Eylül'de Ege, Göcek Gulet Turu

4 Gün - 3 Gece

Yakında

Ayrıntılı bilgi için:

Eylül’de Ege, Göcek Gulet Turu

Fethiye’den yola çıkıp gündüzleri Ege ve Akdeniz’in buluştuğu koylarda yüzüp geceleri de Samanyolu’nun altında yıldızları seyredeceğiz.

1. GÜN 
Liman çıkış işlemlerinin ardından saat 15:00 da Fethiye limanından dünyaca ünlü Göcek koylarına doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız yassıca adaları. dostlarınız ve ailenizle kaliteli vakit geçirmek ve muhteşem gün batımını fotoğraflamak için ideal en romantik yerlerden biridir. Adalar çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplıdır, korunaklı ve sığ koyları vardır ve su sporları meraklıları için de idealdir. Adalarda hiçbir iş yeri bulunmamaktadır. En büyüğü, kumsal olan bir sahile sahiptir ve lagünde çocukların oynamaları için ideal küçük bir havuz benzeri alan vardır. Adalar arasındaki mesafeleri herhangi bir tehlike korkusu olmadan yüzebilirsiniz. İki ada arasındaki minimum mesafe 12 metredir. Eğer yarım saatinizi ayırırsanız kolaylıkla dört adaya da yüzerek ulaşabilirsiniz. İsterseniz yürüyerek adaları keşfedebilirsiniz. Ancak zemin çok taşlı olabileceğinden sağlam ayakkabıları veya botları yanınıza almayı unutmayın. Küçük boyutlarına rağmen bu adalar çeşitli bitkilere sahiptir. Dinlenmenizi, yüzmenizi, balık tutmanızı veya sahilde uzun bir yürüyüş yapmanıza da uygundur. Deniz burada çok temiz ve su, sahile yakın bir su altı kaynağından dolayı serindir. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için tersane adasına doğru hareket ediyoruz.Tersane adası Fethiye Körfezinin en büyük adasıdır. 100 m uzunluğunda derin bir kanal, bu adalara girişi sağlar. Yaz limanı olarak da bilin en doğu tarafında korunaklı koylar bulunmaktadır. Tarihi kaynaklara göre Tersane Adalarına Telandria denilirdi. Karadan ve denizden görülebilen yaklaşık yüz kadar antik ev kalıntısı bulunmaktadır. Bu adalar, Bizans döneminde Fethiye Körfezi’ndeki denizciler için en güvenli sığınak durumundaydı.

2.GÜN
Kahvaltımızın ve kısa bir yüzme molasının ardından yine Göcek’in mükemmel koylarından bir diğeri olan Bedri Rahmi koyuna doğru harekete geçiyoruz. Bedri Rahmi Koyu, doğal güzellikleri ve tarihsel önemi nedeniyle Göcek koyları arasında en uğrak yerlerden birisidir. Taşyaka veya ‘Karanlık koy’ olarak da bilinir. Bedri Rahmi Eyüboğlu, Türk edebiyatının, ve resim sanatının en saygın ustalarından birisidir. 1973 yazında, yakın arkadaşlarıyla yaptığı bir seyir sırasında, büyük bir kaya üzerine bir balık resmi çizmiş ve bu balık resmi hala masmavi sulara sahip koyun girişinde mavi yolculuk yapan misafirleri selamlar. Bu muhteşem koy büyük ustanın onuruna “Bedri Rahmi Koyu ya da Balık Kaya” olarak bilinir. Bedri Rahmi Körfezi güçlü rüzgarlardan korunaklıdır ve bu nedenle demir atmak için ideal bir noktadır. Çiçekleri, küçük kumsalları ve turkuaz sularının arkasındaki tepeleri kaplayan çam ve zeytin ağaçları mükemmel bir görüntü manzara oluşturmakta. Öğle yemeğinin ardından dünyaca ünlü Kleopatra koyuna doğru harekete geçiyoruz. Manastır Körfezi’nin güney-doğusunda bulunan Kleopatra koyu su altında kalmış antik bir hamama ev sahipliği yapmaktadır. Batık Hamam Kıyısı olarak bilinen Hamam koyunu ziyaret ettiğinizde tektonik yapıya sahip bir krater gölü ve kıyı şeridinden açıkça görülebilen su kanallarını göreceksiniz.Çam ormanları ve kıyıdaki tepeden tepeye keçiboynuzu ağaçları kaplıdır. Antik Likya’nın kuzey-doğu kıyısında yer alan Hamam, mavi yolculuk yatlarının veya günlük gezgin teknelerinin demirlemeden geçmeyecekleri en güzel koylarındandır. Sahilde yatlara hizmet eden ahşap birkaç restoran bulunmaktadır.

3. GÜN 
Sabah kahvaltısının ardından Gobün koyuna doğru hareket ediyoruz.Küçük ve dar olan bu koya iki yüksek tepenin arasından girilir. Koy sık zeytin ve çam ağaçlarıyla kaplıdır. Koyun uç tarafında bazı kaya mezarları ve tarihi kalıntılar görebilirsiniz. Bu bize özel koyun ardından Ağalimanı’na doğru yelken açıyoruz. Ağa Limanı muhteşem doğasıyla fotoğraf çekimi için her zaman mükemmel bir seçim olmuştur. Sadece birkaç bot buraya demir atar ve kayalık yamaçlar ile çam ağaçlarının görüntüsünü izlerken hayallere dalmanıza olanak tanır. Kıyıya yüzebileceğiniz ve daha sonra güneşlenebileceğiniz beyaz kumları olan bir sahili bulunmaktadır.sahilde küçük bir şekerleme yapabilir ya da yakındaki antik kalıntıları keşfedebilirsiniz. Ayrıca, kayalıklara doğru tırmanırsanız, bu koyun girişini görebileceğiniz harika manzarayı da kaçırmamış olursunuz. Ayrıca buradaki gün doğumu oldukça romantiktir.

4. GÜN
Sabah kahvaltımızın ardından bu güzel koyumuza veda ediyor ve Fethiye limanına varmadan önceki son durağımız olan samanlık koyuna doğru hareket ediyoruz ve turumuzun bu son durağında Akdeniz’in turkuaz mavisi sularında doyasıya yüzmenin keyfine varıyoruz. Ve öğle vakti saat 12:00 de Fethiye limanına yanaşıyoruz.Böylelikle dünyaca ünlü Göcek koylarında gerçekleştirdiğimiz tur güzel anılarla sonlanmış bulunuyor.

Buluşma Yer ve Zamanı

Tarih: 12 Eylül

 • Fethiye’de daha sonra sizlere söylenecek olan bir yerde buluşacağız. 
 • Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31
Ne lazım?

Gulet turları için altın kural küçük bir çantanızın olması. Gündüz ve gece teknede giymek için bir iki t-shirt ve şort, yürüyüşlerimiz için sandalet ya da ayakkabı (teknede yalın ayak olacağız ama isterseniz altı temiz terlik de alabilirsiniz), akşam serin olmasına karşın bir sweatshirt ya da hırka, kişisel bakım için ihtiyaç duyduğunuz eşyalar ve bir havlu.

Ücret ve Ödeme
 • İki kişilik kabinlerde kişi başı fiyat 1450 TL’dir.
 • 6 ile 12 yaş arası çocuklar aileleri ile aynı kabini paylaşmak suretiyle çift yataklı kabinlerimizde (1 adet çift kişilik, 1 adet de tek kişilik yatak bulunmaktadır) tekne turuna katılabilirler. 6 ile 12 yaş arası çocuklar için fiyat 1050 TL
 • 6 yaşından küçük çocuklar tekne turuna Katılamamaktadır.
 • Iptal durumunda ‘’ EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “EXPERTA TURİZM VE KONGRE ORGANİZASYON HİZMETLERİ HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ”ni kabul etmiş sayılırlar.
  • Gezi başlangıç tarihine 29 ila 16 gün kala yapılan iptallerde “ilk ödeme”nin tamamı, 15 ila 8 gün kala yapılan iptallerde “gezi bedeli”nin %50’si iade edilir, 7 gün ve daha az zaman kaldığı durumlarda ise “gezi bedeli”nin tamamı iade edilemez.
  • Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 12’tir. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih tur trihinden 20 gün öncesidir.
  Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası uygulayabilir.

 

Ne dahil?
 • Tatiliniz boyunca tüm öğün yemekler (3 kahvaltı,2 öğle yemeği,3 akşam yemeği
 • Yemekler esnasında su ve alkolsüz içecek ikramı
 • Türk karasularında liman masrafları ve çıkış işlemleri (Maksimum 2 liman).
 • Nevresim takımları, çarşaf, banyo havlusu.
 • Yakıt giderleri mazot ve benzin.
 • Personel hizmetleri.
 • Palamar ücretleri.
 • Yatta kullanım suyu.
 • Yat sigortası (seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz).
 • Günlük 6 saat arasında klima kullanımı.
 • Personel bahşişleri
Ne dahil değil?
 • Alkollü içecek içmek isteyen misafirlerimiz içeceklerini kendileri getirebilirler
 • Havalimani transferleri.
 • Teknede varsa su sporları ekipman kullanımı ve benzin giderleri.
 • Ören yerleri giriş ücretleri, kara turları.

Bu tur ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Turlarımız hakkında güncel bilgi için aşağıdaki formu doldurun, size ulaşalım.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat