Gökçeada; Taş Sokaklar ve Mavi Deniz

2 Gün, 2 Gece

Yakında

Kişi Başı: 390 TL

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

Gökçeada; Taş Sokaklar ve Mavi Deniz

Kıyılarında mitolojinin kitabının yazıldığı, güneşin batışının bir şiir olduğu ada, Gökçeada.

28 – 30 Temmuz

1. Gün: Gece yolculuğumuz başlıyor ve bizi sabahın ilk ışıklarında iskeleye ulaştırıyor.

2. Gün: Sabah saatlerinde Kabatepe iskelesinde oluyoruz. Feribotla yolculuğumuzun ardından ilk durağımız Kaleköy olacak. Kaleköy sahilinde kahvaltımızı aldıktan sonra köyü gezmeye başlıyoruz. Tarihi kale kalıntılarının olduğu bölgeden Semadirek adasını görüyoruz. Köyün tarihe tanıklık etmiş taş sokaklarını, kahvehaneyi, sabuncuyu gezip dolaştıktan sonra yönümüzü başka bir köye Bademli Köyüne çeviriyoruz. Nispeten diğer köylere göre daha sakin bir yer burası diğer köylerin hepsinde göreceğimiz eski Rum mimarisi bu köyünde şıklığına şıklık katıyor. Sonrasında Aydıncık Koyuna doğru ilerleyeceğiz. Koyda hoşça vakit geçirip denize girebileceğiz. Öğle yemeğini de burada alacağız. Aydıncık Koyu’nda denize girip dinlendikten sonra Zeytinli Köyüne geçiyoruz. Zeytinli Köyüne vardığımızda fotoğrafçılığımızı konuşturacak güzel kareler yakalayacağız, yorgunluğumuzu Madamın Yerinde dibek kahvesi içerek atacağız. Eski Çamaşırhaneyi, sokaklarını gezip sakızlı muhallebisini de yemeden köyden ayrılmıyoruz. Zeytinli Köyünden sonra otelimize doğru yola çıkacağız. Otelde isteyen arkadaşlar otelin plajında denize girebilirler. Akşam yemeğimiz otelimizde olacak.

3. Gün: Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra öğlene kadar denizin tadını çıkarıyoruz daha sonra adanın geri kalan kısmını gezmeye devam ediyoruz. Sırada Dereköy var, Dereköy’ü diğerlerinden farklı kılan özelliği ise eskiden Türkiye’nin en büyük Rum köylerinden birisi olması fakat şu anda terk edilmiş bir halde köyde pek kimse yaşamıyor. Köye ulaştıktan sonra köy meydanından geçerek çamaşırhaneyi ve kiliseyi gezeceğiz. Son olarak Tepeköy’e gidip avlularında, sokaklarında dolaşıyoruz. Ardından İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz.

Buluşma Yer ve Zamanı
  • Tarih: 28 Temmuz
  • Güzergah: 23:00 Kartal Köprüsü’nden başlayıp sırasıyla Göztepe, Kadıköy Evlendirme, Mecidiyeköy ve İncirli’den siz Gezgin Tayfaları alacağız.
  • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?
Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.Yanınızda mayo , bikini ve şortlarınızı , havlunuzu ve terliklerinizi bulundurunuz.Gün içerisinde hava çok sıcak olacağı için güneş yanmalarına karşı güneş kremi ve koruyucu kremlerinizi yanınızda bulundurunuz.Yapacağınız alışverişler için bir sırt çantası bulundurunuz ve tabi ki fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayınız.
Ücret ve Ödeme

İki kişilik konaklamadan tek kişi fiyatı: 390 TL

Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 – 12 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

IPTAL KOŞULLARI

Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
• Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
• Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

Ne dahil?
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Ulaşım
  • 1 gece konaklama (Oda – kahvaltı + akşam yemeği)
Ne dahil değil?
• Tura dahil olan yemekler esnasında alınan içecekler
• Kişisel harcamalar
• Rehberiniz ve araç şöförünüz için uygun gördüğünüz bahşişler

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat