Bayramda Antalya'dan Fethiye'ye

10 Gün, 9 Gece

Yakında

Kişi Başı: Yakında

Ayrıntılı bilgi için:

Bayramda Antalya’dan Fethiye’ye

Bu yıl için Akdeniz’in tadını son bir defa çıkarmak için toplanıyoruz.

1. Gün: İstanbul

Son Gezgin Tayfaları da buluşma yerlerinden aldıktan sonra Antalya’ya doğru yola çıkıyoruz.

2. Gün: İstanbul – Antalya

Sabah kahvaltımızı Köprüçay kenarında aldıktan sonra öncelikle dünyanın en iyi durumundaki Aspendos Tiyatrosu’nu ziyaret edeceğiz. Daha sonra bir zamanlar Pamfilya bölgesinin başkenti Perge’yi ziyaret edip Antalya’ya geçeceğiz. Otelimize yerleşip dinlendikten sonra Kaleiçi’ni keşfe çıkacağız. Hadrian Kapısı (Üçkapılar), Yivli Minare, Kesik Minare, Saat Kulesi ve Kaleiçi’ndeki Osmanlı evlerini gezdikten sonra akşam yemeğine kadar Kaleiçi’nin kalanını keşfetmeniz için serbest zamanınız olacak.

3. Gün: Antalya

Geç bir kahvaltı sonrası Antalya Arkeoloji Müzesi’ni gezeceğiz. Antalya etrafında yapılan kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği bu eşsiz müzeyi gezdikten sonra Büyük İskender’in alamadığı tek yer olan Termessos’u ziyaret edeceğiz. Termessos’un eşsiz manzarası ile meşhur olan tiyatrosunda piknik yapıp Termessos’u gezip günü geri kalanını geçirmek için Antalya’ya dönüyoruz. Akşam yemeğine kadar serbest zaman olacak.

4. Gün: Antalya – Demre – Kaş

Geç bir kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp tarihi MÖ 7yy’a kadar giden Faselis’i gezeceğiz. Bir zamanlar korsan şehri de olan Phaselis’in sütunlu yolundan geçip antik limanında denize gireceğiz. Burada yeterince vakit geçirdikten sonra Noel Baba’nın izlerini takip edebilmek için Demre’ye geçeceğiz. Burada önce kadim Likya şehri olan Myra’yı gezip, Aziz Nikola’nın (Noel Baba) kilisesini ziyaret edeceğiz. Bugün bir müze olan Aziz Nikola Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra konaklamak için Kaş’a geçeceğiz.

5. Gün: Kaş

Kaş’ın doğal güzelliklerini keşfe çıkıyoruz. Bugün dileyenlerle beraber Kekova ve Üçağız da tam gün tekne turuna çıkacağız. 2000 yıl önce bir deprem ile denize gömülmüş Batık Şehir, Likya mezarları, Haçlılar tarafından inşa edilmiş Simena Kalesi ve buradan göreceğiniz eşsiz Akdeniz manzarası turumuzun güzelliklerinden sadece bazıları. Öğle yemeği de teknede olacak.

6. Gün: Kaş

Kahvaltı sonrasında tekrar Kaş’ı ve etrafını keşfe çıkacağız. İsteyenlerle Torosların eteklerinde sedir ormanlarının arasında pedal çevireceğiz. Köy evinde misafir olup, öğle yemeğimizi burada alacağız. Daha sonra Kaş’a döneceğiz. Daha sakin bir gün geçirmek isteyenler için de Kaş’ta dolaşabilir ya da Kaputaş Plajı’nda Akdeniz’in keyfini çıkartabilir.

7. Gün: Kaş

Bugün, dileyen kişilerle, eskiden Yörüklerin yaz aylarında yayla olarak kullandıkları Gömbe Beldesi yaklaşık olarak Kaş`a 70 km. uzaklıktadır. Ciplerimiz ile sedir ağaçları arasından geçerek 1800 metre yükseklikte birer doğa harikası olan Yeşil Göl ve Uçarsu`ya doğru yol alıyoruz. Köy kahvesindeki çay molamızdan sonra ise belli bir noktada araçlarımızı bırakıp, volkanik bir göl olan Yeşil Göl`e doğru yürüyüşe geçiyoruz, gölde serinleyip Uçarsu`ya doğru yol alıyor ve birkaç fotoğraftan sonra araçlarımıza dönüyoruz. Asırlık bir su değirmeninde öğlen yemeğimizi yedikten sonra Kalkan üzerinden güneşin batışını seyrederek Kaş’a dönüyoruz.

8. Gün: Kaş – Patara – Fethiye

Kahvaltımız aldıktan önce eski ada Kalamaki olan Kalkan’nı gezeceğiz. Daha sonra Türkiye’nin en uzun kumsallarından olan Patara’yı ve burada bulunan Likya harabelerini gezeceğiz. Patara’da vereceğimiz yüzme molasından sonra öğle yemeği için Minare köyünden bir ailenin evine misafir olacağız. Daha sonra da geceyi geçirmek için Fethiye’ye geçeceğiz. Bu akşam yemeğimizi Fethiye’nin meşhur balık pazarında alacağız.

9. Gün: Fethiye

Kahvaltı sonrası dileyenler ile Fethiye Körfezi’nin güzelliklerini keşfetmek için tam gün tene turuna çıkıyoruz. Bu tekne turu ile Akdeniz’den sonra Ege’nin de keyfini çıkartıp bütün günümüzü teknede geçireceğiz.

10. Gün: Fethiye – İstanbul

Geç bir kahvaltı sonrasında İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızla beraber turumuzun başındaki buluşma noktalarında bir sonraki turumuza kadar ayrılıyoruz.

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Tarih: 25 Ağustos gecesi
  21:30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü
  22:00 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
  23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  23:15 Kartal Köprüsü Altı
  23:30 Çayırova Mc Donalds Önü
  00:15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı
 • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Yanınızda mayo , bikini ve şortlarınızı , havlunuzu ve terliklerinizi bulundurunuz.Gün içerisinde hava çok sıcak olacağı için güneş yanmalarına karşı güneş kremi ve koruyucu kremlerinizi yanınızda bulundurunuz.Yapacağınız alışverişler için bir sırt çantası bulundurunuz ve tabi ki fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız.

Ücret ve Ödeme

İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı: Yakında

Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 – 12 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ne dahil?
 • Konaklama
 • İstanbul – Antalya, Fethiye – Antalya arası ulaşım
 • Tur esnasındaki ulaşım
 • Bütün Kahvaltılar ve Antalya’da 2 akşam yemeği
 • Müze kartın geçmediği yerlerdeki giriş ücretleri
Ne dahil değil?
 • Dahil olan yemekler esnasında alınan içecekler
 • Müze giriş ücretleri (Müze kart kullanabilirsiniz)
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber ve otobüs şöförleriniz için uygun gördüğünüz bahşişler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat