Slovenya ve İstirya Turu

6 Gün, 5 Gece

12-17 Ağustos 2017

Kişi Başı: 1390 EURO kişi başı (Uçak dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

Slovenya ve İstirya Turu

Slovenya ve Hırvatistan’ın İstirya yarımadasını, 6 günlük turda Gezgin Tayfa ile beraber gezgin tadında bir tur ile keşfedin. Balkanlar ile Orta Avrupa arasındaki bu bölge ortaçağdan kalma şehirleri, muhteşem doğası ve kültürü ile gezgin tayfaları bekliyor.

1. GÜN. LJUBLJANA – BLED – BOHINJ

Sabah uçağı ile Slovenya’nın başkenti Ljubljana’ya iniyoruz. Aracımız ile havalimanında buluştuktan sonra Alp dağlarındaki en güzel göllerden biri olan Bled gölünü doğru yola çıkıyoruz. Tekne ile göldeki küçük adaya ve ziyaretçilerin iyi şans için çanlarını çaldığı kiliseye gidiyoruz. Daha sonra Bled şehrini ziyaret edeceğiz. Sonra yönümüzü Bohinj gölüne çeviriyoruz. Alp dağlarındaki Bohinj gölü peynirciliği ile ünlü ve yerel peynirleri tadacağımız bir peynir çiftliğini ziyaret ettikten sonra Ljubljana’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelde.

2. GÜN. LJUBLJANA – VELIKA PLANINA – LJUBLJANA

Sabah kahvaltısından sonra “büyük mera” anlamına gelen alp dağlarındaki Velika Planina yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Teleferik ile Velika Planina’ya çıktıktan sonra Alp dağlarının harika doğasının tadına rahat bir yürüyüş ile varıyoruz. Öğleden sonra Ljubljana’ya geri dönüyoruz. Ljubljana’nın eski şehrinde yürüyüş turumuz ile keşfe çıkıyoruz. Modern şehri ortaçağdan kalma eski şehre bağlayan ve Slovenya’nın ünlü mimamrı Joze Plecnik tarafından dizayn edilmiş olan ve sadece yaya trafiğine açık üç köprü ile beraber katedral, Rancesco Robba çeşmesi ve belediye binası yol üstünde göreceğimiz yapılardır. Akşam yemeği otelde.

3. GÜN. LJUBLJANA – POSTOJNA MAĞARASI – SEZENA

Sabah kahvaltısından sonra, Avrupa’nın en büyük karstik mağarası olan Postojna 24 km uzunluğunda tünel ve galerilerden oluşuyor. Mağara ziyaretimizden sonra Slovenya’nın dağlık harika manzarası eşliğinde Sezena şehrine doğru yol alacağız. Akşam yemeği otelde.

4. GÜN. SEZENA – POREC – PULA – OPTIJA

Sabah kahvaltısından sonra Hırvatistan’ın İstirya bölgesine doğru yola çıkacağız. İlk durağımız Porec ve UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer alan, 6. Yüzyıldan kalma mozaikleri ile ünlü Euphasian Basilikası olacak. İtalyan etkisinin belirgin olduğu İstirya’da Roma döneminden kalma pek çok tarihi kalıntılara ev sahipliği yapan Pula’ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Pula’da Roma Forumu, Herkül Kapısı ve Agustus tapınağını göreceğiz. Daha sonra geceleme için Opitija’ya gideceğiz. Akşam yemeği otelde.

5. GÜN. OPITIJA – PLITVICE GÖLLER PARKI – ZAGREP

Sabah kahvaltısından sonra, Hırvatistan’ın en önemli doğa harikası olan Plitvice Gölleri Ulusal Parkına gideceğiz. 16 göl ve sayısız şelalerden oluşan bu doğa harikası parkı gezdikten sonra Zagreb’e doğru yolumuza devam edeceğiz. Konaklama Zagrep’te. Akşam yemeği otelde.

6. GÜN. ZAGREP – İSTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra yarım günlüğüne eski Zagrep ve şehir merkezini keşfetmek için yürüyüş turuna çıkıyoruz. Eski şehir kaleiçi, St Marcus Kilisesi, Katedral, Ulusal Tiyatro ve Üniversite yol üstünde göreceğimiz yerler. Öğleden sonrası için Zagreb’in tadını çıkarmak için boş zaman. Akşam saatlerinde havalimanına transfer ve İstanbul’a dönüş. Turumuz havalimanında son bulur.

Buluşma Yer ve Zamanı
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali
Ne lazım?
Bu tur için Slovenya Schengen vizesi gerekmektedir. Vize için en az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaportunuz ile bir ay önceden başvuru yapmanız gerekmektedir. İsteyen gezginlerimize vize konusunda yardımcı olabiliriz. Vize için gerekli belgeleri rezervasyon sonrası ofisimizden temin edebilirsiniz.

Unutmayın, seyahatin altın kuralı az eşya ile yola çıkmaktır. Aşağıda ihtiyaç duyabileceğiniz şeylerin listesini görebilirsiniz.
Güneş gözlüğü
Güneşe karşı şapka ve güneş kremi
Rahat yürüyüş ayakkabısı veya sandelet
Rahat ve konforlu outdoor giysiler
Günlük geziler için, hafif ve rahat bir sırt çantası
Serin havalar için polar ceket

Ücret ve Ödeme
İki kişilik odada kişi başı fiyatı 1390 EURO. Tek kişilik konaklama farkı ise 200 EURO

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 – 12 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Rezervasyon için:

E-mail: arif@gezgintayfa.com

Tel: 0 533 312 2135

Ne dahil?
• THY ile İstanbul – Ljubljana ve Zagrep – İstanbul uçak biletleri
Türkçe rehberlik hizmeti
Yerel rehberlik hizmeti
Ljubljana varış ve Zagrep gidiş transferleri
Kişi sayısına göre konforlu minibüs, midibü veya otobüs ile ulaşım
3 yıldızlı otellerde HB konaklama
Programda belirtilen yerlere giriş ücretleri
Peyniz müzesi girişi ve peynir tadımı
Otel bahşişleri
Zorunlu seyahat sağlık sigortası
Ne dahil değil?
Programda belirtilmeyen yemekler
İçecekler
Otel minibar harcamları
Rehber ve kaptan bahşişleri
Kapsamlı seyahat iptal sigortası

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat