8 Gün - 8 Gece

14 - 21 Mart 2020

Kişi Başı: 1750 EURO (Uçak Dahil)

Single Oda Farkı: 250 EUR

Ayrıntılı bilgi için:

Başka Bir Küba

Latin Amerika’nın incisi, onurlu ve dik başlı insanların ülkesi, puronun vatanı, sosyalizmin son kalesi.

14 – 21 Mart 2020

1.Gün:14 MART 2020: İSTANBUL – HAVANA –ST.CLARA-TRİNİDAD
Sabah 00.25’de, Atatürk Havalimanı Dıs Hatlar Terminali’nde bulusuyoruz. Bilet ve pasaport islemlerimizin ardından, Türk Havayolları, TK 183 sayılı uçusu ile 02.05’de Havana’ya uçuyoruz. Uçus süremiz yaklasık 13 saat. Yerel saat ile 08.55’de Havana Jose Marti Havalimanı’na varısımızda özel otobüsümüzle , Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsanelestiren Santa Clara sehrine dogru yola çıkacagız, ögle yemegimiz Santa Clara’da alinacaktir.Yemek sonrasında sehir turumuzda devrimin önemli liderleri efsanevi Comandante Che Guevara’nın tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini tasıyan zırhlı tren müze parkını görüp o günleri daha yakından hissedecegiz. Küçük bir gerilla grubunun basında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp infaz edilen ve 30 yıl sonra cesedinin getirilerek defnedildigi Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che” nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmıs anıtı ile heykelini görecegiz. Santa Clara gezimiz sonrası,Trinidad’a hareket,varışta akşam yemeği,casalarımıza yerleşme ve geceleme.

2. Gün HAVANA 15 MART 2020 : TRİNİDAD TARİHİ KENT ŞEHİR TURU(programa dahil).
Kahvaltı sonrası, UNESCO tarafından koruma altında alınmıs, XVIII.-XIX. yüzyıllar arasında seker üretimiyle zenginlesen, Kübalıların gurur duydugu günümüze Koloniyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmus Trinidad sehrini yakından tanıyacagız. Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara yolculuk yaptıgımızı hissedecek, Trinidad’a has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karısımı Canchanchara içerek serinleyecegiz. serbest ögle yemegimiz sonrası dileyenler Trinidad da serbest zaman veya Karayip denizinin ve plajlarinin keyfine varabilirsiniz.Programa dahil akşam yemeği,Geceleme Casamızda..

3. Gün 16 MART 2020 : TRİNİDAD:
Tüm gün serbest. Dileyenler Karayiplerin en ünlü plajı olan ANCON da denizin keyfini çıkarabilirler. Veya 18.yy da zamanın durduğu bu şehrin film stüdyolarını andıran sokaklarında dolaşıp,her gün kurulan semt pazarından hediyeliklerini seçebilirler.

4 . Gün 17 MART 2020: TRİNİDAD-HAVANA :
Sabah kahvaltıdan sonra TRINIDAD- CIENFUEGOS- GUAMA- HAVANA icin hareket ediyoruz.1819 yılında Fransız yerlesimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmıs bu güzel sehir Cienfuegos’u geziyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu, Colegio de San Lorenzo, devlet dairelerini görecegiz. Turumuz sırasında 1930’larda yapılmıs ve Devrim öncesi sasalı hayatı en iyi anlatan Yat Club’ün, Mavi Villa’nın, Sarayların oldugu sahil seridini görecegiz. Öğle yemeğimiz GUAMA’da,burada Küba’da bulunan tek yırtıcı hayvan olan, boyları 4 metreye kadar olan Timsahların bulundugu “ Parque Nacional Cienaga de Zapata” Timsah çifligini ve keyifli bir tekne yolculuğu ile HAZİNE ADASI’nı ziyaret edecegiz.. Gezimiz sonrası Havana’ya dogru yola çıkıyoruz. Varışta alacağımız akşam yemeğinin ardından Geceleme Havana merkez butik hotel El SanJuan, Ve Butik HotelTamara y Chen(vebenzerler) de.

5.Gün 18 MART 2020: TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ HAVANA ŞEHİR TURU. (programa dahil)
Sabah kahvaltısından sonra, özel otobüsümüzle Havana sehir turumuz DEVRİM MEYDANI ile baslayıp, MORRO kale bölgesi ile devam edecektir.Öğle yemeğimizi takiben eski Havana’ya dogru ilerliyoruz, ATATÜRK büstünün bulundugu PARQUE INFANTIL de kısa bir fotograf molasından sonra MALECON- DEVRİM MÜZESİ-CAPİTOLİO-PRADO-OPERA binasi devam edip UNESCO tarafından koruma altına alınmıs tarihi HAVANA sokaklarında Barok tarzi evlerin arasindaki turumuz Cuba local SAN JOSE Pazar Yeri’nde serbest zaman ile sonlanıyor.. Eski Havana’da serbest akşam yemeğimizin ardından otelimize dönüs ve geceleme.

6. Gün HAVANA 19 MART 2020: TAM GÜN ÖĞLE YEMEKLİ PINAR DEL RIO & VINIALES TURU (programa dahil)
Sabah kahvaltımızdan sonra tam günlük Küba adasının batısını kesfe çıkıyoruz. Harika doğa ortamında adanın en verimli topraklarına ve Jurassic Park filmine konu olan manzara esliğinde yolculuğumuzu gerçeklestiriyoruz. Göreceğimiz yerler içinde Los Jasmines tepesinden VINIALES VADISI ve 120 m yüksekligindeki dünyanın en büyük duvar resimlerinden olan MURAL TEPESİ var.Öğle yemeğimiz ardından,tütün tarlaları ve puro üretim köyü gezisi ve serbest zamanı takiben otelimize dönüs ve serbest saatler.

7. Gün HAVANA 20 MART 2020
Kahvaltı ardından tüm gün serbest.. Dileyenlerle extra üstü açık eski Amerikan arabaları ile 1 saatlik Havana turu, Devamında San Jose hediyelik ve resim çarşısında son alış-verişler. Öğlen yemegi sonrası eski Havana ya geri dönüp serbest zaman Ernest Hemingway’i hatırlatacak La Bodeguita del Medio’da, La Floridita’da Daikiri içebilir, hemen her sokakta, barda söyleyen müzisyenlere eslik edebilirsiniz. Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hosça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüs yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Aksam geceleme otelimizde

8 . Gün HAVANA 21 MART 2020
Sabah kahvaltıdan sonrası Havana JOSE MARTI havaalanına özel otobüsümüzle hareket , HAVANA havaalanına varıs ve check-in islemleri sonrası THY TK 183 seferiyle saat 10.25 Havana’dan hareket,10.00 de İstanbul’a varış 22 MART

 

Ne lazım?
 • Pasaportunuzun süresi seyahat başlangıç tarihi itibariyle en az 6 ay olmalıdır.
 • UÇUŞ SAATLERİ THY’DAN ALINMIŞTIR,OLASI DEĞİŞİKLİKLERDEN VE RÖTARLARDAN UÇAK FİRMASI SORUMLUDUR,
 • HAVAYOLUNUN YAPACAĞI GREV VE FORS MAJÖR (DEPREM,İÇ SAVAŞ,TERÖR ALARMI,DOĞAL AFET VB,)DURUMLAR SEBEBİ İLE OLUŞABİLECEK İPTAL VE RÖTARLARDAN UÇAK FİRMASI SORUMLUDUR ,
 • REHBERİMİZ PROGRAMIN İÇERİĞİNİ BOZMADAN GEZİ SIRALAMASINI DEĞİŞTİREBİLİR,
 • BU TURA KATILACAKLARIN PASAPORT GEÇERLİLİK SÜRESİNİN SEYAHAT BAŞLANGIÇ İTİBARİ İLE EN AZ 6 AY OLMASI GEREKMEKTEDİR,
 • THY BAGAJ HAKKI TEK BAGAJ 23 KG,KABİN İÇİ EL BAGAJI 8 KG’DIR,
 • YURT DIŞI ÇIKIŞINDA GÜMRÜK VE PASAPORT ENGELİ OLAN KATILIMCILARA SEYAHATE KATILAMADIKLARINDA İADE YAPILMAZ,
 • YILDIZ SAYISI VE STANDARTLAR AYNI KALMAK KOŞULU İLE HOTELLERDE DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİNİR,
 • TRİNİDAD’TAKİ ”CASA” LAR,TURİZMİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA KÜBA HÜKÜMETİ ÖZEL İZNİ İLE AÇILAN,3*** STANDARTI OLAN KONAKLAMA YERLERİDİR,
 • CEP TELEFONLARINIZ YURTDIŞI GÖRÜŞMELERE AÇIK İSE KÜBADA KULLANABİLİRSİNİZ,
 • YANINIZA MUTLAKA HERZAMAN KULLANDIĞINIZ İLAÇLARINIZI ALMANIZI ÖNERİRİZ.
Ücret ve Ödeme

Kişi Başı ücret: Double Odada Kişi Başı 1750 EURO
Single Oda farkı: 250 EUR

REZERVASYON İÇİN: Mert Karadeve  mert@gezgintayfa.com
Telefon: 0 530 153 45 15

Ne dahil?
 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL-HAVANA GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFBİLET,
 • HAVANA MERKEZ EL SAN JUAN BUTIK HOTEL,TAMARA Y CHEN BUTİK (vebenzerleri) HOTELDE 4 GECE KONAKLAMA VE KAHVALTILAR,
 • TRİNİDAD CASA LARDA 3 GECE KONAKLAMA VE KAHVALTILAR,
 • PROGRAMDA BELİRTİLEN TURLAR,ULAŞIMLAR,YEREL REHBERLER,
 • 4 AD. ÖĞLE YEMEĞİ,
 • 2 AD. AKŞAM YEMEĞİ,
Ne dahil değil?
 • PROGRAMDA BELİRTİLMEYEN YEMEKLER VE YEMEKLERDE İÇECEKLER,
 • SERBEST GÜNLERDE ALINACAK İSTEĞE BAĞLI EXTRA TURLAR,
 • SEYAHAT SİGORTASI (15 €)
 • KÜBA VİZE ÜCRETİ (200 TL)
 • YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (50 TL)
Önemli Hatırlatmalar
 • Uçuş saatleri THY’den alınmıştır, olası değişikliklerden ve rötarlardan uçak firması sorumludur,
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet vb,) durumlar sebebi ile oluşabilecek iptal ve rötarlardan uçak firması sorumludur
 • Rehberimiz programın içeriğini bozmadan gezi sıralamasını değiştirebilir,
 • Bu tura katılacakların pasaport geçerlilik süresinin seyahat başlangıç itibari ile en az 6 ay olması gerekmektedir,
 • THY bagaj hakkı tek bagaj 23 kg, kabin içi el bagajı 8 kg’dır
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan katılımcılara seyahate katılamazsa iade yapılmaz
 • Yıldız sayısı ve standartlar aynı kalmak koşulu ile hotellerde değişiklik yapılabilir
 • Trinidad’taki ”casa”lar, turizmi geliştirmek amacıyla Küba hükümeti özel izni ile açılan, 3*** standartı olan konaklama yerleridir.
 • Cep telefonlarınız yurtdışı görüşmelere açık ise Küba’da kullanabilirsiniz,
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı almanızı öneririz.
 • Genelde meyve ve meyve suyu içeren tropik kahvaltı kültürleri olduğundan, yanınızda vakumlanmış peynir, zeytin, poşet çay vs getirebilirsiniz.

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat