Lezzetli Bir Kültür Turu; Gaziantep, Antakya

2 Gece - 3 Gün

20-22 Mart / 17-19 Nisan 2020

Mart turu: 1699 TL / Nisan Turu 1929 TL (Uçak biletleri, Otel, 2 Kahvaltı ve 2 Akşam Yemeği Dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

Lezzetli bir kültür turu: Gaziantep, Antakya (THY ile)

İki kadim şehir, zengin tarih ve kültür, sınırsız lezzetler…

1.Gün – 23 Mart Cuma:

Anadolu tarafından katılacak misafirlerimiz için servisimiz vardır. Servis saat ve güzergahı ayrıca bildirilecektir. Havalimanında rehberimiz ile buluşup saat 07:15 hareket THY İstanbul-Hatay uçağına biniyoruz. Hatay havalimanında bizi karşılayan aracımıza binerek şehir merkezine hareket ve gezimiz başlıyor. Mozaikleri ve heykelleriyle Antakya müzesi, Papa Hristiyanlar için hac yeri olarak ilan ettiği St Pierre Kilisesi, Tarihi Uzun Çarşı gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizde çarşıdaki kasapların hazırladığı Antakya’ya özgü tepsi kebabı ve kağıt kebabı var. Tabi ki yemekten sonra Hatay mutfağının vazgeçilmezi künefe… Öğle molasından sonra Samandağ ilçesine Titus Tüneli, Beşikli Mağaraları ve Hz Hızır Makamını ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Yemeğimizi otelimizde alıp ertesi güne enerji depolamak için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün – 24 Mart Cumartesi:

Sabah erken kalkıp otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Gaziantep’e gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yolda Yesemek’e uğruyoruz, Yesemek Açık Hava Heykel Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burası 3500 yıl önce Hititlerin bölgedeki taş ocağı çevresinde kurulmuş heykel yontma atölyesidir, ve 8. yüzyılda terkedilmiş ve yarım heykeller toprağa gömülmüştür. Ziyaret sonrası Birecik baraj gölünün suları altında kalmaktan kurtarma kazılarıyla çıkarılan ve Çingene Kızı mozaiğiyle ünlü Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesini geziyoruz.

Öğle yemeği molası için Küşleme ve Beyran yemek için meşhur Halil Usta veya Şahin Usta’ya uğruyoruz. Ardından ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Ve Gaziantep merkezde bulunan otelimize doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeğimizi Antep mutfağının seçkin yemeklerinden oluşan menüyle otelimizde alıyoruz.

3.Gün – 25 Mart Pazar:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe şeklinde alıyoruz. Bu arada Gaziantepliler sabahın erken saatlerinde kahvaltılarını gece 04:00’te açılarak en geç saat 08:00’de kapanan Meşhur Ciğerci Ali Haydar Usta’da yapmayı severler. Dileyenler ile otelimize çok uzak olmayan Ciğerci Ali Haydar’a kahvaltı için gidebiliriz. Ardından otelimizden ayrılarak önce Gaziantep arkeoloji müzesini geziyoruz, sivil mimari örnekleri ve geleneksel konaklarıyla meşhur Bey mahallesi, Hamam müzesi ve Gaziantep’in meşhur mutfak müzesi, Zeytin han, Tütüncü Han, Tarihi Bakırcılar çarşısı, Almacı çarşısı, Yeraltı mağaraları ile meşhur Savaş müzesi, Gaziantep’e özgü yeraltı dehlizleri olan Kastelleri geziyoruz.

Programımızda türünün tek örneği olan ve Şemsiye kubbesiyle meşhur Şeyh Fettullah camisini de geziyoruz. Dinlenmek için Tahmis kahvesine uğruyor ve çarşılarda İstanbul’a dönmeden önce alışverişimizi yapıyoruz. En son havaalanına gitmeden önce Antep mutfağının tatmadığımız lezzetlerini keşfetmek için Aşina Gaziantep Mutfağı’na uğruyoruz. Yemek sonrası saat 18:30’daki uçağımıza binip İstanbula Sabiha Gökçen’e uçmak üzere havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’da Sabiha Gökçende bizi Avrupa yakasına kadar çeşitli güzergahlara kadar götürmek üzere servis aracımız bekleyecektir. Burada herkesle başka bir Sen Anlat İstanbul ve Gezgin Tayfa organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Bu turumuzu kardeş şirket Sen Anlat İstanbul ile beraber yapıyoruz.

ÖNEMLİ: 

Bizim gezilerimizde araç içinde “rehberlik, şoför ücreti, yol, köprü, otopark” vb sebep gösterilerek herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmez. Piyasada daha düşük ücretle turlar bulunabilir. Lütfen ücrete nelerin dahil olduğunu mutlaka karşılaştırınız!

Uçak bileti hariç paketi satın alanlar ile saat 9:30 gibi Hatay havalimanında veya 10:30 – 11:00 gibi Hatay Müzesinde buluşuyoruz. Hizmetimiz bu şekilde buluşarak başlar ve Gaziantepte dönüş için havalimanına gidiş saatinde sona erer.

Buluşma Yer ve Zamanı

Tarih: 23 Mart – Cuma
Araç kalkış yerleri: (Belirtilen saatten 10 dakika önce buluşma yerinde olunuz)

 • 04:30 Kartal Köprü’en başlayarak
 • 04:40 Maltepe
 • 05:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
 • 05:20 Gayrettepe
Ne lazım?
Mevsim şartlarına uygun şekilde giyinmenizi, rahat ayakkabılar giymenizi ve küçük bir çanta ile seyahat etmenizi tavsiye ediyoruz
Ücret ve Ödeme

Tur Ücreti:

 • Çift kişilik odada kişi başı: 1759 TL. (Gidiş-Dönüş uçak biletleri dahil)
 • Tek kişilik oda farkı 160 TL’dir.

– İstanbul dışından gezimize katılmak isteyip de uçak bileti hariç tur paketi isteyenlere kişi başı 450 TL uçaksız paket indirimi yapılır.**

Ödeme şekli:
Kayıt esnasında 759TL.  Kalanı da 7 Mart tarihine kadar alınacaktır.

Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra tur yok! Ekstra ödeme yok!

*İstanbul dışından bu geziye katılmak isteyip de uçak biletsiz paket almak isteyenler uçak bileti hariç ücreti fiyat sekmesinde mevcuttur.

IPTAL KOŞULLARI

Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
• Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

 

Ne dahil?
 • Türk Hava Yolları ile Yeni Havaalanı’ndan
 • Grubumuza özel lüks otobüs ile tüm ara ulaşımlar ve geziler.
 • 1 gece Hatay ve 1 Gaziantep Yarım Pansiyon Konaklama.
 • 2 sabah kahvaltısı, 3 öğle ve 2 akşam Yemeği
 • Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra tur yok! Ekstra ödeme yok!
 • Halfeti Tekne Gezisi.
 • 3 tam gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince “zorunlu seyahat sigortası”.
 • KDV dahildir.
Ne dahil değil?
 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • İlk gün kahvaltı uçakta verilir dahildir,
 • Son gün akşam yemeği
 • Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.
 • Müze giriş ücretleri. Müzelerde Müze kart geçerlidir. Müze girişlerinden satın alabilirsiniz.
 • Şahsi harcamalar.
 • Bahşişler.

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat