Tanzanya Macerası

9 Gün, 8 Gece

26 Austos - 3 Eylül

Kişi Başı: 3350 USD (Herşey Dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

Tanzanya Macerası

Son 3 yılını Afrika’ya adamış olan Ceyda Cakır ile özel bir Tanzanya turu

26 Ağustos – 3 Eylül 

1. GÜN – İstanbul – Kilimanjaro – Arusha
Bugün öğleden sonra 3’de Ataürk Havaalında buluşuyoruz (Buluşma yeri ayrıca söylenecek). Check In ve pasaport işlemleri ardından Kilimanjaro’ya doğru yola çıkıyoruz. Sabaha karşı Kilimanjaro’ya varmış olacağız. Özel otobüsümüz ile 1 saatlik yolculuk sonrası Arusha’da bulunan otelimize yerleşeceğiz.
Konaklama: Mvuli Hotel  –  http://www.mvulihotels.co.tz/ 

2.GÜN – Arusha – Serengeti

Geç bir kahvaltı sonrası Tanzanya’daki ilk günümüze başlıyoruz. Bugünkü hedef hepimizin belgesellerden adını sık duyduğumuz, 70’den fazla büyük memeli ve 500 çeşitden fazla kuş cinsi ile sadece Tanzanya’nın değil, Afrika’nın önemli ovalarından Serengeti olacak. 6 saat sürecek olan otobüs yolculuğumuz esnasında uçsuz bucaksız Tanzanya ovalarını farklı açılardan görüp, Masaai Boma köyünde yerlilerle vakit geçirip yolculuğumuzu daha ilginç hale getireceğiz. Masai dilinde “Sonsuz Düzlük” anlamına gelen Serengeti’ye akşam saatlerinde varıp kampımıza yerleşiyoruz.
Konaklama: Kisura Tented Camp   http://www.kisuraserengeticamp.com/

3. GÜN – Serengeti

Sabahın erken saatlerinde alacağımız kahvaltı sonrasında zaman zaman milyonlarca büyük memelilere ev sahipliği yapan Serengeti’nin 5 büyüğünü yani aslan, fil, bufalo, leopar ve gergedanı görmek için ilk safarimize çıkıyoruz. Yerel rehberlerimizin bizi yönlendirmesi ile Serengeti içerisinde safarimizi yapıp tekrar kampımıza döneceğiz.

4. GÜN – Serengeti – Zanzibar

Gümüze gün doğumu ile başlıyoruz. Kahvaltı sonrasında tekrar Serengeti düzlüklerinde safariye çıkacağız. Öğleden önce kampımız dönüp biraz dinlenikten sonra toparlanacağız. Öğle yemeği sonrasında başka bir doğa harikası olan Ngorongoro’ya doğru yola çıkacağız. Dünyanın en büyük kraterlerinden biri olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesinde bulunan Ngorongoro’da konaklamamız Rhino Lodge’da olacak.
Konaklama: Rhino Lodge  –  http://www.ngorongoro.cc/

5 . GÜN – Ngorongoro Krateri – Arusha – Zanzibar

Sabah erken saatte uyanıp kahvaltı sonrası Doğu Afrikanın birçok hayvan türüne ev sahipliği yapan Ngorongora krateri içerisindeki safarimize başlıyoruz. Öğlene kadar sürecek safarmiz sonrası kampımıza dönüp öğle yemeği alacağız. Sonrasında kampımızdan ayrılı Zanzibar’a gidecek uçağımızı yakalamak için Arusha havaalanına doğru yola çıkacağız. Akşam konaklamamız Stone Town’da.
Konaklama: Tembo Hotel  –  http://tembohotel.com/

6. GÜN – Zanzibar

Kahvaltısından sonrasında Stone Town’ın baharat kokan ve labirenti andıran sokaklarında şehir turu yapıyoruz. Arap, Hint, Avrupa ve tabi ki Afrika kültürlerini yıllarca içerisinde harmanlayarak kendisinde has Shawili kültürünü yaratmış olan bu şehir hareketli pazarları, camileri, taştan yapılmış Arap evleri ve bu evlerin pirinç kakmalı ahşap kapıları ile bizleri etkilemeyi bekliyor. Şehir turumuzdan sonra baharat çiftliğine doğru yola çıkacağız. İkliminden dolayı çok farklı baharatları rahatça yetiştirebilen halk için baharat ticareti yüzyıllar boyunca çok önemli bir gelir kapısı olmuş şehir için. Bizi kokuları ile çocukluğumuza götürecek bu turumuz sonrasında da öğle yemeği için otelimize geri dönüyoruz.
Yemek sonrası şehri tekrar gezip alışveriş yapabilmek için boş vaktiniz olacak.
Akşam yemeğimizi manzarasıyla ünlü olan Maru Maru otelinin terasında alacağız

7. GÜN – Stone Town – Nungwi

Sabah kahvaltımızdan sonra, 1 saat uzaklıkta Ada’nın en güzel kumsalına sahip olan Nungwi’ye doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleştikten ve dinlendikten sonra öğle yemeğimizi otelde alıyoruz. Öğleden sonranız denizin tadını doyasıya çıkartıp Tanzanya maceramızın yorgunluğunu atabilmeniz için boş olacak. Akşamüstü buluşup yeryüzündeki en güzel gün batımlarından birine tanıklık etmek için Sunset Cruise turuna katılacağız. Daha sonra da akşam yemeği için tekrar otelimize dönüyoruz.
Konaklama: Amman Bungalows  –  http://www.amaanbungalows.com/rooms.html

8. GÜN – Nungwi

Denizin tadını çıkarıp, dinlenmek için koca bir gününüz var. Akşam yemeği yine otelimizde alacağız.
Konaklama Amman Bungalows

9. GÜN – Nungwi

Zanzibar’da son günümüz. Dileyenler Stone Town’a gidip dolaşabilir, şehrin arka sokaklarını keşfe çıkabilirsiniz. İsterseniz kumsalda dinlenip, güneşin tadını da çıkartabilirsiniz.
Konaklama Amman Bungalows

10. GÜN – Nungwi – İstanbul

Bugün Tanzaya ve Zanzibar’a veda edip İstanbul’a dönüyoruz. Turumuz İstanbul Atatürk Havaalanı’nda sona eriyor.

Buluşma Yer ve Zamanı
  • Tarih: 26 Ağustos – Saat 15:00 ‘da Atatürk Havaalanı (Buluşma yeri size ayrıca verilecektir)
  • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?
• Tanzanya aşı konusunda hassas bir ülke. Özellikle de Sarı Humma. Ülkede bu hastalık yok. Ama bu aşıyı özellikle Ekvator bölgesi ülkesinden gelenlerden ya da daha önce Ekvator ülkesinde bulunmuş kişilerden istiyorlar. Sarı Humma ve Tifo aşınızı her ilimizde bulunan Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlığı Merkezlerine giderek yaptırabilirsiniz. Ücretsiz. Size verecekleri aşı karnenizi seyahat boyunca yanınızdan ayırmayın. Pasaport kadar önemli. Bu arada Sarı Humma aşısının 10 yıl koruyuculuğu var.

• Aşılar seyahatten 10 gün önce yapılmalıdır.

• Sarı Humma Tanzanya’da bulunmuyor ama Malarya sık olmasa da hala bir sorun. Malarya tableti kullanmayı sizlerin tercihine bırakıyoruz. Eğer kullanacaksanız turdan 1 gün önce başlayıp, tur sonrası 28 gün boyunca günde bir defa şeklinde almanız gerekiyor.
• Sinek kovucu vücut spreylerinizi ve losyonlarınızı seyahatiniz sırasında yanınızda bulundurmanızı öneririz.
• Musluklardan hiçbir şekilde su içilmemesi ve ağzı kapalı içecekler tavsiye olunur.
• Günlük turlarımız esnasında, kişisel eşya ve sık kullandığınız malzemeleri rahatça taşıyabilmeniz için yanınıza ufak bir çanta almanızı tavsiye ediyoruz.
• Özellikle safariler için yanınıza rahat yürüyüş ayakkabıları, uzun kollu gömlekler ve ince bir pantolon alabilirsiniz. Bunların yanında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi de almanızı tavsiye ediyoruz. Safari haricinde T-Shirt ve şort giyebilirsiniz. Tur esnasında gezebileceğimiz dini yapılar için de kol ve bacaklarınızı örtebilecek bir şal alabilirsiniz.
• Mutlaka bir el feneri alın.
• Tanzanya’da elektrik 230V’tur. Kullandıkları prizler de aşağıdaki gibidir. Buna uygun adaptör almanızı öneririz.

Plug type d        Plug type g

• Tanzanya para birimi Tanzanya Şilini’dir (TZS). Para bozdurma kolay olup yanınıza 2000 yılının sonrasında basılmış Amerikan Dolarları almanızı öneririz. Bugün (06.04.2017) 1 USD = 2.232 TZS civarında.

Ücret ve Ödeme
İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı 3350 USD. Tak kişilik konaklama farkı ise 330 USD.

Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 – 12 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ne dahil?
• THY ile İstanbul – Arusha ve Zanzibar – İstanbul uçuşları
• Tanzanya’daki yerel uçuşlar
• Konaklama
• Bütün kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemekleri (Sadece son iki gün daha rahat hareket edebilmeniz için öğle yemeklerini dâhil etmedik)
• Yerel rehberlik ve Türkçe rehberlik hizmetleri
• Tur programında belirtilen bütün turlar, safariler, ören yeri giriş ücretleri
• Vize ücretleri (kişi başı 50 USD)
• TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
• Seyahat sağlık sigortası
• Tanzanya’da ki otel ve şehir vergileri
• KDV
• Tanzanya’daki tüm bahşişler
• Maksimum 24 kişilik küçük grupta, büyük macera deneyimi
Ne dahil değil?
• Yemek esnasında alınan içecekler
• Kişisel harcamalar
• Türkçe rehberiniz için uygun gördüğünüz bahşişler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?