Büyükada'da Tatlı Bir Gün

Günübirlik

Yakında

Kişi Başı:

Ayrıntılı bilgi için:

 

Büyükada’da Tatlı Bir Gün

Biraz Büyükada, biraz da Niko Usta’nın kurabiyeleri İlgili resim

Bilinen klasik ada gezilerinin aksine, Adaların eski kültürü, eski Büyükada çarşısı, esnafı, adalı insanların hikâyeleri, yaşayış biçimleri üzerine olan gezimizi, günümüz Büyükada’sında hala eski sahibi Niko Ustan’nın tarifleri ile kurabiyeler, börekler ve pastalar yapan Büyükada Börek ve Pasta Fırını’nın mutfağında şimdiki işletmecisi Hüseyin Beyin önderliğinde mükemmel bir workshop deneyimi ile bir araya getirdik. Bu workshop ile Rum kurabiye ve pastalarının damak çatlatan lezzetlerini öğrenme şansınız olacak.

Adaya varınca misafirlerini bekleyen her adalı gibi rehberiniz Ece sizi iskelenin çıkışında bekliyor olacak. Kendisi de bir Büyükada’lı olan Ece Hanım’dan, sıcak çaylarınızı yudumlarken, ada tarihini dinleyerek tura başlayacaksınız. Daha sonra rehberiniz ile Ada sokaklarında gezerken alacağınız bilgiler ile adalarda yaşamı daha iyi anlama fırsatı bulacak, şuan ki yaşantısı, değişimi, kültürüyle kıyaslama şansına erişecek ve günümüz dükkânlarında, evlerinde, binalarında daha önce kimlerin bulunduğuna ve oralarda ne tür hikâyeler biriktirdiklerine şahit olacaksınız. Bakkal Pandelinin ürünleri, Pasta konusunda bir dahi olduğu bilinen Niko mundi’nin hareketli hayatı, Pembe hanımın nerden geldiği belli olmayan serveti, yoğurtçu Sarandilerin yoğurt kaplarının azizliğine uğrayış hikâyesi ve daha nicelerini öğrenecek, öğle yemeğinin ardından tatlı yiyip tatlı konuşma faslına geçeceksiniz.

Her Büyükada’da Tatlı bir Gün turumuzun ikinci bölümünde ise sakızlı, tarçınlı ,anasonlu,portakallı ada kurabiyeleri, lokumlu, kalçunya,vişneli bademli,ballı cevizli,arap poçası cevizli, merivan, şose,bademli ve sakızlı un kurabiyeleri ve anasonlu ,sade ,kepekli, susamlı, kaşarlı kırkırak çeşitleri ile zengin bir lezzet yelpazesi bulunan  Büyükada Börek ve Pasta Fırını’nın mutfağında Niko Usta’nın gizli kalmış tariflerini yapacağız. Hüseyin Bey ile mutfakta inanılmaz lezzetler çıkarırken profesyonel bir mutfakta çalışma deneyimi de yaşamış olacaksınız.

Şimdiden yerinizi ayırtın. Kontenjanın 10 kişi ile sınırlı olduğunu unutmayınız.

 

Buluşma Yer ve Zamanı

 

Tarih: Saat 10:15’de Büyükada iskele çıkışında (Google harita için tıklayın)

Uygun vapurlar: Eminönü’nden kalkış 08:30 – Beşiktaş’tan kalkış 08:45

Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31 Buluşma için irtibat numarası: Ece Duluk 0 538 668 0115 ya da Erkan Karaköse 0 535 360 67 31

 

Ne lazım?

Günün ilk yarısı yürüyüş turu olacağı için mevsim şartlarına uygun şekilde giyinmenizi tavsiye ediyoruz.

Ücret ve Ödeme

 

Tur ücreti kişi başı 

Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

 

Ne dahil?

 

 • Profesyonel rehberlik
 • Öğle yemeği
 • Büyükada Börek ve Pasta Fırını’nda atölye

 

Ne dahil değil?
 • Yemek esnasında alınan içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • İstanbul – Büyükada – İstanbul vapur ücretleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

  İlginizi Çekebilecek Turlar

  Gezgin Tayfa Logo

  Gezgin Tayfa'ya Katılın!

  Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

  Katıldığınız için teşekkür ederiz!

  Pin It on Pinterest

  Keşfettikçe paylaşalım!

  Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

  WhatsApp chat