(Kuladokya) Kula Peri Bacaları ve Sardes Kültür Gezisi

2 Gün, 1 Gece

Yakında

Kişi Başı: ??TL

Ayrıntılı bilgi için:

(Kuladokya) Kula Peri Bacaları ve Sardes Kültür Gezisi

Efsanelerle dolu antik Sardes’ten tarihi Kula evlerine, Divlit Yanardağının küle dönüştürdüğü topraklardan dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Uluğbey Kanyonuna oradan da Kapadokya’dan kaçan perilerin yaptığı Kula peri bacalarına 🙂 Tarih ve doğanın içine bir yolculuk. 

28-29 Eylül 2019

1.Gün:

Sabah saatlerinde İzmir’e ulaşmış oluyoruz. Bu güzel şehre bir selam vererek buradan Sardes Antik kentine, Salihli’ye doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Burada, tarihte paranın ilk basıldığı yer olan Lidyalıların antik şehrini göreceğiz. Sardes Akropolü’nü, Gymnasium’u, antik sinagogu, Athena Tapınağ’nı  ve bugüne gelebilmiş diğer yapıları gezip İncil’de bahsedilen 7 kiliseden biri olan Sardes’den ayrılıp Kula Jeopark’ına gitmek üzere kısa bir yolculuk yapıyoruz. Jeopark alanında doğanın oluşturduğu büyüleyici ve etkileyici yerşekillerini ve ortalama 1 milyon yıl önce oluşmuş doğal güzelliklerini keşfediyoruz. Jeopark turumuzun hemen ardından Öğle yemeği için kısa bir yola çıkıyoruz.. Bağ evinde güzel bir öğle yemeği yedikten sonra Kuladokya Peribacalarının eşsiz güzelliğini keşfetmek üzere yine yollara düşüyoruz. Kuladokya’ya Peribacalarının bulunduğu vadiye ulaşıyoruz. Hala oluşumun devam etmekte olduğu vadide, keşfe çıkıp bol bol fotoğraf çekebiliriz. Bunun ardından tarihi Kula Evlerini görmek için ilçe merkezine doğru yola çıkacağız. Tarihi Kula Evlerinin bulunduğu sokaklarda gezip kaybolacağız. 18nci yy. Osmanlı Mimarisine sahip eski binalar hala çok güzeller. Gezimizin ardından geceyi geçireceğimiz otele geçeceğiz. Akşam yemeği için rehberinizin belirleyeceği saatte tekrar buluşacağız.

2. Gün:

Sabah kahvaltımızı yapıp enerjimizi aldıktan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonu sayılan Ulubey kanyonuna doğru yola çıkıyoruz.Ulubey Kanyonu seyir terasında kanyonun eşsiz manzarasının keyfini çıkarıp Alaşehir’e hareket edeceğiz. Hemşerimiz Tarsuslu Aziz Pavlos’un mektup gönderdiği 7 kiliseden biri olan Alaşehir’den (eski adı Phladelphia) bugüne maalesef geriye pek bir şey kalmamış. Antik şehir modern şehrin altında keşfedilmeyi bekliyor. Alaşehir’in görünen çok daha eski olduğunu vurgulamak isterscesine ayakta durmaya çalışan Bizans dönemi kilise kalıntıları, antik yol ve sütun parçalarını görüp öğle yemeğine geçeceğiz. Daha sonra da İstanbul uçağımız için Adnan Menderes Havaalanıa doğru hareket edeceğiz. turumuz İstanbul’a varışımız ile beraber sona erecektir.

Uçuşlar
28 Eylül: Sabiha Gökçen’den 08:10
29 Eylül: Adnan Menderes’ten 18:30

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Tarih: 28-29 Eylül 2019
 •  
 • Bilgi ve Rezervasyon için: mert@gezgintayfa.com ya da 0 0 530 153 45 15
Ne lazım?

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Yanınızda mayo , bikini ve şortlarınızı , havlunuzu ve terliklerinizi bulundurunuz.Gün içerisinde hava çok sıcak olacağı için güneş yanmalarına karşı güneş kremi ve koruyucu kremlerinizi yanınızda bulundurunuz.Yapacağınız alışverişler için bir sırt çantası bulundurunuz ve tabi ki fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız.

Ücret ve Ödeme

İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı: ??TL
Kendi odam olsun farkı ??TL

IPTAL KOŞULLARI

Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
• Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

Ne dahil?
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • İstanbul – İzmir – İstanbul uçuşu (Pegasus ile)
 • Tur esnasında konforlu aracımız ile ulaşım.
  14 kişiye kadar Mercedes Sprinter ya da Volkswagen Crafter
  15 ve üstü için midibüs olacak.
 • 1 gece konaklama
 • 1 Kahvaltı, 2 öğle yemeği ve 1 akşam yemeği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Uluğbey Kanyonu Seyir Terası giriş ücreti
Ne dahil değil?
 • Tura dahil olan yemekler esnasında alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Araç şöförünüz için uygun gördüğünüz bahşişler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat