Küllerinden Doğan Ülke: Lübnan

4 Gece, 5 Gün

20 - 24 Nisan

Kişi Başı: 690 USD (uçak ve günlük turlar dahil)

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

 

Küllerinden Doğan Ülke: Lübnan

Li Beirut Beyrut.. Kalbimden selamlar sana ey Beyrut.. Öpücükler denizine ve evlerine.. Eski bir denizci yüzü gibi olan bir taşına.. İnsanların ruhundan yapılmıştır o.. Şaraptan.. Şekerdendir.. Bir ekmek ve Yasemenden.. Şimdi tadı ne hale geldi? Ateş ve duman tadı artık.. Beyrut küllerin şanına sahip şimdi.. Şehrim söndürdü ışıklarını; Elinin üstünde tuttuğu bir çocuğun kanıyla.. kapattı kapılarını ve gökyüzünde yalnız kaldı.. Geceyle beraber.. Sen benimsin, sen benim.. Ahh kucakla beni.. Benimsin sen.. Bayrağımsın, yarın taş.. Ve bir seyahatın dalgaları.. Halkımın yaraları büyüdü.. Ve anaların gözyaşları.. Sen benimsin, sen benim.. Ahh kucakla beni

Feyruz yeterince söylemiş bizce. Bize Beyrut’u, Lübnan’ı kucaklamak düşüyor.

1. Gün – 20 Nisan: İstanbul – Beyrut
Sabiha Gökçen Havaalanın’ndan buluşup uçuş için gerekli işlemleri yaptırıp Lübnan’a doğru yola çıkıyoruz. Beyrut’a varışımız ile beraber otelimize transferimiz gerçekleşecek. (İstanbul – Beyrut kalkış: 23:25 Flight No: PC757)

2. Gün – 21 Nisan: Beyrut – Beiteddine Sarayı – Moussa Kalesi – Deir El Kamar – Beyrut
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk önce şiirlere, şarkılara konu olmuş Beyrut sokaklarında gezeceğiz. Otobüsümüz ile otelden ayrılıp Güvercinler Kayası, modern şehirde bulunan Nejmeh Meydanı, Saat Kulesi ve Şehitlerin Meydanı gibi şehir için önemli yerleri rehberimiz eşliğinde yürüyerek gezeceğiz. Öğle yemeği ardından otobüsümüz ile Beiteddine Sarayı’na geçeceğiz. Lübnan’nı 50 yıl kadar yöneten 2. Beşir Çehab’ın yaptırdığı bu saray, dışarıdan mütevazi görünse de içerisinin zenginliği ile sizleri şaşırtacak. 19.yy yapısı olan Beiteddine Sarayı’nı gezdikten sonra Deir El Kamar köyünü gezeceğiz. Tarihi meydanı, marketi, kilse ve camileri ile tipik bir Lübnan köyü olan Deri El Kamar’ı gezdikten sonra Moussa Kalesini de ziyaret edeceğiz. Akşam saatlerinde Beyrut’a dönmüş olacağız. İsterseniz Rehberiniz ile beraber kedisinin favori restoranında yemek yiyebileceğiniz gibi, otelimiz şehir merkezinde bulunduğu için kendinizin keşfedeceği bir restorana da gidebilirsiniz.

3. Gün – 22 Nisan: Beyrut – Jeita – Jounieh – Harissa – Byblos – Beyrut
Kahvaltıdan sonra otobüsümüz ile beraber Jeita’ya doğru yola çıkıyoruz. 7 Dünya Harikasından biri olarak kabul edilen ve 2 mağaradan oluşan Jeita’nın ilk mağarasına teleferik ile çıkacağız. 750m’sinin ziyaretçilere açık olduğu ilk mağaradan sonra aşağı mağaraya geçip burayı da elektrikli motor ile çalışan teknelerle gezeceğiz. Jeita’da yeterince vakit geçirdikten sonra şirin bir Akdeniz kasabası olan Jounieh’de gidip havanın uygunluğuna göre teleferik ile Harissa’ya çıkacağız. Bölgeye hakim bir tepe olan Harissa 15 ton ağırlığındaki Meryem Ana heykeli ile meşhur. Burada manzaranın keyfini çıkarttıktan sonra da üst üste 20ye yakın yerleşim katmanının olduğu Byblos’u gezeceğiz. 7000 yıllık bir tarihi olan bu Finike liman şehrinde yeterince vakit geçirdikten sonra da Beyrut’a doğru hareket edeceğiz.

4. Gün – 23 Nisan: Beyrut – Baalbeck – Anjar – Ksara – Beyrut
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bekaa Vadisi’ne bulunan Baalbeck şehrine hareket edeceğiz. Roma döneminde güneş kültünden dolayı Heliopolis (Güneş Şehri) olarak bilinir. Bir höyük üzerine kurulan akropolü, tapınakları, ve binaları ile Akdeniz’in en iyi korunmuş antik Roma şehirlerindendir. Daha sonra Anjar’a Emevi Halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından 8yy yaptırılan antik şehri gezeceğiz. Yazlık saray ve ticaret merkezi olarak kervan yolu üzerine kurulmuş olan bu şehri gezerken kendimizi 700lü yılların Ortadoğu’sunda bulacağız. Buradan Ksara’ya geçeceğiz. Tavuklarını yiyen tilkileri bulmaya çalışan köylülerin keşfettiği Roma tünellerinde yıllanan Dionysos Nektarı (!) ile meşhur olan bu şehirde Dionysos Nektarı (!) üretimi ile ilgili bilgi alıp, tadım yaptıktan sonra Beyrut’a doğru yola çıkacağız.

5. Gün – 24 Nisan: Beyrut – İstanbul
Sabah erken uçuşumuz ile İstanbul’a geri dönüyoruz. Bir sonraki Gezgin Tayfa turunda görüşmek üzere.
(Beirut – Istanbul  kalkış:05:00 – varış: 06:15 Flight No: PC758)

Buluşma Yer ve Zamanı

 

Tarih: 20 Nisan 2018

20:30 Sabiha Gökçen Havalimanı (Buluşma yeri size ayrıca söylenecek)

 

Ne lazım?
 • Hava sıcaklığı gündüz 20 derece civarı, gece de 10 derece civarı olacak. Bunu uygun, gün içerisinde rahat giyip çıkartabileceğiniz kıyafetler almanızı tavsiye ederiz. Turlarımız genelde yürüyüş turu olacağı için rahat ayakkabı giymenizi öneriyoruz.
 • Lübnan’a girişte vize istenmemektedir fakat yurt dışına seyahat edecek tüm yolcularımızın, mevcut geçerli bulunan pasaportlarının ilk alış tarihi 10 yıldan eski olmamalıdır. Ayrıca seyahat bitimi itibari ile geçerlilik sürelerinin 6 aylık olması gerekmektedir.
 • Herhangi bir aşı zorunluluğu yoktur.
 • Yerel para birimi Lübnan Poundu’dur. Dolar ve Eurolarınızı rahatlıkla bozdurabilirsiniz.
 • Lübnan ile aramızda 1 saat fark bulunmaktadır. Lübnan’a göre bir saat ilerideyiz.
 • Eğer cep telefonu için kullandığınız hattınız uluslar arası ulaşıma açıksa rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Lübnan’da C tipi ikili, ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak priz kullanılmaktadır. Kullanılan elektrik de 220/230 volttur.
        C tipi
        F tipi

 

Ücret ve Ödeme

Tur ücreti:
Çift kişilik odada kişi başı 690 USD’dır
“Kendi odam olsun” fiyatı 790 USD’dır.
Üç kişilik konaklamada kişi başı 680 USD’dır

Ödeme şekli:

1 Şubat sonrası kayıtlarda uçak fiyatındaki değişiklikler ücrete yansıtılacaktır.
Kayıt esnasında 290 USD alınacak. Kalan 400 USD ise en geç Mart ayına kadar alınacaktır.
Ya da Bonus ve Finansbank kredi kartları ile tur kayıt esanasında 3 ve ya 6 taksit şeklinde de ödeyebilirsiniz. Kredi kartına taksit farkı 3 ay için 50 USD, 6 ay için de 65 USD’dır.

 

Ne dahil?
 • İstanbul – Beyrut – İstanbul uçuşları (Pegasus ile)
 • 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı şeklinde konaklama (Coral Beirut Sal Hamra – https://www.hmhhotelgroup.com/coral/lebanon/beirut/coralbeirutalhamra ya da benzeri)
  Otellerimizi misafirlerimizin konaklayacağımız şehirlerin gece hayatını keşfedebilmeleri için şehir merkezlerinden seçiyoruz.
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Programda bahsedilen günlük turlara
 • Günlük turlarda bulunan ören yerlerinin girişleri
 • Jeita’da teleferik
 • Dionysos Nektarı (!) tadım turu
 • Lübnan’da havaalanı transferleri
 • Lübnan’da şöför ve otel bahşişleri
Ne dahil değil?
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Dahil yemekler esnasında alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Rehber bahşişleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?