Küllerinden Doğan Ülke: Lübnan

4 Gece, 5 Gün

01-05 Mayıs 2019

Kişi Başı: 1140 USD (THY ile ve günlük turlar dahil - 1 Şubat 2019'a kadar alırsanız 80 USD indirim)

Ayrıntılı bilgi için:

 

Küllerinden Doğan Ülke: Lübnan

Li Beirut Beyrut.. Kalbimden selamlar sana ey Beyrut.. Öpücükler denizine ve evlerine.. Eski bir denizci yüzü gibi olan bir taşına.. İnsanların ruhundan yapılmıştır o.. Şekerdendir.. Bir ekmek ve Yasemenden.. Şimdi tadı ne hale geldi? Ateş ve duman tadı artık.. Beyrut küllerin şanına sahip şimdi.. Şehrim söndürdü ışıklarını; Elinin üstünde tuttuğu bir çocuğun kanıyla.. kapattı kapılarını ve gökyüzünde yalnız kaldı.. Geceyle beraber.. Sen benimsin, sen benim.. Ahh kucakla beni.. Benimsin sen.. Bayrağımsın, yarın taş.. Ve bir seyahatın dalgaları.. Halkımın yaraları büyüdü.. Ve anaların gözyaşları.. Sen benimsin, sen benim.. Ahh kucakla beni

Feyruz yeterince söylemiş bizce. Bize Beyrut’u, Lübnan’ı kucaklamak düşüyor.

1. Gün: İstanbul – Beyrut

Yeni Havaalanı’nından buluşup uçuş için gerekli işlemleri yaptırıp Lübnan’a doğru yola çıkıyoruz. Beyrut’a varışımız ile beraber şiirlere, şarkılara konu olmuş Beyrut sokaklarında gezip merkezi yerde olan otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği için rehberiniz size bilgi verecek.
Uçağımız saat 06:25’te. Beyrut’a varış saatimiz 08:10

2. Gün: Beyrut – Jeita – Jounieh – Harissa – Byblos – Beyrut

Kahvaltıdan sonra otobüsümüz ile beraber Jeita’ya doğru yola çıkıyoruz. 7 Dünya Harikasından biri olarak kabul edilen ve 2 mağaradan oluşan Jeita’nın ilk mağarasına teleferik ile çıkacağız. 750m’sinin ziyaretçilere açık olduğu ilk mağaradan sonra aşağı mağaraya geçip burayı da elektrikli motor ile çalışan teknelerle gezeceğiz. Jeita’da yeterince vakit geçirdikten sonra şirin bir Akdeniz kasabası olan Jounieh’de gidip havanın uygunluğuna göre teleferik ile Harissa’ya çıkacağız. Bölgeye hakim bir tepe olan Harissa 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli ile meşhur. Burada manzaranın keyfini çıkarttıktan sonra da üst üste 20ye yakın yerleşim katmanının olduğu Byblos’u gezeceğiz. 7000 yıllık bir tarihi olan bu Finike liman şehrinde yeterince vakit geçirdikten sonra da Beyrut’a doğru hareket edeceğiz.

3. Gün: Beyrut – Baalbeck – Anjar – Ksara – Beyrut

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bekaa Vadisi’ne bulunan Baalbeck şehrine hareket edeceğiz. Roma döneminde güneş kültünden dolayı Heliopolis (Güneş Şehri) olarak bilinir. Bir höyük üzerine kurulan akropolü, tapınakları, ve binaları ile Akdeniz’in en iyi korunmuş antik Roma şehirlerindendir. Daha sonra Anjar’a Emevi Halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından 8yy yaptırılan antik şehri gezeceğiz. Yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kervan yolu üzerine kurulmuş olan bu şehri gezerken kendimizi 700lü yılların Ortadoğu’sunda bulacağız. Buradan Ksara’ya geçeceğiz. Tavuklarını yiyen tilkileri bulmaya çalışan köylülerin keşfettiği Roma tünellerinde yıllanan şarapları ile meşhur olan bu şehirde şarap üretimi ile ilgili bilgi alıp, tadım yaptıktan sonra Beyrut’a doğru yola çıkacağız.

4. Gün: Beyrut – Beiteddine Sarayı – Moussa Kalesi – Deir El Kamar – Beyrut

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Güvercinler Kayası, modern şehirde bulunan Nejmeh Meydanı, Saat Kulesi ve Şehitlerin Meydanı gibi şehir için önemli yerleri rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezeceğiz. Öğle yemeği ardından otobüsümüz ile Beiteddine Sarayı’na geçeceğiz. Lübnan’nı 50 yıl kadar yöneten 2. Beşir Çehab’ın yaptırdığı bu saray, dışarıdan mütevazi görünse de içerisinin zenginliği ile sizleri şaşırtacak. 19.yy yapısı olan Beiteddine Sarayı’nı gezdikten sonra Deir El Kamar köyünü gezeceğiz. Tarihi meydanı, marketi, kilse ve camileri ile tipik bir Lübnan köyü olan Deri El Kamar’ı gezdikten sonra Moussa Kalesini de ziyaret edeceğiz. Akşam saatlerinde Beyrut’a dönmüş olacağız. İsterseniz Rehberiniz ile beraber kedisinin favori restoranında yemek yiyebileceğiniz gibi, otelimiz şehir merkezinde bulunduğu için kendinizin keşfedeceği bir restorana da gidebilirsiniz.

5. Gün: Beyrut – İstanbul

Kahvaltı sonrası öğlene kadar Beyrut sokaklarını daha fazla keşfetmek için serbest zamanınız olacak. Öğlen otelde buluşup İstanbul uçağımız için havaalanına transfer olacağız.
Uçağımız saat 15:55 ve İstanbul’a varış 18:00

Buluşma Yer ve Zamanı

Buluşma yeri daha sonra söylenecek

Ne lazım?
 • Hava sıcaklığı gündüz 20 derece civarı, gece de 10 derece civarı olacak. Bunu uygun, gün içerisinde rahat giyip çıkartabileceğiniz kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. Turlarımız genelde yürüyüş turu olacağı için rahat ayakkabı giymenizi öneriyoruz.
 • Lübnan’a girişte vize istenmemektedir fakat yurt dışına seyahat edecek tüm yolcularımızın, mevcut geçerli bulunan pasaportlarının ilk alış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Ayrıca seyahat bitimi itibari ile geçerlilik sürelerinin 6 aylık olması gerekmektedir.
 • Herhangi bir aşı zorunluluğu yoktur.
 • Yerel para birimi Lübnan Poundu’dur. Dolar ve Eurolarınızı rahatlıkla bozdurabilirsiniz.
 • Lübnan ile aramızda 1 saat fark bulunmaktadır. Lübnan’a göre bir saat ilerideyiz.
 • Eğer cep telefonu için kullandığınız hattınız uluslar arası ulaşıma açıksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Lübnan’da C tipi ikili, ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak priz kullanılmaktadır. Kullanılan elektrik de 220/230 volttur.
        C tipi
        F tipi

 

Ücret ve Ödeme

Tur ücreti:
Çift kişilik odada kişi başı 1140 USD’dır
“Kendi odam olsun” fiyatı ekstra 150 USD’dır.
Kesin kayıt için 340 USD alınmaktadır.

Kredi kartlarına 6 aya kadar taksit imkanı bulunmaktadır.

Kayıt için erkan@gezgintayfa.com
Ya da 0 535 360 67 31 (WhatsApp’dan da iletişime geçebilirsiniz)

 

Ne dahil?
 • İstanbul – Beyrut – İstanbul uçuşları (THY ile)
 • 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı şeklinde konaklama (Gems Hotel ya da benzeri)
  Otellerimizi misafirlerimizin konaklayacağımız şehirlerin gece hayatını keşfedebilmeleri için şehir merkezlerinden seçiyoruz.
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Programda bahsedilen günlük turlara
 • Günlük turlarda bulunan ören yerlerinin girişleri
 • 4 öğle yemeği
 • Jeita’da teleferik
 • Şarap tadım turu
 • Lübnan’da havaalanı transferleri
Ne dahil değil?
 • Akşam yemekleri
 • Dahil yemekler esnasında alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Otel ve şoför bahşişleri (kişi başı 30 USD kadar)
 • Rehber bahşişleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat