Ejderhalar Ülkesine Yolculuk; Çin Turu

12 Gün - 11 Gece

21 Ekim - 01 Kasım

Kişi Başı: 2950 USD

Ayrıntılı bilgi için:

Ejderhalar Ülkesine Yolculuk; Çin Turu

Uzak Doğu’nun güçlü ülkesi sadece mistik tarihi ile değil günümüzdeki yaşantısı ile de hala ilgi noktası. Çin üzerine kitabı da bulunan rehberiniz Can Yolac ile Çin’i keşfe çıkıyoruz.

21.10.2018 Pazar  Istanbul – Pekin Uçuşu

Saat 17:00’de Atatürk Havalimanında buluşma ve Katar Havayollarının QR 246 seferi ile saat 19:55’te Doha’ya hareket ve gece yarısı Doha’ya varış.

22.10.2018 Pazartesi – Pekin

Yine Katar havayolları ile saat 02.00’de Pekin’e hareket ediyoruz. Saat 14.55’te Pekin’e varış · Akşam yemeğinde meşhur fırında Pekin ördeği yemek için tarhii Quanjude Restaurant’a gidiyoruz Yemekler: Akşam Konaklama: Ming Courtyard Hotel ya da benzeri (Pekin)

23.10.2018 Salı – Pekin

Dünyanın en geniş meydanı olan Tiananmen Meydanı’na ziyaret · Dünyanın en geniş ahşap saray kompleksi olan Yasak Şehir ziyareti (Ming Hanedanı döneminde başlayıp 500 yıl boyunca imparatorlara ev sahipliği yapmış saraydır.) . Rickshaw (üç tekerlekli bisiklet) ile Hutong (eski Pekin evlerinin bulunduğu sokakların adı) turu · Serbest zaman Houhai’de (Halkın her kesiminden insanlar görebileceğimiz, göl kıyısındaki sosyal yaşamın hareketli olduğu bölge.) Yemekler: Kahvaltı Konaklama: Ming Courtyard Hotel ya da benzeri (Pekin)

24.10.2018 Çarşamba Pekin- Luoyang

Sabahtan Çin Seddi ziyareti · Şehirden 90 kilometre uzaklıktaki ve en güzel manzaralara sahip Mutianyu kapısından Çin Seddi’ne çıkıyoruz. Çin Seddi’ne teleferik ile çıkacağız ve yaklaşık bir kilometrelik yürüyüş sonrasında kendi süreceğimiz kaydıraklarla raylar üzerinden ineceğiz. · Pekin’e dönüş ve yazlık saray gezisi. Yazlık Saray içerisinde suni göl üzerinde ejder tekneleri ile kısa bir gezinti · Akşamüstü trene binip Luoyang’a yolculuk yapılacak · Geceyi trende geçireceğiz Yemekler: Sabah Konaklama: Trende

25.10.2018 Perşembe – Luoyang

Sabahtan Luoyang şehrine tren ile varış. · Dünyanın ilk ve tek 1500 yıllık Şaolin Manastırı gezisi · Yerel restoranda öğle yemeği · İpek Yolu üzerindeki meşhur hac merkezlerinden olan, kayalara oyulmuş yüzlerce Buda heykelini görebileceğimiz Longmen Mağaraları ziyareti · Akşam yemeğimiz için şehir merkezinde “Bira Bahçesinde” yerel mutfağı tatmak için serbest zaman Yemekler: Öğle Konaklama: Peony Plaza ya da benzeri (Luoyang)

26.10.2018 Cuma – Luoyang – Xian

Sabah saatte 300 kilometre hıza ulaşan tren ile Xi’an’a hareket ve şehre varış · 1974 yılında çiftçilerin tesadüfen keşfettiği 8000 toprak askerden oluşan Terrakota Toprak Askerler Ordusu müzesini ziyaret · Bölgedeki seramik işçiliğini görebileceğiniz bir atölye ziyareti ve yerel restoranda öğle yemeği · İçinde antik Budist yazıtların saklanması için inşa edilmiş Büyük Vahşi Kaz Pagodası ziyareti · İpek Yolu ticareti için gelen Müslümanların 8. yüzyılda Çin mimarisiyle inşa ettikleri Ulu Cami ziyareti ardından Müslüman mahallesinde serbest zaman · Akşam yemeği yerel Müslüman bölgesinde yenilecek Yemekler: Sabah, Öğle, Akşam Konaklama: Empark Grand Hotel ya da benzeri (Xi’an)

27.10.2018 Cumartesi – Xian – Guilin

Sabah erken saatte yerel havayolları ile Guilin’e uçuyoruz · Özel otobüsümüz ile Yangshuo nehir kasabasına transfer · Yangshuo ile Fuli arasında Li Nehri üzerindeki en güzel doğa manzaralarını göreceğimiz kısa bir tekne turu · Yangshuo’nun tarihi sokaklarında serbest zaman · Yerel restoranda öğlen yemeği · Yangshuo’da geceleyeceğiz Yemekler: Sabah, Öğle Konaklama: New West Street International Hotel ya da benzeri (Yangshuo)

28.10.2018 Pazar – Yangshuo – Longji

Sabah otobüs ile Longji dağ köyüne transfer · Yerel rehberle birlikte teras tarlalarını gözlemleyebileceğimiz bir doğa yürüyüşü · Öğlen yemeğinde sandviç olacak · Akşam yemeği yerel restoranda Yemekler: Sabah, Öğle, Akşam Konaklama: Ping An Hotel (Longji)

29.10.2018 Pazartesi – Longji – Guilin – Shanghai


Yerel havayolları ile Şanghay’a uçmak üzere Guilin havalimanına transfer · Varır varmaz otele yerleşeceğiz · Akşam yemeği yerel restoranda Yemekler: Sabah, Akşam Konaklama: Astor House Hotel ya da benzeri (Şanghay)

30.10.2018 Salı – Shanghai

Şanghay şehir turu, TV Kulesi, Yu Garden isimli klasik bir Çin bahçesi, Nanjing Road (şehrin merkezi yürüyüş caddesi) ve ardından Bund isimli kordon bölgesi gezisi · Öğlen yemeği yerel restoranda · Çin ile özdeşleşmiş en önemli ürünlerden olan, eski dönemlerde ülke dışına çıkmasının ölüm ile cezalandırıldığı ipeğin üretim aşamalarını göreceğimiz bir atölye ziyareti · Akşam yemeği 1920’lerin havasını bize hissettirecek Old Dreams Shanghai Restaurant’ta Yemekler: Sabah, Öğle, Akşam Konaklama: Astor House Hotel ya da benzeri (Şanghay)

31.10.2018 Çarşamba – Shanghai – İstanbul Uçuşu

Sabahtan içinde paha biçilemez değerde yeşim taşından yapılma bir Buda heykeli olan Jade Buddha Tapınağı ziyareti · Kanallardan oluşan eski eski Güney Çin mimarisini yansıtan Zhujiajiao su köyü ziyareti ve kanallarda tekne turu · Havaalanı transferi ve Katar havayollarının QR 871 seferi ile saat 23.15 ‘te Doha’ya hareket. Yemekler: Sabah

01.11.2018 Perşembe

05.00’te Doha’ya varış ve 07.10’ta kalkan QR 243 sayılı sefer ile İstanbul’a hareket. Aynı gün saat 11:55’te İstanbul’a varış. Dünya Değişmeden Keşiflerinde görüşmek dileğiyle..

Buluşma Yer ve Zamanı
Tarih: 21 Ekim Pazar

 • Saat 17:00’de Atatürk havaalanı – Buluşma yeri size ayrıca bildirilecektir.
Ne lazım?
 • Tavsiye Edilen Okuma:

   Herkes İçin Çin Tarihi (Siyaset, Kültür, Medeniyet) – Can Yolaç (Aynı zamanda tur rehberiniz)

 • Vize Bilgisi: 

  Türk vatandaşları için vize gerekmektedir. İşlemlerin seyahat tarihinden en az 1 ay önce başlaması gerekir. Yerel acentemiz bize toplu vize alabilmemiz için gerekli belgeleri sunacaktır.

 • Rahat kıyafetler ve yürüyüşe uygun ayakkabıları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yanımızda güneş gözlüğü, ince bir yağmurluk ve ufak bir el feneri her zaman bulunabilir.
 • Turun Zorluk Seviyesi:

   En fazla yürüyüş yapılacak gün yasak şehir günü ve 3 saat kadar yürüyeceğiz. Bunun dışında Çin Seddinde 1,5 saat kadar yürüyüş ancak eğimli yokuşlar inilip çıkılacak ve asimetrik merdivenler olacak. Yani en zor yürüyüş bu olacak. Alışık olmayanların bacakları ağrıyabilir. Longji teraslarındaki yürüyüş çok daha rahat ve bol molalı olacak.

 • Yataklı tren yolculuğu yapacağımızdan Pekin’e mümkün olan en az dolu ve küçük valizle gelinmeli. Hediyelik alışverişi için Xi’an şehrinden sonrasını tavsiye ederiz.
 • Pekin ve Luoyang’da valizler ne kadar hafif olursa bu sizin için o kadar iyi olacaktır.
 • Gelirken maddi değeri olan çakmak getirilmemesi tavsiye olunur. Çin havayolu kurallarına göre uçuşlarda çakmak taşımak yasaktır. Dönüş uçağında el konulur.
 • Döviz cinsi olarak yırtık ya da üzerinde fazla damga bulunmayan USD tercih edilmeli. Kredi kartı kullanılabiliyor.
 • Yanınızda pasaportunuzun fotokopisinin ve nüfus cüzdanınızın bulunması tavsiye edilir.
 • Prizler: En yaygın olanı ortadakidir

blank

Ücret ve Ödeme
Tur ücreti: Kişi Başı 2950 USD
Kendi odamı istiyorum fiyatı: 3310 USD

Kredi Kartları için taksit seçeneklerimiz mevcuttur.

Ne dahil?
 • “Herkes İçin Çin Tarihi” kitabının yazarı Can Yolaç rehberliği
 • İstanbul – Pekin, Şanghay – İstanbul uçuşları (Katar Hava Yolları)
 • Xi’an – Guilin ve Guilin – Şanghay içhat uçuşları
 • Pekin – Luoyang yataklı tren yolculuğu (4 kişilik kompartımanlar)
 • Konforlu karakteristik otellerde konaklama
 • Luoyang – Xian hızlı tren yolculuğu
 • İngilizce bilen yerel rehberler
 • Bütün yemekler (Pekin ördeği ve Old Dreams of Shangai restoranları dahil)
 • 3 farklı noktada tekne turu
 • Çin Seddi’ne teleferik ile çıkış, kaydırak ile iniş.
Ne dahil değil?
 • Çin vize ücreti
 • Bahşiş ve kişisel giderler
 • Ekstra bagaj ücreti
 • Seyahat sigortası (25 euro)
 • Yurt dışı çıkış harcı

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat