Transilvanya’da Halloween Partisi

5 Gün, 4 Gece

24 - 28 Ekim 2018

Kişi Başı: 630 EURO (THY ile uçak dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

Transilvanya’da Halloween Partisi

Gece uzun, av bol ve karanlık bizi gizleyecek. Daha doğru bir yer olamazdı…Free Vampire Emoji

24 Ekim – Çarşamba: İstanbul – Bükreş

Bugün saat 16:00’da Atatürk Havaalanı’nda buluşup (buluşma yeri ayrıca söylenecek), gümrük işlemlerimizden sonra 18:45 uçuşumuz ile Bükreş’e doğru harekete geçiyoruz. Bükreş’e vardığımızda merkezi konumda bulunan otelimize yerleşip eski şehrin sokaklarını keşfe çıkacağız.

25 Ekim – Perşembe: Bükreş – Sibui

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Sibui’ya doğru yola çıkacağız. Sibui’ye varışımız ile beraber bu ortaçağ kentini keşfe çıkacağız. İlk önce öğle yemeği için yerel bir restorana gideceğiz. Sonra da şehir turumuza başlayacağız. Yürüyüş turumuz esnasında şehrin sembolü olan Evangelical Katedrali’ni gezme şansımız olacak. 1510 yılında merdivenlerinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III. Vlad’ın oğlu Şeytan Mihnea’nın bıçaklanarak öldürüldüğü bu katedral Romanya’nın en iyi gotik kiliselerinden biridir. Gezi sonrası Sibui kafelerinin keyfini çıkarmak için serbest  vaktiniz olacak. Daha sonra isterseniz akşam yemeğinde Sakson yemeklerini denemek için rehberiniz ile buluşabilirsiniz.

26 Ekim – Cuma: Sibui – Sighisoara

Bugün öğlene doğru Sibui’den ayrılıp UNESCO dünya mirasında bulunan ve Transilvanya’nın incisi olarak kabul edilen Sighisoara’ya hareket edeceğiz. Aynı zamanda Kazıklı Voyvoda’nın doğduğu şehirirdir, Sighisoara. Tam bir Ortaçağ şehri olan Sighisoara’nın sokaklarını gezerken bir masalda olduğunuzu düşüneceksiniz. Surların arasına sıkışmış, gotik binaların gölgelendirdiği sokaklarda dolaşıp, III. Vlad’ın ayak izlerini takip edeceğiz. Geceleme kale içerisinde 400 yıllık bir binada olacak hem de Dracula’nın evinin yanı başında korku emoji ile ilgili görsel sonucu

27 Ekim – Cumartesi: Sighisoara – Brasov – Bran

Bugün kahvaltı sonrası Brasov’da yarım günlük bir gezimiz olacak. Daha sonra da bu akşam yapılacak olan kostümlü Cadılar Bayramı partisi için hazırlanmak için otelimizin bulunduğu Bran’a hareket edeceğiz. Bran aynı zamanda Dracula’nın şatosunun bulunduğu küçük bir kasaba. İstanbul’dan getireceğiniz kıyafetlere ek olarak isterseniz Brasov ya da Bran’dan da aksesuar alabilirsiniz.

Kostümlü Cadılar Bayramı Partisi:

Parti bir dönem III. Vlad’ın (kazıklı Voyvoda ya da Drakula) da yaşadığı Bran Kalesi’inde yapılacaktır. Kapılar saat 19:00 ‘da açılacak ama yoğunluk olacağı için biz daha önce orada olacağız. Partiye önce Kale turu ile başlayacağız. Daha sonra Wicked Fairis (Kötü Periler)’in dansı ve çalan Halloween şarkıları ile ısınmaya başlayan ortama ayak uydurabilmek için bizler için hazırlanmış büfeye, kırmızı şaraplarımızı almaya, geçeceğiz. Aynı zamanda projektör ile duvarlara yansıtılmış korku filmleri gözümüzün önünde akıp gidecek. Daha sonra After Party için kalenin bahçesine çıkacağız. Buradaki parti saat 04:00’e kadar devam edecek. Bu parti Bran Kalesi Müze Müdürlüğü tarafından organize edilecek olup partinin ertelenmesi, iptal edilmesi ya da programının değiştirilmesinden şirketimiz Gezgin Tayfa sorumlu değildir. Ayrıca otelimiz Dracula Şatosu’na yakın olduğu için isteyenler istedikleri saatte partiden ayrılıp otele dönebilirler.

28 Ekim – Cuma: Bran – Sinaia – Bükreş

Kahvaltı sonrasında partiden sağ salim dönenler ile beraber Bran’dan ayrılıp Sinaia’ye belkide Doğu Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Kalesi’ne doğru yola çıkacağız. Yerel rehberiniz ile beraber şatonun odalarını gezip bahçesinin keyfini çıkartabilirsiniz. Daha sonra av hayvanlarının servis edildiği yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yeyip Bükreş’e doğru hareket edeceğiz. Bu sefer Bükreş’i gündüz gözü ile görüp, şehir turumuzu yapacağız. Şehir turumuzu yaptıktan sonra uçak saatimize kadar sizlere serbest vakit vereceğiz. Daha sonra da İstanbul’a dönmek için havaalanına geçeceğiz.

Buluşma Yer ve Zamanı
blank

 • Tarih: 24 Ekim – saat 16:00 Atatürk Havaalanı (Buluşma yeri size ayrıca verilecektir)
 • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?
Tura katılmadan önce yanınıza mutlaka 7 baş sarımsak, 9 adet ucu sivriltilmiş kazık (72cm olacak şekilde), gümüş mermiler, en az bir kutsal kitap (sevdiğiniz bir başucu kitabı da olur), haç ya da hilal ya da Buda kolyesi (Davut’un yıldızı olmasın ama. Bazı yeni vampirler Lucifer yıldızı ile karıştırıp gaza geliyor ), kutsal su ya da mahalle imamına okutulmuş Erikli suyu (okunmuş şeker ya da pirinç olmaz, işe yaramıyor) almanızı öneriyorum. Eğer bunları temin edemeyecek gibiyseniz tur rehberiniz sadece 99,99 TL’ye size temin edebilir (tamam, paket Çin’den ama çoğu zaman işe yarıyor).

Şaka bir yana rahat yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, sizi sıcak tutabilecek en az bir sweatshirt ya da kazak ve Halloween partisi için düşündüğünüz kıyafet.

Ücret ve Ödeme
İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı 630 Euro. Tek kişilik konaklama farkı ise 180 EURO.
Tek kişi olarak gelmek istiyorsanız grubumuzdan yine tek kişi olarak seyahat eden başka biri ile oda paylaşabilirsiniz.

 • Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.
 • Kesin kayıt için 230 Euro ön ödeme alınacaktır. Eğer tur gerçekleşmez ise bu paranın tamamı iade edilecektir. Tur gerçekleştiği halde tura katılamazsanız bu para iade edilmeyecektir.
 • Turun kalan ücreti ise 200’er Euro olacak şekilde Eylül ve Ekim aylarında alınacaktır. Turun gerçekleşmemesi durumunda bu para iade edilecektir. Tur gerçekleştiği halde katılamayacak olursanız bu 400 Euro’nun %70’i geri verilecektir.
Ne dahil?
blank

 • THY ile İstanbul – Bükreş – İstanbul uçuşları
 • Cadılar Partisi giriş ücreti (ki bu yıl 70 Euro gibi olması bekleniyor)
 • Peleş Kalesi giriş ücreti
 • Günlük yürüyüş turlarımızda ziyaret edeceğimiz kiliselerin girişleri
 • Konaklama (Oda Kahvaltı)
 • Yerel rehberlik ve Türkçe rehberlik hizmetleri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Yurt dışı çıkış harç pulu
 • KDV
Ne dahil değil?
 • Vize ücretleri
  Romanya vizesi (60 EURO), Eğer geçerliliği devam eden Schengen vizeniz var ise Romanya vizesi almanıza gerek yoktur.
 • Kişisel harcamalar

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

 

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat