8 Gün - 8 Gece

30 Ekim - 6 Kasım 2019

Kişi Başı: 1600 EURO (Uçak Dahil)

Single Oda Farkı: 300 EUR

Ayrıntılı bilgi için:

+90 532 445 4011

Başka Bir Küba

Latin Amerika’nın incisi, onurlu ve dik başlı insanların ülkesi, puronun vatanı, sosyalizmin son kalesi.

30 Ekim – 6 Kasım

1. Gün: 30 Ekim – İSTANBUL – PARİS – HAVANA

Sabah 02:30’da, Atatürk Havalimanı Dıs Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimizin ardından, AIRFRANCE Havayolları, AF 1391 sayılı uçuşu ile 05.10’de Paris’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat 35 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile 06.50’de Paris’e varışımız ve bekleme süremizin ardından 13.35’de, AF 820 sayılı uçak ile Havana’ya uçuyoruz. Uçuş süremiz yaklaşık 10 saat. Yerel saat ile 18.00’de Havana’nın Jose Marti Havalimanı’na varışımız ve pasaport işlemleri sonrası özel otobüsümüzle otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşmenin ardından, aksam yemeğimiz ve geceleme.

2. Gün 31 Ekim – HAVANA: TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ HAVANA ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsümüzle Havana şehir turumuz Devrim Meydanı ile başlayıp, Morro kale bölgesi ile devam edecektir. Turumuza dahil öğle yemeğimizi takiben eski Havana’ya doğru ilerliyoruz, Atatürk büstünün bulunduğu Parque Infantil’de kısa bir fotoğraf molasından sonra Malecon – Devrim Müzesi – Capitolio – Prado – Opera binası ile devam edip Unesco tarafından koruma altına alınmış tarihi Havana sokaklarında Barok tarzı evlerin arasındaki turumuz bolca hediyelik eşya alabileceğiniz San Jose Pazar yerinde serbest zaman ile sonlandıktan sonra isteyen misafirimiz otobüsümüzle otelimize dönebilir, isteyen misafirimiz Havana’yı keşfetmeye devam edebilir.

3. Gün 01 Kasım – HAVANA: TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ PINAR DEL RIO & VINIALES TURU (programa dahildir)

Sabah kahvaltımızdan sonra tam günlük turumuzla Küba adasının batısını keşfe çıkıyoruz. Harika doğa ortamında adanın en verimli topraklarına ve Jurassic Park filmine konu olan manzara eşliğinde yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler içinde Los Jasmines tepesinden Viniales vadisi ve 120 m yüksekliğindeki dünyanın en büyük duvar resimlerinden olan Mural Tepesi var. Turumuza dahil öğle yemeğimiz ardından, içinde gizemli tekne turu da olan India Mağarası gezisi ve serbest zamanı takiben otelimize dönüş ve serbest saatler.

4. Gün 02 Kasım- HAVANA 

Kahvaltı ardından tüm gün serbest Rehberimiz alışveriş yapılabilecek ve gezilebilecek mekanlar konusunda önerilerde bulunacaktır. La Bodeguita del Medio’da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eşlik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüs yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz.

5. Gün 03 Kasım – HAVANA: HAVANA-GUAMA-CIENFUEGOS-TRINIDAD TURU

Yolumuz üzerinde Guama’da Küba’da bulunan tek yırtıcı hayvan olan, boyları 4 metreye kadar olan timsahların bulunduğu “Parque Nacional Cienaga de Zapata” timsah çifliğini ve keyifli bir tekne yolculuğu ile Hazine Adası’nı ziyaret edeceğiz. Guama’da alacağımız öğle yemeğimizin ardından Cienfuegos’a hareket. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan ve 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti parkını çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini görecegiz. Turumuz sırasında 1930’larda yapılmış ve Devrim öncesi şaşaalı hayatı en iyi anlatan Yat Club’ün, Mavi Villa’nın, Sarayların olduğu sahil şeridini göreceğiz. Gezimiz sonrası Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Trinidad’a varışta alacağımız akşam yemeğinin ardından geceleme Trinidad’ta özel izinle işletilen ve İspanyolca’da ev anlamına gelen “Casa”larda. Casalar bir çeşit ev pansiyonculuğu olup, yerel halkla içiçe bir tatil imkanı sağlamaktadır.

6. Gün 04 Kasım – TRINIDAD: TARİHİ KENT ŞEHİR TURU

Kahvaltı sonrası, XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında şeker üretimiyle zenginlesen, Kübalıların gurur duyduğu günümüze koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş, UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Trinidad şehrini yakından tanıyacağız. Taş sokaklarda yürürken eski zamanlara yolculuk yaptığımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba rom’unun karışımı Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Serbest öğle yemeğimiz sonrası isterseniz 15 dakikalık bir taksi yolculuğuyla Ancon plajında Karayip denizinin ve plajlarının keyfine varabilir akşam kent meydanında salsa gösterilerini izleyebilir, katılabilirsiniz. Geceleme Casa’larımızda.

7. Gün 05 Kasım – TRINIDAD

Tüm gün serbest. Dileyenler Karayiplerin en ünlü plajı olan Ancon’da denizin keyfini çıkarabilir ya da bu tarihi kenti sokak sokak gezebilir, sokak satıcılarından alışveriş yapabilirler.

8. Gün 06 Kasım – TRINIDAD: TRINIDAD-SANTA CLARA (CHE GUEVERA MOZOLESI) – HAVANA

Sabah kahvaltımız sonrası erken saatlerde, Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimiz Santa Clara’da alınacaktır. Yemek sonrasında şehir turumuzda devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmının geçtiği, bugün bile eski Hilton Oteli’nde kursun izlerinin görüldüğü Parque Vidal’i görüp o günleri daha yakından hissedeceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildiği yeri, Che Guevera Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Santa Clara gezimiz sonrası Havana Jose Marti havaalanına özel otobüsümüzle hareket, havaalanına varış ve check-in işlemleri sonrası KLM ile saat 19.15’te Havana’dan hareket, ertesi gün 10.35 Amsterdam’a varış, 11.30 uçağı ile İstanbul’a varış: 7 Kasım 16:55

Ne lazım?
 • Pasaportunuzun süresi seyahat başlangıç tarihi itibariyle en az 6 ay olmalıdır.
 • Air France bagaj hakkı tek bagaj 23 kg. kabin için 10 kg.dır
 • Cep telefonlarınız yurtdışı görüşmelere açık ise Küba’da kullanabilirsiniz.
 • Küba’da her yerde wi-fi bağlantısı bulmak mümkün olmayabilir.
 • Her zaman kullandığınız ilaçlarınızı yanınıza almayı unutmayınız.
 • Genelde meyve ve meyve suyu içeren tropik kahvaltı kültürleri olduğundan yanınızda vakumlanmış peynir, zeytin ve poşet çay getirebilirsiniz
 • Hava sıcaklığı 30 C civarında olacağından rahat giysiler ve plaja gidileceği için mayo vs. getirmeniz iyi olur.
Ücret ve Ödeme

Kişi Başı ücret: Double Odada Kişi Başı 1600 EUR
Single Oda farkı: 250 EUR

REZERVASYON İÇİN: Erkan Karaköse erkan@gezgintayfa.com
Telefon: 0535 3606731

Taksit seçenekleri için irtibata geçebilirsiniz

Ne dahil?
 • İstanbul Havana gidiş dönüş uçak bileti (Air France + KLM)
 • Kahvaltı dahil 7 gece konaklama (4 gece Havana Butik Hotel + 3 gece Trinidad Casa)
 • 1. Gün akşam yemeği
 • 2. Gün öğle yemekli şehir turu
 • 3. Gün öğle yemekli Viniales & Pınar Del Rio turu
 • 5. Gün öğle yemekli Guama – Cienfuegos – Trinidad Turu
 • 5. Gün akşam yemeği
 • 6. Gün Trinidad turu
 • 8. Gün öğle yemekli Santa Clara (Che Mozolesi) turu
 • Tüm rehberlik hizmetleri
 • Tüm transferler
Ne dahil değil?
 • Yurtdışı Çıkış Harcı 15 TL
 • Seyahat Sigortası 15 EURO
 • Küba Vizesi 150 TL
 • Kişisel Harcamalar
 • Program harici yemekler
Önemli Hatırlatmalar
 • Uçuş saatleri Air France’dan alınmıştır, olası değişikliklerden ve rötarlardan uçak firması sorumludur,
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb,) durumlar sebebi ile oluşabilecek iptal ve rötarlardan uçak firması sorumludur
 • Rehberimiz programın içeriğini bozmadan gezi sıralamasını değiştirebilir,
 • Bu tura katılacakların pasaport geçerlilik süresinin seyahat başlangıç itibari ile en az 6 ay olması gerekmektedir,
 • Air France bagaj hakkı tek bagaj 23 kg, kabin içi el bagajı 10 kg’dır
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan katılımcılara seyahate katılamazsa iade yapılmaz
 • Yıldız sayısı ve standartlar aynı kalmak koşulu ile hotellerde değişiklik yapılabilir
 • Trinidad’taki ”casa”lar, turizmi geliştirmek amacıyla Küba hükümeti özel izni ile açılan, 3*** standartı olan konaklama yerleridir.
 • Cep telefonlarınız yurtdışı görüşmelere açık ise Küba’da kullanabilirsiniz,
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı almanızı öneririz.
 • Genelde meyve ve meyve suyu içeren tropik kahvaltı kültürleri olduğundan, yanınızda vakumlanmış peynir, zeytin, poşet çay vs getirebilirsiniz.

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Turlar

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat