Büyükada Kültür Turu

Günübirlik

1 ve 21 Nisan 2018

Kişi Başı: 60 TL

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

Büyükada Kültür Turu

Tarihi Osmanlı dönemi konaklarının gölgesinde Büyükada’nın sokaklarını, tepelerini, manastırlarını ve Ada’yı Ada yapan adanın sakinlerini keşfetmek için yola çıkıyoruz.

Yaz aylarının başladığı bu zamanlarda Adalara gitmenin doğru olacağını düşünüp klasik Büyükada turumuzu sizler için planladık. Hayvan hakları sebebiyle faytonsuz gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuza Büyükada’daki vapur iskelesinden başlayacağız (buluşma detaylarını sağ tarafta görebilirsiniz).

Ardından merkezi yerleşim yerini tanıyıp tarihinden bahsedeceğiz. Yerleşim başladığından beri zenginliğin sembolü olan Nizam mahallesinin önemli binalarını keşfedip ve hikayelerini dinledikten sonra adaların en yüksek tepesi olan Yüce Tepede mükemmel manzara eşliğinde öğle yemeği molası vereceğiz. Aya Yorgi manastırını ziyaretin ardından en yüksek tepeden ayrılıp ikinci yüksek tepe olan Hristos tepesine yönelip üzerinde bulunan yetimhane ve Hristos manastırını tanıyacağız.

Kadıyoran yokuşundan başlayan dönüş yolumuz, Anadolu kulübü ve Splendid oteli gibi meşhur yapıların yanından geçerek başladığımız yerde tamamlanacaktır.

Bir kültür turu olan Büyükada Turumuzu yine Büyükadalı olan profesyonel kokartlı Ece Hanım eşliğinde yapıyoruz. Yürüyüş güzergahımızın bolca yokuş içerdiğini de belirtmek isteriz 🙂

Buluşma Yer ve Zamanı
Tarih: 01 Nisan Pazar

Saat 10:05’de Büyükada’da vapur iskelesinde rehberiniz ile buluşacaksınız.

Rehber: Ece Hanım – 0 538 668 0115

Uygun vapur ve motor saatleri

 

Ne lazım?
Turumuz yürüyüş turu olacağı için mevsim şartlarına uygun kıyafet ve rahat bir ayakkabı seçmenizi öneririz.
Öğle yemeği için verilecek serbest zaman biraz geç bir saatte olacağı için yanınıza atıştırmalık almanızı da tavsiye ediyoruz.
Ücret ve Ödeme
Tur ücreti: Kişi başı 60 TL

 

 

Ne dahil?
  • Profesyonel rehberlik hizmeti
  • Kulaklık (12 ve üstü gruplarda)
Ne dahil değil?
  • Kahvaltı
  • Öğle yemeği
  • Büyükada’ya ulaşım

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?