Lezzetli Bir Kültür Turu; Gaziantep, Antakya

2 Gece - 3 Gün

23 - 25 Mart

Kişi Başı: 995 TL (Uçak ile)

Ayrıntılı bilgi için:

Lezzetli bir kültür turu: Gaziantep, Antakya

İki kadim şehir, zengin tarih ve kültür, sınırsız lezzetler…

1.Gün – 23 Mart Cuma:

Sabah saat 5:00’ten itibaren servislerimiz Kadıköy, Mecidiyeköy ve İncirli’den başlayarak sizleri Atatürk havalimanına ulaştırıyor. Havalimanında rehberimiz ile buluşup saat 7:30 hareket THY İstanbul-Hatay uçağına biniyoruz. Hatay havalimanında bizi karşılayan aracımıza binerek şehir merkezine hareket ve gezimiz başlıyor. Mozaikleri ve heykelleriyle Antakya müzesi, Papa hristiyanlar için hac yeri olarak ilan ettiği St Pierre Kilisesi, Tarihi Uzun Çarşı gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizde çarşıdaki kasapların hazırladığı Antakyaya özgü tepsi kebabı ve kağıt kebabı var. Tabi ki yemekten sonra Hatay mutfağının vazgeçilmezi künefe… Öğle molasından sonra Samandağ ilçesine Titus Tüneli, Beşikli Mağaraları ve Hz Hızır Makamını ziyaret etmek üzere hareket ediyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Yemeğimizi otelimizde alıp ertesi güne enerji depolamak için odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün – 24 Mart Cumartesi:

Sabah erken kalkıp otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Gaziantep’e gitmek üzere yola koyuluyoruz. Yolda Yesemek’e uğruyoruz, Yesemek Açık Hava Heykel Atölyesini ziyaret ediyoruz. Burası 3500 yıl önce Hititlerin bölgedeki taş ocağı çevresinde kurulmuş heykel yontma atölyesidir, ve 8. yüzyılda terkedilmiş ve yarım heykeller toprağa gömülmüştür. Ziyaret sonrası Birecik baraj gölünün suları altında kalmaktan kurtarma kazılarıyla çıkarılan ve Çingene Kızı mozaiğiyle ünülü Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesini geziyoruz.

Öğle yemeği molası için Küşleme ve Beyran yemek için meşhur Halil Usta veya Şahin Usta’ya uğruyoruz. Ardından ‘siyah gül’ denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı’nın suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan minaresiyle meşhur olmuş Savaşan Köyü’nü görüyoruz. Ve Gaziantep merkezde bulunan otelimize doğru yola koyuluyoruz. Akşam yemeğimizi Antep mutfağının seçkin yemeklerinden oluşan menüyle otelimizde alıyoruz.

3.Gün – 25 Mart Pazar:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe şeklinde alıyoruz. Bu arada Gaziantepliler sabahın erken saatlerinde kahvaltılarını gece 04:00’te açılarak en geç saat 08:00’de kapanan Meşhur Ciğerci Ali Haydar Usta’da yapmayı severler. Dileyenler ile otelimize çok uzak olmayan Ciğerci Ali Haydar’a kahvaltı için gidebiliriz. Ardından otelimizden ayrılarak önce Gaziantep arkeoloji müzesini geziyoruz, sivil mimari örnekleri ve geleneksel konaklarıyla meşhur Bey mahallesi, Hamam müzesi ve Gaziantep’in meşhur mutfak müzesi, Zeytin han, Tütüncü Han, Tarihi Bakırcılar çarşısı, Almacı çarşısı, Yeraltı mağaraları ile meşhur Savaş müzesi, Gaziantep’e özgü yeraltı dehlizleri olan Kastelleri geziyoruz.

Programımızda türünün tek örneği olan ve Şemsiye kubbesiyle meşhur Şeyh Fettullah camisini de geziyoruz. Dinlenmek için Tahmis kahvesine uğruyor ve çarşılarda İstanbul’a dönmeden önce alışverişimizi yapıyoruz. En son havaalanına gitmeden önce Antep mutfağının tatmadığımız lezzetlerini keşfetmek için Aşina Gaziantep Mutfağı’na uğruyoruz. Yemek sonrası saat 21:30’daki uçağımıza binip İstanbula Sabiha Gökçen’e uçmak üzere havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’da Sabiha Gökçende bizi Avrupa yakasına kadar çeşitli güzergahlara kadar götürmek üzere servis aracımız bekleyecektir. Burada herkesle başka bir Sen Anlat İstanbul ve Gezgin Tayfa organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Bu turumuzu kardeş şirket Sen Anlat İstanbul ile beraber yapıyoruz.

ÖNEMLİ: 

Bizim gezilerimizde araç içinde “rehberlik, şoför ücreti, yol, köprü, otopark” vb sebep gösterilerek herhangi bir ücret kesinlikle talep edilmez. Piyasada daha düşük ücretle turlar bulunabilir. Lütfen ücrete nelerin dahil olduğunu mutlaka karşılaştırınız!

Uçak bileti hariç paketi satın alanlar ile saat 9:30 gibi Hatay havalimanında veya 10:30 – 11:00 gibi Hatay Müzesinde buluşuyoruz. Hizmetimiz bu şekilde buluşarak başlar ve Gaziantepte dönüş için havalimanına gidiş saatinde sona erer.

Buluşma Yer ve Zamanı

Tarih: 23 Mart – Cuma
Araç kalkış yerleri: (Belirtilen saatten 10 dakika önce buluşma yerinde olunuz)

 • 05:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
 • 05:15 Mecidiyeköy Finansbank önü
 • 05:30 İncirli Ömür plaza önü

Gidiş uçağımız Atatürk havalimanında, dönüş uçağımız Sabiha Gökçen havalimanınadır. Dönüşte havalimanında dönüş servis güzergahımız Kadıköy evlendirme dairesi, Mecidiyeköy Finansbank ve İncirli Ömür plaza olacaktır.

Ne lazım?

Mevsim şartlarına uygun şekilde giyinmenizi, rahat ayakkabılar giymenizi ve küçük bir çanta ile seyahat etmenizi tavsiye ediyoruz

Ücret ve Ödeme

Tur Ücreti:

 • Çift kişilik odada kişi başı: 995 TL. (Gidiş-Dönüş uçak biletleri dahil)
 • Tek kişilik oda farkı 120 TL’dir.

– İstanbul dışından gezimize katılmak isteyip de uçak bileti hariç tur paketi isteyenlere kişi başı 360 TL uçaksız paket indirimi yapılır.**

Ödeme şekli:
Kayıt esnasında 395 TL.  Kalanı da 7 Mart tarihine kadar alınacaktır.
Ya da Bonus ve Finansbank kredi kartları ile tur kayıt esanasında 3 taksit şeklinde de ödeyebilirsiniz. Kredi kartına taksit farkı 45 TL

Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra tur yok! Ekstra ödeme yok!

*İstanbul dışından bu geziye katılmak isteyip de uçak biletsiz paket almak isteyenler uçak bileti hariç ücreti fiyat sekmesinde mevcuttur.

 

Ne dahil?
 • Türk Hava Yolları ile İSTANBUL ATATÜRK – HATAY ve Anadolu Jet Hava Yolları ile GAZİANTEP-İSTANBUL Sabiha Gökçen uçak biletleri dahildir.
 • Grubumuza özel lüks otobüs ile tüm ara ulaşımlar ve geziler.
 • 1 gece Hatay ve 1 Gaziantep Yarım Pansiyon Konaklama.
 • 2 Sabah Kahvaltısı ve 2 Akşam Yemeği
 • Tüm çevre gezileri dahildir! Ekstra tur yok! Ekstra ödeme yok!
 • Halfeti Tekne Gezisi.
 • 3 tam gün Kültür ve Turizm Bakanlığından kokartlı profesyonel FMK Tour rehberlik hizmetleri.
 • 1618 sayılı acentalar konunu gereğince “zorunlu seyahat sigortası”.
 • KDV dahildir.
Ne dahil değil?
 • Belirtilenlerin dışında kalan herşey.
 • İlk gün kahvaltı uçakta verilir dahildir,
 • Öğlen yemekleri ve son gün akşam yemeği.
 • Dahil olan akşam yemeklerinde alınan içecekler.
 • Müze giriş ücretleri. Müzelerde Müze kart geçerlidir. Müze girişlerinden satın alabilirsiniz.
 • Şahsi harcamalar.
 • Bahşişler.

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat