Sonbaharda Abant ve Yedigöller

2 Gün, 1 Gece

28-29 Ekim

Kişi Başı: 430 TL

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

Sonbaharda Abant ve Yedigöller Turu

Ressamın fırçasından çıkan pastel reklerin dansı

Bolu ve Düzce ili sınırlarında yer alan rotamız; bizi sarı sıcak birçok renge, huzura ve keşfetmeye çağırıyor. Sayısız fotoğraf çekip, orman da ve göl çevrelerinde yürüyüş yapabileceğiz.

1. Gün: Günün ilk ışıklarında düşüyoruz yollara. Tüm arkadaşlarımızla buluştuktan sonra Gölcük Gölü’ne doğru ilerliyoruz. Yaklaşık dört saatlik yolculuğun ardından göle ulaşmış oluyoruz. Bu bölge için yılın dört mevsimi her yerden misafirler geliyor. Suni bir göl olsa da, flora zenginliği nedeniyle kartpostal gibi bir manzaraya sahip buralar. Göl çevresini gezip fotoğraflar çekiyoruz. Gezgin Tayfa’nın kâşifleri için bu çok keyifli bir yürüyüş olacak. Daha sonra turun başka bir odak noktası Abant Gölü’ne gidiyoruz. Bilmeyenler için; Abant Dağlarının arasında yeraltı kaynaklarıyla beslenen doğal bir göl burası. Karlar altındayken de gezilmesi çok keyifli olan gölün çevresi yedi km uzunluğunda. Herkes tarafından bilinen doğa güzelliklerini gördük, şimdi sıra son dönemlerde adı yeni yeni duyulan Güzeldere şelalesi ve Efteni gölünde… Efteni gölü tektonik yeryüzü hareketleriyle meydana gelmiş tatlı bir su gölü olmakla beraber aynı göçmen kuşların dinlenme alanı yılın belli dönemlerinde kuş gözlemcileri de bu nokta da gözlem yapabiliyor. Efteni gölüne yaklaşık on iki km uzaklıkta olan Güzeldere şelalesi Türkiye’nin en büyük şelalelerinden biri konumunda yüz otuz metre yükseklikten dökülen şelale sonbaharda rengârenk oluyor. Şelalenin ardından otelimize geçiyoruz.

2. Gün: Sabah kahvaltısı ve hazırlıklarımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yedigöller’e doğru yolculuğumuz başlamış oluyor. Yaklaşık iki saat sonra Yedigöller’de olacağız. 1965 yılında Milli Park ilan edilen bu alan yedi ayrı doğa harikası heyelan gölünü de içine alıyor. Göllerin etrafındaki parkurda yürüyüşümüzü yapıp, fotoğraflar çekeceğiz. Öğle yemeği molamızı da verdikten sonra serbest zamanımızın ardından İstanbul’a doğru hareket edeceğiz.

Buluşma Yer ve Zamanı
  • Tarih: 28 Ekim – Cumartesi
  • 06:30 gibi İncirli Alfemo önünden başlayıp, kayıtlarla oluşturulacak E5 üzerindeki duraklardan sizleri alacağız.
  • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?
  • Rahat bir ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, küçük sırt çantası, yağmurluk ya da panço, varsa düzenli kullandığımız ilaçlar, su ve enerji vermesi için kuruyemiş veya kuru meyve. Ayrıca fotoğraf makinalarınızı almayı unutmayın!
Ücret ve Ödeme
İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı 430 TL. Tek kişilik konaklama farkı ise 60TL

Elden yapılan ödemelerde %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ne dahil?
  • Konaklama (oda kahvaltı)
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • 1 öğle yemeği
  • Milli park girişleri
  • Seyahat sigortası
  • Ulaşım
Ne dahil değil?
• 1 Öğle ve 1 Akşam yemeği
• Dahil yemekler esnasında alınan içecekler
• Kişisel harcamalar
• Rehber ve şöförünüz için uygun gördüğünüz bahşişler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat