Başka Bir Mısır

11 Gün 10 Gece

 

07 - 18 Aralık 2018

Kişi Başı: 1590 USD başlayan fiyatlarla

 

Ayrıntılı bilgi için:

+90 535 360 67 31

Başka Bir Mısır Turu

Piramitleri, firavunlar döneminden kalma devasa tapınakları ve Nil Nehri ile bambaşka bir Orta Doğu ülkesi olan Mısır’a gezgin tadında unutulmaz bir gezi.

Tur Tarihleri:

07 – 17 Aralık 2018 – 1590 USD başlayan fiyatlarla.

18 – 28 Ocak 2019 – 1950 USD başlayan fiyatlarla.

1. GÜN CUMA: İstanbul

Havalimanında belirtilen buluşma noktasında rehberimiz ile saat 23:00’ da buluştuktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile saat 00:55’te İskenderiye’ye hareket ediyoruz. Saat 02:05’te varış ve havalimanından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme İskenderiye’de.

2. GÜN CUMARTESİ: İskenderiye

Sabah kahvaltısından sonra rehberimiz eşliğinde, Mısırın akdeniz kıyısındaki en büyük şehri olan ve ismini Büyük İskender’den almış olan İskenderiye şehrini keşfedeceğiz. Romalılar döneminden kalma bir yeraltı mezarlığı olan katakomb ve Pompey sütununu gezdikten sonra, antik dünyanın yedi harikasından biri olan İskenderiye Fenerinin kısmen taşlarından inşa edilmiş olan Memlük dönemi Kait Bey kalesini ziyaret edeceğiz. İskenderiye’nin ünlü antik kütüphanesi ithafen 2002 yılında inşa edilen modern kütüphaneyi gezdikten sonra otelimize geri dönüyoruz. Geceleme İskenderiye’de. (Yemekler: Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği)

3. GÜN PAZAR: İskenderiye – Kahire

Sabah kahvaltısından sonra erken bir saatde Kahire’ye doğru yola çıkıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Mısır’ın ve dünyanın en ünlü anıtlarından birisi olan Giza piramitlerini ziyaret edeceğiz.  Yaklaşık 4500 yıl önce Firavunlar için yapılmış birer anıt mezar olan piramitlerin en büyüğü olan Giza’nın 3 piramitlerini hem uzaktan hemde yakından görme şansımız olacaktır. Daha sonra antik Mısır uygarlıklarına ait önemli eserlerin ve mumyaların sergilendiği Kahire Ulusal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Akşam için ise isteyen gezginlerimiz Giza piramitlerinde ses ve ışık gösterisine ücretli katılabilirler. Geceleme Kahire’de. (Yemekler: Kahvaltı, Öğle ve Akşam Yemeği)

4. GÜN PAZARTESİ: Kahire

Sabah kahvaltısından sonra eski Kahire’nin çarşılarını, Koptik (Hristiyan) ve Müslüman mahallelerini keşfedeceğiz. İlk durağımız, içinde adete Sultanahmet camisinin bir kopyası gibi duran Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın yaptırdığı bir camininde bulunduğu Kahire Kalesi olacak. Daha sonra Mısır Koptik hristiyanların yaşadığı mahalle ile beraber eski Kahire’yi keşfedeceğiz. Daha sonra Kahire’nin kadim zamanlardan günümüze kalan ünlü Han El Halili çarşısını keşfedeceğiz. Geceleme Kahire’de. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği)

5. GÜN SALI: Kahire -Asvan

Sabah saat 07:00’de iç hat uçağı ile Kahire’den Asvan’a uçuyoruz. Aswan’a varıştan sonra  Asvan baraj gölünde bir adada olan Philae tapınağını rehber eşliğinde ziyaret ediyoruz. Otele yerleşme ve öğle yemeğinden sonra Nil nehrinin geleneksel yelkenli tekneleri olan feluka ile Asvan adalarının civarında bir tekne gezisine çıkacağız. Geceleme Asvan’da (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

6. GÜN ÇARŞAMBA: Ebu Simbel – Asvan

Sabah erken bir saatde Mısır’ın güney ucunda olan ve Ramses II tarafından kendisi ve eşi Nefertari için yapılmış bir ikili tapınak olan Ebu Simbel’e doğru yola çıkıyoruz. Güney çölünü yaklaşık 3 saatlik yolculuk ile geçtikten sonra Nasır Baraj gölünün kıyısındaki bu muazzam yapıyı geziyoruz. Daha sonra Asvan’a dönüyoruz ve 3 gece konaklayacağımız Nil nehir gemisine biniyoruz. Öğleden sonra ise Asvan’ın çarşılarını keşfe çıkacağız. Geceleme Nil gezi gemisinde Asvan’da. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

7. GÜN PERŞEMBE: Asvan – Kom Ombo – Edfu.

Sabah kahvaltısından isteyen gezginlerimiz Asvan batı çölünde ücretli deve turuna katılabilirler. Öğlen civarında gemimizi Kom Ombo’ya doğru Nil Nehri boyunca hareket edecek. Nil kıyısında başka bir ilginç antik tapınak olan Kom Ombo tapınağını ziyaret edeceğiz. Timsah başlı tanrı Sobek ile şahin başlı tanrı Horus’a adanmış bu tapınak Nil Nehri boyunca ayakta kalmış nadir eserlerden biridir. Daha sonra Edfu’ya doğru Nil vadisinin eşsiz manzaraları eşliğinde gemi yolculuğumuza devam edeceğiz. Geceleme Nil gezi gemisinde Edfu’da. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

8. GÜN CUMA: Edfu – Luxor

Nil Nehri vadisinde uzun yıllar kum ve toprak altında kalarak neredeyse bina bütünlüğü korunmuş ve göklerin tanrısı Horus’a ithaf edilmiş Edfu tapınağını gezeceğiz. Daha sonra Nil Nehrindeki gemi yolculuğumuza devam ederek Nil Nehrinin kıyısında kurulmuş olan Luksor kentine varıyoruz. Öğleden sonra atlı faytonlar ile Firavunlar döneminden kalma, antik mimarisi ve duvar süslemeleri ile göz dolduran Karnak tapınağını gezeceğiz. Yerel Mısırolog rehberimizden, Firavunlar dönemi antik Mısır hakkında bol bol bilgi ve hikaye edineceğiz. Geceleme Luksor’da Nil gezi gemisinde. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

9. GÜN CUMARTESİ: Luksor – Hurgada

Sabahın erken saatlerinde gün doğuşundan önce Nil nehrinin karşı tarafına geçeceğiz. Sonra eşeklerimize binerek, tıpkı Nil köylüleri gibi eşek sırtında Firavunlara ait çok sayıda mezarın ve neredeyse el değmemiş şekilde korunmuş çocuk firavun Tut Ank Amon’a ait mezarında keşfidildiği krallar vadisine gideceğiz. Rehberimizden firavun mezarları hakkında dışarıda gerekli bilgilendirmeyi aldıktan sonra içi resimler ve resim yazısı ile süslenmiş sınırlı sayıda mezarları ziyaret edeceğiz.(Müze kuralları gereği ziyaretler sınırlı sayıda mezarı kapsıyor. Bazı mezarlar extra giriş ücretine tabidir). Daha sonra kadın fivavun Hatshepsut için inşa edilmiş olan tapınağı gezeceğiz. Yol üstünde yine bir antik Mısır anıtı olan Memnon anıtını göreceğiz. Öğle yemeğimizi bir köy evinde aldıktan sonra doğu çölünü geçerek Kzıldeniz kıyısındaki Hurgada şehrine varacağız. Geceleme Hurgada. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

Not: İsteyen gezginlerimiz için krallar vadisine araç ile ücretsiz ulaşım seçeneği vardır. Krallar vadisinden sonrası ise otobüs ile seyahat edilecektir.

10. GÜN PAZAR: Hurgada

Tam gün boş zaman. Günüzü sahilde Kızıdenizin serin berrak sularında yüzerek veya ücretli tekne gezisi ile mercan resiflerinde şnorkel yaparak geçirebilirsiniz. Geceleme Hurgada’da. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

11. GÜN PAZARTESİ: Hurgada – İstanbul.

Gece saat 01:15’te otelden hareket ile havalimanına transfer oluyoruz. THY tarifeli uçağı ile saat 03:55’te Hurgada’dan İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul varış saatimiz saat 07:45 ile turumuz İstanbul havalimanında biter.

 

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Buluşma Yeri: Atatürk Havaalanı (Buluşma yeri size ayrıca belirlenecek
 • Bilgi ve Rezervasyon için: arif@gezgintayfa.com 0 533 312 21 35
Ne lazım?

Unutmayın, seyahatin altın kuralı az ve öz eşya ile yola çıkmaktır. Aşağıda ihtiyaç duyabileceğiniz şeylerin listesini görebilirsiniz.

Güneş gözlüğü

Güneşe karşı şapka ve güneş kremi

Rahat yürüyüş ayakkabısı veya sandelet

Rahat ve konforlu outdoor giysiler

Günlük geziler için, hafif ve rahat bir sırt çantası

Serin havalar için polar ceket

Ücret ve Ödeme

Kişi başı iki kişilik odada 1590 USD.             Tek kişilik oda farkı 380 USD (tek kişilik odada kalmak istediğinizde ilaveten ödeyeceğiniz tutar)

Ön ödeme:        590 USD
İkinci ödeme:    500 USD  tur tarihinden 2 ay önce.
Son ödeme:       500 USD tur tarihinden 1 ay önce.

Finans Bank ve Garanti Bonus kredi kartlarına taksitli ödeme için lütfen bizimle iletişime geçin.

Katılımcı Sayısı: En az 14 kişi – En çok 24 kişi

Kayıt ve rezervasyon için

email: arif@gezgintayfa.com

tel: 0 533 312 2135

Ne dahil?

Tura Dahil Olan Hizmetler:

 • Uzman rehberlik hizmetleri
 • İstanbul-İskenderiye ve Hurgada -Istanbul gidiş/dönüş uçak bileti
 • Program uyarınca HB (yarım pansiyon) 4 veya 5 yıldızlı otellerde konaklama
 • 3 gece lüks Nil gezi gemisinde FB (tam pansiyon) konaklama ve seyahat
 • Karnak tapınağına faytonlu gezi
 • Asvan’da yelkenli Feluka tekne gezisi
 • Kahire/Asvan iç hat uçak bileti
 • Kişi sayısına göre konforlu otobüs, midibüs veya minibüs ile ulaşım
 • Program dahilinde giriş ücretleri
 • Tur boyunca bütün yemekler
 • Programda belirtilen turlar
 • Kapsamlı seyahat sigortası
Ne dahil değil?

Tura Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Vize ücreti ve yurtdışı çıkış harçları
 • Otel minibar harcamaları
 • Yemeklerde alınan içecek ve içkiler
 • Opsiyonlu bazı aktivite veya ses ve ışık gösterileri
 • Müze ve ören yerlerinde müze içi farklı bölümlere uygulanan ekstra ücretler.
 • Diğer kişisel harcamalar

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

 

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?