Kaz Dağları’na Yolculuk… Assos – Cunda – Ayvalık

2 Gün, 1 Gece

15 - 17 Eylül

Kişi Başı: 430 TL

Ayrıntılı bilgi için:

Kaz Dağları’nın Gölgesinde Ayvalık – Cunda

Kaz Dağları’nın yeşilline, Ege’nin mavisine ve tarihe masalsı bir yolculuk.

15 – 17 Eylül

Ege ve kıyıları bizleri bekliyor. Bu kez Kaz Dağlarının muhteşem doğasında ünlü yazar Sabahattin Ali’nin izlerini arayıp “Benim meskenim dağlardır” dediği, kendini ait hissettiği bu coğrafyanın bir parçası olacağız. Rum mimarisini, Ayvalık ve Cunda’da, Adatepe köyün de görecek ve tarihi dar sokaklarda kaybolacağız. Kaybolduktan sonra karsımızda aniden beliren kahvehanelerde soluklanacağız. Fotoğraf çekmenin de keyfini çıkaracağız.

1. Gün:

Gece çıktığımız yolculuğumuz sabah saatlerinde bizleri Ayvacık ilçesine bağlı Assos’a ulaştırıyor. Yolda aldığımız kahvaltının ardından Assos Antik Kenti ve Eski Limanı göreceğiz. Çok sevimli bir yer burası, tarihi dokusunu bozmayan oteller ve deniziyle de herkesin ilgisini çekiyor. Ardından yönümüzü Adatepe’ye çeviriyoruz. Tarihi bir köy olan ‘’Adatepe’’ tepeye konuşlanmış ve İlyada Destanına konu olmuş bir yer. Köy girişinde yer alan Zeus Altarı’na doğru kısa bir yürüyüş yapıp zirveye çıkıyoruz. Zirvede yine çok güzel bir Ayvalık – Altınoluk manzarası bizleri karşılıyor. Köy kahvesine uğrayıp kahvelerimizi içtikten sonra Kaz Dağları’na doğru yola çıkıyoruz. Milli parka girmeden önce Tahtakuşlar Köyündeki Etnografya müzesini gezeceğiz. Bir Türkmen köyü olan bu köyde bölgeyle ilgili fikir sahibi olacağız. Ardında Kaz Dağları Milli Parkında; Hasan Boğuldu göleti ve Sütüven şelalesi gezilerimizi yapacağız. Hasan Boğuldu göletine gittiğimizde Sabahattin Ali’nin de kaleme aldığı Emine ve Hasanın öyküsünü dinleyeceğiz ve doğada olmanın tadını çıkaracağız. Günü sonlandırıp yorgunluğumuzu atmak için Ayvalık’ta bulunan otelimize geçiyoruz.

2. Gün:

Bu sabah kendimizi Ege’de bulanan küçük bir adanın şirin sokaklarına bırakacağız. Tarihi sokaklar da ‘’mis gibi denize açılan kapılardan geçeceğiz. Adanın eski adı ‘’Cunda’’ şimdi ki adı ise ‘’Ali Bey’’. Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü ile karaya bağlanan adası; berrak denizi, tarihi evleri, Aya Nikola kilisesi ile görülmeye değer. Cunda sokaklarını arşın arşın gezdikten sonra yönümüzü Ayvalık’a çeviriyoruz. İlk olarak Şeytan Sofrasına çıkıyoruz. Nidille adalarını en güzel seyredeceğimiz Şeytan sofrasında bol bol fotoğraf çekip tüm Ayvalık’ı ve adaları seyredeceğiz. Sonra kendimizi tarihi Ayvalık evleriyle dolu Ayvalık sokaklarına bırakacağız. Dar sokaklar ve sokaklardan geçerek ulaşacağımız avlular, karsımıza çıkan kahveler keyifli bir gün geçirmemize yeter de artar bile. Fotoğraf çekimleri ve öğle yemeği molamızın ardından İstanbul’a doğru yola koyulacağız.

Buluşma Yer ve Zamanı
  • Tarih: 15 Eylül
    23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi
    23:30 Mecidiyeköy Doğtaş Önü
    00:00 İncirli Ömür Plaza Önü
    00:30 Beylikdüzü Marmara Park Önü
  • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Yanınızda mayo , bikini ve şortlarınızı , havlunuzu ve terliklerinizi bulundurunuz.Gün içerisinde hava çok sıcak olacağı için güneş yanmalarına karşı güneş kremi ve koruyucu kremlerinizi yanınızda bulundurunuz.Yapacağınız alışverişler için bir sırt çantası bulundurunuz ve tabi ki fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız.
Ücret ve Ödeme

İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı: 430 TL

Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 – 12 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

IPTAL KOŞULLARI

Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
• Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

Ne dahil?
Profesyonel rehberlik hizmeti
Ulaşım
1 gece yarım pansiyon konaklama
Seyahat Sigortası
Ne dahil değil?
İlk gün kahvaltısı ve Öğle yemekleri Yemeklerde alınan içecekler
Kişisel harcamalar
Türkçe rehberiniz için uygun gördüğünüz bahşişler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat