(Kuladokya) Kula Peri Bacaları – Foça Doğa ve Kültür Gezisi

2 Gün, 2 Gece

Yakında

Kişi Başı: Yakında

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

(Kuladokya) Kula Peri Bacaları – Foça Doğa ve Kültür Gezisi

Adını foklardan almış Foça’yı ve doğanın bizim için tasarladığı Kuladokya’yı keşfe çıkıyoruz.

Yakında

Peri Bacaları neredeler? Ülkemizin birçok bölgesinde var olan ve manzarasına doyum olmayan bu doğal oluşumlar Manisa’nın Kula ilçesinde de bulunuyor. Çok az kimsenin bildiği bu doğal alanı keşfetmeye gidiyoruz. Yanı sıra Ege Denizinin kuzeyinde yer alan antik bir kasabayı Foça’yı; deniziyle, sokaklarıyla, hikayeleriyle içimize çekeceğiz.

1.Gün: Sabah saatlerinde İzmir’e ulaşıyoruz. Bizi karşılayan bu şahane şehre bir göz attıktan sonra ilk önce kahvaltımızı alıyoruz. Ardından Foça’ya doğru yola koyuluyoruz. Ege’nin taş evlerinin hakim olduğu, dar çiçekli sokakların geniş avlulara ve denize açıldığı bir yer burası… Eski ismi Phokaia imiş. Antik Çağ’da da sözü edilen kasabanın geçmişi çok eskilere dayanıyor. Eski ve Yeni Foça olmak üzere ikiye ayrılan kasabanın her yerinde ilgi çekici bir şey mutlaka var. Foça’da masamızı Ege mezeleriyle taçlandırdıktan sonra yola koyulup Karagöl Milli Parkı’na gidiyoruz. Doğanın kucağında, dağın yamacında Milli Park sınırlarında yer alan göl bir krater gölü. Manzarası ruh dinlendiren, arındıran bir manzara… Ruhumuzu dinlendirip fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz İzmir’deki otelimizde…

2. Gün: Sabah erken uyanıp yollara düşüyoruz. Bugün Kula Peribacalarını göreceğiz. Ama ilk durağımız Sardes Antik Kenti, Antik Kentin en önemli özelliklerinden birisi tarihte paranın basıldığı ilk yer olmasıymış. Gezimizin ardından Kuladokya’ya Peribacalarının bulunduğu vadiye ulaşıyoruz. Hala oluşumun devam etmekte olduğu vadide, keşfe çıkıp fotoğraflar çekeceğiz. Ardından tarihi Kula Evlerini görmek için ilçe merkezine doğru yola çıkacağız. Tarihi Kula Evlerinin bulunduğu sokaklarda gezip kaybolacağız. 18. yy. Osmanlı Mimarisine sahip eski binalar hala çok güzeller. Gezimizin ardından akşam yemeği molamızı veriyoruz ve İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Buluşma Yer ve Zamanı
  • Tarih: Yakında
  • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Yanınızda mayo , bikini ve şortlarınızı , havlunuzu ve terliklerinizi bulundurunuz.Gün içerisinde hava çok sıcak olacağı için güneş yanmalarına karşı güneş kremi ve koruyucu kremlerinizi yanınızda bulundurunuz.Yapacağınız alışverişler için bir sırt çantası bulundurunuz ve tabi ki fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız.

Ücret ve Ödeme

İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı: Yakında

Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 – 12 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ne dahil?
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Ulaşım
  • 1 gece konaklama (kahvaltı + akşam yemeği)
Ne dahil değil?
  • Tura dahil olan yemekler esnasında alınan içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Rehberiniz ve araç şöförünüz için uygun gördüğünüz bahşişler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?