Yeşiliyle Mavisiyle Başka bir Ege

Hafta Sonu

22-24 Eylül 2018

Kişi Başı: 940TL (Uçak Dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

Yeşiliyle Mavisiyle Başka bir Ege

Dilek Yarımadası ve eski Rum Köyleri keşfedilmek için siz gezginleri bekliyor… Şimdi hep beraber yola çıkıp Ege’nin başka bir yüzünü adımlıyoruz…

1.Gün –  Havalimanında bizi bekleyen aracımızla ilk durağımız olan Efes Antik Kentine gidiyoruz. Unesco’nun Dünya Mirasları Listesinde yer alan antik kent, Klasik Yunan Döneminde İyonya’nın on iki şehrinden biriydi. Rehberimizin anlatımlarıyla gezimizi tamamladıktan sonra Şirince Kasabası’na doğru yola koyuluyoruz. Adı gibi kendi de şirin olan bu kasaba evleri, dar sokakları ve zeytin ağaçlarıyla bezeli. Sabahattin Ali “Çirkince” adlı öyküsünde Şirince’yi anlatır. “Çirkince” isminin Şirince’nin eski adı olduğunu onu okuyanlar, eminim ilk önce bu öyküden öğrenmiştir. Ali Nesin’in ücretsiz bir okul olan Matematik Köyü’de buradadır. Sonrasında Hristiyanlar için Hac yeri olan Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret ve dilenen dileklerin ardından Kuşadası’na doğru yola çıkıyoruz.

2.Gün –  Sabah tertemiz bir güne uyanıyoruz, doğa içimizi aydınlatıyor. Bugün Güzelçamlı – Dilek Yarımadası Milli Parkı’ndayız. Yarımadaya girmeden önce Zeus Mağarası’nı göreceğiz. Sonra koyları gezeceğiz, seyir teraslarında mola verip tam da karşımızda duran Samos Adasını fotoğraflayacağız. Daha sonra yürüyüş yapmak isteyen arkadaşlarla birlikte orman içi ve açık alandan oluşan 15 km’lik yürüyüşümüze başlayacağız. Yürüyüş yapmak istemeyen arkadaşlarımızı aracımız bizim yürüyüşümüzün bittiği nokta olan Doğanbey Köyü’ne götürecek. Köyde sıkılmanın imkanı yok, eski bir Rum köyü olan Doğanbey Ege’nin yaşanabilecek sakin ve güzel köylerinden seçilmiş. Şimdilerde çok moda ve ev fiyatları dudak uçuklatacak cinsten pahalı. Yürüyüşümüzü bitirip bizde diğer arkadaşlarla buluşuyoruz ve Güzelçamlı’ya geri dönüyoruz.

3. Gün –  Bugün buradaki son günümüz, keşfedecek çok fazla yer olsa da biz şimdilik veda edeceğiz. Ancak daha gün bitmedi. Bugün ki ilk durağımız Birgi Köyü olacak. Aydınoğulları Beyliği’ne başkentlik yapmış olan köyde konaklar ve Ulu Cami görülmeye değer… Buradan Tire’ye geçiyoruz. Hititlerden Romalılara zengin bir uygarlığa sahip olan Tire; yöresel lezzetleri, tarih kokan sokakları ve çarşılarıyla günümüze renk katacak. Dileyenler yöresel lezzetlerinde tadına bakabilirler. Tire’yi gezdikten sonra Bayındır‘a hareket edeceğiz. Türkiye’nin en önemli çiçek üretim merkezlerinden olan Bayındır’da  çiçek üretim yerlerini gezdikten sonra İzmir’e, havaalanına doğru yola çıkacağız. Ama havaalnından önce uğrayacağımız son yer Boncuk Köyü olacak. El yapımı boncuk üretimi yaşatmaya çalışıldığı yerlerden biri olan bu boncuk atölyesini gezdikten sonra Havaalanına geçeceğiz. Turumuz İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sona erecektir.

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Buluşma Yeri: Sabiha Gökçen (buluşma yeri ayrıca bildirilecek)
 • Buluşma için irtibat: Erkan Karaköse 0 535 360 67 31
Ne lazım?
Doğa yürüyüşleri hem ruhunuzu dinlendiren hem de vücudunuza hareket sağlayan sportif faaliyetlerdir. Genellikle grup halinde yapılır. Doğa yürüyüşü faaliyetleri her mevsimde uygun parkur seçimiyle gerçekleştirilebilir.

Ancak doğa koşullarına uygun giyinmek, her türlü doğa olayına hazırlıklı olmak gereklidir. Aniden gelen yağmur ya da kızgın bir güneşe hazırlıklı olarak yola çıkmak ciddi önem taşır.

Bu faaliyet için yanınızda bulunması gereken araçlar; boğazlı su geçirmeyen outdoor bot, yağmurluk, polar ceket, rahat su geçirmeyen bir pantolon (asla kot olmamalı), baton (yürüyüş bastonu), küçük bir sırt çantası. Çantanızda bulunması gerekenler; su, kuru meyve ve yürüyüş boyunca doğa da olunacağı için sandviç gibi hafif yiyecekler, şapka, güneş kremi, yedek kıyafetleriniz, sık kullandığınız ilaçlar ve fotoğraf makinanız için pil.

Bu yürüyüşü ciddi sağlık problemleri olmayan herkes gerçekleştirebilir. Yürüyüş süresi 4 saat ve 15 km’dir. Kolay bir parkur diyebiliriz. 1 saatlik hafif çıkış sonrası iniştir.

Ücret ve Ödeme

Kişi başı 940TL (Tek kişilik oda farkı 120TL’dır)
Bu tur minimum 10, maksimum 24 kişiyle yapılır.

Sorularınız ve rezervasyon için: Erkan Karaköse – 0 535 360 67 31 ya da erkan@gezgintayfa.com

Ne dahil?

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler:

 • Rehberlik Hizmeti
 • İstanbul – İzmir – İstanbul uçak
 • Konaklama (Nuova Hotel)
 • 2 kahvaltı ve 2 akşam yemeği
 • Tur süresince karayolu ulaşımı
 • Seyahat sigortası
Ne dahil değil?

Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler:

 • Kişisel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören yeri girişleri (Müze kartınızı kullanabilirsiniz. Eğer müze kartınız yoksa rehberiniz gişeden almak için size yardımcı olacaktır)

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat