Edirne Kültür Turu

İstanbul'dan günübirlik

14 Nisan

Kişi Başı: 150 TL

Ayrıntılı bilgi için:

Edirne Kültür Turu

Dünya’da, metrekare başına düşen tarihi eser sayısı bakımından Floransa‘dan sonra ikinci şehir Edirne’yi keşfe çıkıyoruz.

Trakya’ya ismini veren Trak kavminden günümüze kadar önemini hiç yitirmeyen, Osmanlı’ya başkentlik yapmış bir şehir Edirne.

Her köşesinde farklı medeniyetlerin bıraktığı eserler ile dolu olan şehrin en önemli yapısı Mimar Sinan’ın ustalık eseri olan Selimiye Cami’dir. Aslında her köşesinde dönemine göre çok zengin yapılar ile karşılaşırsınız Edirne’de. Meriç’in kenarında kendi halinde bir şehir olarak görünse de farklı kültürlerin bıraktığı izler insanı şaşırtır.

Osmanlı’nın erken mimarlık eserleri ve dönemine göre uyguladığı metotlarla öne çıkan II.Beyazıd’ın yaptırdığı Şifahane’yi, Avrupa’nın 2., Dünya’nın 3. en büyük havrası, yeniçerilerin ilk defa kazan kaldırdığı Buçukluk Tepesi bu turumuzda öne çıkan yerler olacak.

Edirne’de görülmesi, ziyaret edilmesi gereken yerleri gördükten sonra İstanbul’a doğru dönüş yolculuğuna başlayacağız.

Bu turda görülecek yerler; II. Bayezid Külliyesi (Tıp ve Sağlık Müzesi), Saray İçi, Edirne Saray Kalıntıları, Babüssade, Saray Mutfakları, Cihannüma Kasrı, Kum Kasrı ve Hamamı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı, Büyük Sinagog, Şehir merkezinde Ciğer-Köfte Yemek Molası Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserimdir” diye tanımladığı Selimiye Camii, Selimiye Arastası (Kavaflar Çarşısı), Yazılarıyla Ünlü Eski Camii, Üç Şerefeli Camii, Ali Paşa Çarşısı (Kapalı Çarşı), Karaağaç Bölgesi, Tarihi Meriç Köprüsü, Lozan Anıtı, Tarihi Tren İstasyonunu Karaağaç’da serbest zaman İstanbul’a hareket

Buluşma Yer ve Zamanı
Kartal Köprüsü’nden başlayarak katılımcılara göre hazırlanacak olan E5 üzrindeki durak ve alınış saatleri size ayrıca iletilecektir.
Ne lazım?
Edirne’nin içinde genelde yürüyor olacağımız için mevsim şartlarına uygun giyinip rahat ayakkabı  kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca dini yapıları gezerken kullanmak için bayanara yanlarına bir şal almalarını öneriyoruz.
Ücret ve Ödeme
Tur ücreti: Kişi başı 150 TL
Ne dahil?
  • Profesyonel rehberlik
  • Kahvaltı
  • Seyahat Sigortası
  • Ulaşım
Ne dahil değil?
  • Öğle yemeği
  • Kişisel harcamalar
  • Müze girişleri (Eğer varsa müze kartınızı ve İş Bankası Maksimum kartınızı yanınıza alınız)

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat