayanlardan kol ve bacaklarını kapatmalarını istiyorlar. Bayanların omuzlarını ve kollarını kapatmaları için yanlarında ince bir şal bulundurmaları iyi olabilir. Ayrıca bu tarz yerlere girerken yalın ayak (çorapsız) olmamızı istedikleri için giyip, çıkarılması kolay ayakkabı ya da sandalet giyilmesini tavsiye ediyoruz.
 • Otellerde, çoğu restoranda internet olmasına rağmen yavaştır. Elektrik ise 220 V olup C ve F tipi prizler bulunmaktadır.
 • Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
Ücret ve Ödeme
 • Ücret: Çift kişilik odada kişi başı 2650USD
 • Tek kişilik oda farkı 400USDBU TUR EN AZ 10 KİŞİ İLE YAPILIR .(Bu turumuza maksimum katılım 20 kişidir)
Ne dahil?
 • Kayıt ve rezervasyon için: erkan.karakose@experta.com.tr
  KESİN KAYIT ÖDEME SONRASI ALINIRTura Dahil Olanlar:

  • Qatar Havayolları ile İstanbul, Yangon gidiş ve dönüş uçakları
  • Oteller (BB)
  • Bütün kahvaltı, öğle yemekleri ve akşam yemekleri (Vejeteryan menü için lütfen önceden bizi bilgilendirin)
  • Yerel uçuşlar
  • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
  • Adı geçen müze ve mekanların giriş ücretleri
  • Mingun ve Inle göllerinde kullanılacak tekneler
  • Her gün 2 şişe içme suyu ve havlu
  • Otellerde alacağımız valiz taşıma hizmetleri ve bahşişleri
  • Seyahat sigortası
  • Yurtdışı çıkış harcı
Ne dahil değil?
 • Tura Dahil Olmayanlar:
  • Bazı müzelerdeki fotoğraf makinesi ücretleri
  • Myanmar vize ücreti (100 Dolar olup sizin için alabiliriz)
  • Kişisel harcamalar
  • Fazla bagaj ücreti
  • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat