Beyaz Gecelerde Baltık Turu

13 Gün - 12 Gece

28 Mayıs - 09 Haziran

Kişi Başı: 2199 Euro (14 Mart'a kadar 2099 Euro)

Ayrıntılı bilgi için:

BEYAZ GECELERDE BALTIK TURU

Moskova’dan Minsk’e uzanan, beyaz gecelerin süslediği heyecan verici bir macera. Tam 5 ayrı ülkeye gidiyoruz…

1. Gün – 28 Mayıs 2019 Istanbul – Moskova
Sabah saat 05:15’de Atatürk Havaalanı (yazar bu satırları yazarken Yeni Havaalanı’nın akıbeti belli değildi. Ama bu satırları yazdığı gün gazetede okuduğu “açılmamış havaalanının otoparkına zam geldi” haberi neşelenmesine vesile oldu :)) Buluşma yeri ayrıca size söylenecek. Türk Hava Yolları ile gerçekleştireceğimiz uçuş sonrası yerel saate göre 10:50 gibi Moskova’ya ulaşıp şehir turuna başlıyoruz. Kızıl Meydan Kremlin Sarayı (bugün dışarıdan, ertesi gün saray içini gezeceğiz), Zafer Parkı, Beyaz Saray, Kurtarıcı İsa Katedrali, Sparrow Tepesi ve Gözlem Platformu, Lomonosov Üniversitesi, Aziz Bazil Katedrali ve Novodevichy Bulvarı göreceklerimizin bir kısmı. Daha sonra otelimize geçip akşam yemeği için dinleneceğiz.

2. Gün – 29 Mayıs 2019 Moskova
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Kremlin Sarayı’nı gezeceğiz. Daha sonra Arbat caddesini gezip yapılan en eski ve en güzel şekilde dekore edilmiş metrolarından biri olan Moskova Metrosunu keşfedeceğiz. Günün geri kalanı Moskova’yı kendi stilinizde keşfetmeniz için serbest olacak. Akşam yemeği otelimizde.

3. Gün – 30 Mayıs 2019 Moskova – St. Petersburg
Bugün tren ile St. Peterburg’a geçeceğiz. Trenimiz saat 13:30’da. Sabah Moskova sokaklarında dolaşıp şehri keşfetmeye devam edebilirsiniz. St. Petersburg’a akşamüstü varacağız. Otelimizde alacağımız yemek sonrası Neva Nehrinde tekne ile gece turu yapacağız.

4. Gün – 31 Mayıs 2019 – St. Petersburg
Kahvaltımız sonrasında şehri keşfe başlıyoruz. Nevsky Caddesi, Avrora Gemisi, Kazan Katedrali, Kış Sarayı, Vasilievsky Adası, St. Isaac Katedrali, Peter ve Paul Kalesi, Senato Meydanı ve Saray Meydanı turumuz esnasında göreceğimiz yerler olacak. Öğle yemeği sonrasında da yine turumuza dahil olan Hermitaj Müzesi gezilecek. Sonra otelimize dönüp akşam yemeğine kadar dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği sonrası beyaz gecelerden yararlanıp şehrin sokaklarında dolaşmaya çıkabilirsiniz.

5. Gün – 01 Haziran 2019 St. Petersburg
Erken bir kahvaltı sonrasında Büyük Petro (Deli Petro)’nun karısı 1. Katerina için yaptırdığı yazlık sarayı gezmeye gideceğiz. Eski adı Çar Kasabası şimdiki adı da Puşkin olan bu küçük kasabada bulunan Katerina Sarayı hala mobilyaları, dekorları, kehribarlarla süslenmiş odaları ile Rusya’da görülmesi gereken yerlerden biri. Puşkin’nin okuduğu lise de burada. Hatta sarayın yanında büyük bir heykeli de bulunmakta. Saray ve çevresi bir masaldan çıkmış gibi. Eminim hiç sıkılmadan günlerce burada kalınabilinir. Ama bizim öğleden sonra St. Petersburg’a dönüp şehrin geri kalanını keşfetmemiz gerekiyor. Akşam yemeği yine otelimizde. Akşam yemeği sonrası beyaz gecelerden yararlanıp şehrin sokaklarında dolaşmaya çıkabilirsiniz.

6. Gün – 02 Haziran 2019 St. Petersburg – Talin
Bugün tren ile Talin’e hareket edeceğiz. Trenimiz sabah 06:25’de. Öğlen saatlerinde Talin’e varıyoruz. Öğle yemeği sonrasında 3 kadar sürecek Talin turumuza başlıyoruz. Eski Ortaçağ şehir duvarlarından içeri girip eski şehri gezeceğiz. Dome Kilisesi, Toompea Kalesi, Alexander Nevsky Katedrali ve bazı Ortaçağ binalarını gezdikten sonra otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği otelimizde.

7. Gün – 03 Haziran 2019 Talin 
Bugün bu güzel şehri yaşayabilmeniz için serbest vaktiniz olacak. Akşam yemeği otelde.

8. Gün – 04 Haziran 2019 Talin – Parnu – Riga
Kahvaltı sonrasında Parnu’ya hareket ediyoruz. Gece hayatı, festivalleri, restoranları ve büyük plajları ile tam bir eğlence şehri olan Parnu’da denize girip şehri keşfetmeniz için serbest vaktiniz olacak. Akşam üstü Riga’ya hareket edeceğiz. Konaklama Riga. Akşam yemeği yine otelimizde alınacak.

9. Gün – 05 Haziran 2019 Riga
Kahvaltımızı yaptıktan sonra Riga turumuza başlıyoruz. Yerel rehberimiz ile Riga Kalesi, Dome Katedrali, St. Peter Kilisesi, İsveç Kapıları, 3 Kardeşler, Küçük ve Büyük Lonca Evleri ve Özgürlük Anıtı gezip öğle yemeği için mola vereceğiz. Öğleden sonranız serbest. Şehri müzelerini gezebilir ya da kafelerinde dinlenebilirsiniz. Akşam yemeği otelimizde alınacak.

10. Gün – 06 Haziran 2019 Riga – Rundale – Haç Tepesi – Trakaia – Vilnius
Erken bir kahvaltı sonrası Riga’dan ayrılıyoruz. İlk durağımız Avrupa’daki Barok ve Rokoko akımlarının en önemli örneklerinden biri olan Rundale Sarayı. Daha sonra Haç Tepesi’ne doğru hareket edeceğiz. Görsel olarak çok etkileyici olan mekânın hüzünlü tarihini öğrenip Trakai Kalesi ve Müzesini gezeceğiz. 15yy’dan kalma olan bu yapıyı gezdikten sonra 2 gece kalacağımız Vilnius’a geçeceğiz. Akşam yemeği otelde.

11. Gün – 07 Haziran 2019 Vilnius
1200’den fazla Ortaçağ yapısı olan Vilnius tam bir açık hava müzesi. Kahvaltı sonrasında ilk durak Vilnius Amber Müzesi. Sonra Şehir Meydanı, Vilnius Katedrali, Büyük Dük Gediminas Kulesi ve Heykeli, St. Peter & St. Paul Kilisesi ve St. Anna Kilisesi gezilecek. Öğle yemeği sonrası şehri istediğiniz gibi gezmek için serbest vaktiniz olacak.

12. Gün – 08 Haziran 2019 Vilnius – Minsk
Erken bir kahvaltı sonrasında Minsk’e hareket ediyoruz. Şehre varışımız ile beraber Kutsal Üçleme Tepesi, Göz Yaşı Adası, Kızıl Kilise (Aziz Simon ve Azize Helena Kilisesi) ve Kutsal Ruh Katedrali’ni beraber gezip öğle yemeği yiyeceğiz. Buradan şehir merkezinde olan otelimize geçeceğiz. Dileyenler dışarı çıkıp şehri keşfedebilir.

13. Gün – 09 Haziran 2019 Minsk – Istanbul
Kahvaltı otelimizde. Öğlene kadar serbest zamanınız olacak. Daha sonra havaalanına geçip Türk Havayolları ile İstanbul’a geri dönüyoruz. Uçağımız saat 16:25’de ve 3 saatlik bir uçuş sonrasında yerel saat ile 18:55’de İstanbul’a varıyoruz. Turumuz İstanbul’a varışımız ile beraber sona eriyor 🙁

Buluşma Yer ve Zamanı

Şimdilik Atatürk Havaalanı, yeni havaalanı açılırsa buradan duyuracağız. 

Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31

Ne lazım?

Belarus – Vize yok
Litvanya, Letonya ve Estonya için geçerliliği olan bir Schengen vizeniz varsa (çok girişli) vize almanıza gerek yok. Yeşil pasaportunuz varsa da vize almanız gerekmiyor. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri ise çok girişli Schengen vizesi almak zorundadır. 

Rusya için de Yeşil Pasaport da dahil olmak üzere ayrıca vize alınması gerekiyor. 

 

Ücret ve Ödeme

Tur ücreti: iki kişilik odada kişi başı 2190 Euro (14 Mart 2019 tarihine kadar 2090 Euro )

Kendi odam olsun farkı 390 Euro

Kayıt esnasında 590 Euro alınıyor. Geri kalan ücret de tur tarihinden 2 hafta öncesine kadar verilmesi gerekiyor. 

Bütün kartlara taksit imkanımız vardır. Taksitlendirme için lütfen iletişime geçiniz. 

Ne dahil?
 • İstanbul – Moskova, Minsk – İstanbul uçakları. Türk Hava Yolları ile
 • Türkçe rehberlik
 • Yerel Rehberlik hizmeti
 • Şehir merkezlerinde konaklama 

Moskova: Matreshka Hotel  http://www.matreshkahotel.ru/eng/
St. Petersburg: Oktyabrskaya Hotel  http://www.oktober-hotel.spb.ru/oktober.nsf/en/main
Tallinn: Dzingel Hotel  http://www.dzingel.ee
Riga: Do do Hotel  http://www.dodohotel.com/
Vilnius: Europa City https://www.europacityvilnius.lt/
Hotel Minsk: Planeta Hotel https://hotelplaneta.by/en.html

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Giriş ücretleri ile beraber programda belirtilen günlük turlar.
 • Kremlin sarayı, Trakai Kalesi, Rundale Sarayı (kısa tur), Ermitaj Müzesi, Katerina Sarayı ücretleri 
 • Moskova – St. Petersburg ve St. Petersburg – Talin arası trenler
 • Şehirler arası ulaşım
 • Zorunlu seyahat sigortası
Ne dahil değil?
 • Dahil yemekler esnasında alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Vize ücretleri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Rehber Bahşişleri (Sizinle İstanbul’dan gelecek olan rehber)

Bu tur ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Turlarımız hakkında güncel bilgi için aşağıdaki formu doldurun, size ulaşalım.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat