Baştan Başa İran Turu

9 Gün, 8 Gece

01 - 09 Eylül 2018

Kişi Başı: 1590 USD

Ayrıntılı bilgi için:

Baştan Başa İran Turu

Yerel Türkçe rehber eşliğinde, İranlıların gözünden İran Turu. Bu kadim ülkenin tarihine, kültürüne ve sosyal yaşamına gezgin tadında bir yolculuk ile İran turu.

01 – 09 Eylül 2018 – 1590 USD

03 – 11 Kasım 2018 – 1590 USD

  

1. GÜN. CUMARTESİ. İstanbul -Tahran

İran turu için İstanbul Atatürk  Havalimanında daha önceden belirtilen saatte Cuma akşamı buluşuyoruz.  Sabah erken saatlerde Tahran’a varış ve otele transfer ile İran Turumuza başlıyoruz.  Bagajlarımızı emanete bıraktıktan ve kahvaltı yaptıktan sonra Tahran gezimize başlıyoruz. Önce İran Pers uygarlıklarının önemli eserlerinin sergillendiği Ulusal Arkeoloji Müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra sırası ile Gülistan Sarayı , kapalı çarşı, Mücevherat Müzesi (14:30 ile 16.30 saatler arası açıktır ) ve Azadi kulesini ziyaret edeceğiz.

Konaklama: Tahran’da Parsiyan Enghelab Hotel 4* veya benzeri

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği

2. GÜN. PAZAR. Tahran – Kaşan – Ebyane

Kahvaltı sonrası otelimizden çkış yaparak yaklaşık 3 saat sürecek olan Kaşan’a doğru seyahatimize başlıyoruz. Kaşan da göreceğimiz yerler arasında 19. Yüzyıl güzel bir İran mimari örneği olan, Safevi dönemi Tabatabayi Evi , Mir Ahmet Hamam, ve Fin bahçesi. Daha sonra kendine özgü mimarisi ve kırmızı topraktan evleri ile İran’ın en ilginç köyü olan Ebyane köyüne doğru hareket edeceğiz.

Konaklama: Ebyane Köyü, Viyuna Hotel 3*

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

3. GÜN. PAZARTESİ. Ebyane – İsfehan

Kahvaltıdan sonra İsfahan’a doğru  hareket ediyoruz. Yaklaşık 2.5 saat süren bu yolculuktan sonra öğlen vakti İsfahan’a varıyoruz.  Öğleden sonra yapacağımız İsfehan şehir turunda 33 gözlü köprü , Hacu köprüsü ve  Çahar Bağ mesire alanını göreceğiz.

Konaklama: İsfehan Hacu Hotel 4* veya benzeri

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

4. GÜN. SALI. İsfehan

Kahvaltıdan sonra, Safeviler’in başkenti ve İran’ın önemli tarihi ve kültür merkezi olan İsfahan şehir turumuza devam ediyoruz. Bugün Güvercin kalesi, Vank Kilisesi, kırk sütunlu saray, Nakşi Cihan kompleksi ( Şeyh Lütfullah cami , Imam cami , Ali kapı sarayı ve Kayseri çarşı) kapalı çarşı,

Konaklama: İsfehan Hacu Hotel 4* veya benzeri

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

5. GÜN. ÇARŞAMBA. İsfehan

İran ın en önemli Selçuk cami Cuma cami , Sallanan minareler , Ateş tapınağı ve Ali Goli Ağa hamam ziyareti ve akşam yemeğinden sonra  İranda Güç evi anlamına gelen, Farsçada Zurhane denilen spor gösterişi göreceğiz.

Akşam konaklama Hacu Hotel 4* veya benzeri

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

6. GÜN. PERŞEMBE. İsfehan – Nain – Erdekan – Maybod – Yezd

Sabah kahvaltısından sonra Yezd şehrine doğru yola çıkıyoruz.  Yolumuz üzerinde önemli tarihi mekanları ziyaret ediyoruz. İlk durağımız İran’ın beyaz çarşaflı kadınlar şehri olan Nain’i ziyaret edeceğiz. Rehber eşliğinde Nain Cuma camisini gezeceğiz. Daha sonra tahin diyarı anlamına gelen ve İran’ın en meşhur tahininin yapıldığı Erdekan ilçesini gezeceğiz. Erdekan yakınlarındaki Meybod ilçesi bir başka ziyaret durağımız ve bu şirin ilçedeki Narın Kale ve Yahçal denilen buz fabrikasını gezeceğiz.Öğleden sonra Yezd’e varış ve Devlet Abad bahçesini gezdikten sonra otelimize yerleşeceğiz

Konaklama: Yezd Dad Hotel 4* veya benzeri

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

7. GÜN. CUMA. Yezd

Bugün kadim Zerdüştlüğün merkezi sayılan Yezd şehirini keşfetmek için tamgün tura çıkıyoruz. Zerdüşt ölü gömme rituellerinin önemli bir yer aldığı sessizlik kuleleri, binlerce yıldır hiç sönmeyen kutsal ateşin tutulduğu ateş tapınağı ile beraber, şehirdeki İslam kültürünün en önemli yapıları olan Emir Çakmak Küllüyesi ve Cuma camisini ziyaret edeceğiz. Ayrıca binlerce yıldır yeraltı sularından faydalanmak için kazılan kanal ve yapılardan oluşan su müzesini de ziyaret edceğiz. Günün sonunda ise Yezd şehrinin tarihi çarşılarını keşfedeceğiz.

Konaklama: Yezd Dad Hotel 4* veya benzeri

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

8. GÜN. CUMARTESİ. Yezd – Pasargad – Nakşi Rüstem – Persepolis – Şiraz

Sabah kahvaltısından sonra Yezd şehrini arkamızda bırakarak İran’ın tarihi diyarlarına doğru turumuza devam ediyoruz. Bir zamanlar Pers Akamenid İmparatırluğuna başkentlik yapmış ve günümüzde önemli bir tarihi yer olan antik Pasargad kalıntıları ilk durağımız olacak. Sonra Persepolis yakınlarında Persler döneminde bir nekropolis (mezarlık) olan ve kaya kabartmaları ile dikkat çeken Nakşi Rüstem’i ziyaret edeceğiz. Ve sonraki durağımız İran’ın Perslerden kalma en önemli ören yeri olan Persepolis’i gezeceğiz. Büyük İskender’in şehri MÖ 330 yılında yıkmasından önce Pers Akamenid İmparatorluğuna başkentlik yapmış bu antik şehir Pers mimarisinin öenmli yapıları ile dolu bir yer. Rehber eşliğinde yapacağımız Persepolis turundan sonra Şiraz şehrine hareket ediyoruz.

Konaklama: Şiraz Elize Hotel 4* veya benzeri

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

9. GÜN. PAZAR. Şiraz – Istanbul

Bugün gün boyu, bir zamanlar şiirin, edebiyatın ve şarabın şehri olarak bilinen Şiraz şehrini gezeceğiz. Şiraz turumuzua rehber eşliğinde önce tarihi İrem bahçeleri ile başlıyoruz. Daha sonra Pembe cami olarak da bilinen ve vitrayları ile göz kamaştıran Nasir Ol Molk camisini göreceğiz. Kerimhan Kalesi, Vekil camisinin yanısıra Şiraz ile anılan Hafız ve Saadi’nin türbelerini ziyaret edeceğiz. Günü ise Şiraz’ın kapalı çarşısında bitireceğiz. Akşam ise Şiraz havalimanına transfer olduktan sonra uçak ile İstanbul’a dönüş yapıyoruz. Turumuz İstanbul’da havalimanında pazartesi sabah erken biter.

Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği.

Buluşma Yer ve Zamanı

Atatürk Havaalanı (Buluşma noktası ve zamanı size ayrıca verilecektir)

Ne lazım?

İran şeriat hukuku ile idare edilen bir ülkedir. Bu açıdan giysiler büyük önem arz etmektedir. Bayan gezginlerimizin kol ve bacakları da kapsayacak şekilde, uzun giysiler ile gelmesi gerekmektedir. Ayrıca yanlarında bir baş örtüsü bulundurması gerekmektedir. Siyasi içerikli konuşmalardan uzak durulmalı ve alkol satışının ve tüketilmesinin yasak ve ciddi cezalara neden olduğu her zaman göz önünde tutulmalıdır.  İran T.C vatandaşlarına vize muafiyeti uygulayan bir ülkedir.

Unutmayın, seyahatin altın kuralı az ve öz eşya ile yola çıkmaktır. Aşağıda ihtiyaç duyabileceğiniz şeylerin listesini görebilirsiniz.

 • Güneş gözlüğü
 • Güneşe karşı şapka ve güneş kremi
 • Rahat yürüyüş ayakkabısı
 • Rahat ve konforlu outdoor giysiler
 • Günlük geziler için, hafif ve rahat bir sırt çantası
 • Serin ve soğuk havalar için polar ceket, kalın giysi vs.
 • Yedek hafıza kartlar

 

 

 

Ne dahil?
 • İstanbul/Tahran ve Şiraz/İstanbul gidiş dönüş uçak biletleri
 • Kişi sayısına göre Minibüs veya V.I.P Turizm otobüsü ile gezi boyunca tüm ulaşım hizmetleri
 • Programda belirlenen otellerde konaklama (dolu olamaları durumunda benzer standarta oteller)
 • Türkçe  yerel rehberlik hizmeti
 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Kapsamlı seyahat sağlık sigortası
 • Programda belirtilen yerler için giriş ücretleri
Ne dahil değil?
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Öğle yemekleri
 • İçecekler ve otel minibar harcamaları
 • Otel, Restaurant ve Rehber/Kaptan bahşişleri (tur başında rehberimiz kişi başı 30 USD toplamaktadır. Katılım mecburidir.)
Ücret ve Ödeme

İki kişilik odada kişi başı 1590 USD                                                                                            Tek kişilik oda farkı 420 USD

Ön ödeme: 490 USD – rezervasyon anında alınır.                                                                  İkinci ödeme: 550 USD son 2 ay kala ödenir.                                                              Son ödeme: 550 USD son 1 ay kala ödenir
Finans Bank ve Garanti Bonus kredi kartlarına 6 taksit fiyatı: 1670 USD
Katılımcı Sayısı: En az 14 kişi – En çok 24 kişi
Kayıt ve rezervasyon için
email: arif@gezgintayfa.com
tel: 0 533 312 2135

 

Bu tur ile ilgili sizi bilgilendirelim.

Turlarımız hakkında güncel bilgi için aşağıdaki formu doldurun, size ulaşalım.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Gezgin Tayfa Logo

Gezgin Tayfa'ya Katılın!

Turlarımız ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak ister misiniz? E-posta adresinizi bırakın, size ulaşalım.

Katıldığınız için teşekkür ederiz!

Pin It on Pinterest

Keşfettikçe paylaşalım!

Bu yazıyı arkadaşlarınıza ulaştırmaya ne dersiniz?

WhatsApp chat