Başka Bir Mısır

10 Gün 9 Gece

26 Ocak - 04 Şubat 2018

Kişi Başı: 1550 USD

Ayrıntılı bilgi için:

05333122135

Başka Bir Mısır Turu

Piramitleri, firavunlar döneminden kalma devasa tapınakları ve Nil Nehri ile bambaşka bir Orta Doğu ülkesi olan Mısır’a gezgin tadında unutulmaz bir gezi.

Tur Tarihleri:

26 Ocak – 04 Şubat 2018  – 1550 USD kişi başı. 

 

1. GÜN CUMA: Istanbul – Kahire
Mısır turu için havalimanında belirtilen buluşma noktasında tur rehberimiz ile buluştuktan sonra Türk Hava Yolları veya Mısır Hava yollarının tarifeli uçağı ile Kahire’ye varıyoruz. Havalimanından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Kahire’de. (Yemekler: Akşam yemeği uçakta)

2. GÜN CUMARTESİ: Kahire
Sabah kahvaltısından sonra rehberimiz eşliğinde Mısır’ın ve dünyanın en ünlü anıtlarından birisi olan Giza piramitlerini ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 4500 yıl önce Firavunlar için yapılmış birer anıt mezar olan piramitlerin en büyüğü olan Giza’nın 3 piramitlerini hem uzaktan hemde yakından görme şansımız olacaktır. Daha sonra antik Mısır uygarlıklarına ait önemli eserlerin ve mumyaların sergilendiği Kahire Ulusal Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Akşam için ise isteyen gezginlerimiz Giza piramidlerinde ses ve ışık gösterisine ücretli katılabilirler. Geceleme Kahire’de. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemeği)

3. GÜN PAZAR: Kahire
Sabah kahvaltımızdan sonra eski Kahire’nin çarşılarını, Koptik (Hristiyan) ve Müslüman mahallelerini keşfedeceğimiz tam gün tur. İlk durağımız, içinde adete Sultanahmet camisinin bir kopyası gibi duran Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın yaptırdığı bir camininde bulunduğu Kahire Kalesi olacak. Daha sonra Mısır Koptik hristiyanların yaşadığı mahalle ile beraber eski Kahire’yi keşfedeceğiz. Daha sonra Kahire’nin kadim zamanlardan günümüze kalan ünlü Han El Halili çarşısını keşfedeceğiz. Akşam ise 1. Sınıf yataklı vagonda tren ile Luxor kentine yolculuk yapacağız. Geceleme trende. (Yemekler: Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği trende)

4. GÜN PAZARTESİ: Luksor, Karnak Tapınağı
Sabah tren ile Nil nehrinin kıyısında kurulmuş olan Luksor kentine varıyoruz. Tren istasyonundan bir sonraki 4 geceyi geçireceğimiz, adete yüzen bir beş yıldızlı otel gibi olan Nil Gezi gemisine transfer oluyoruz. Daha sonra atlı faytonlar ile Firavunlar döneminden kalma, antik mimarisi ve duvar süslemeleri ile göz dolduran Karnak tapınağını gezeceğiz. Tur boyunca yerel Mısırolog rehberimizden, Firavunlar dönemi antik Mısır hakkında bol bol bilgi ve hikaye edineceğiz. Geceleme Luksor’da Nil gezi gemisinde. (Yemekler: Kahvaltı trende, öğle ve akşam yemekleri)

5. GÜN SALI: Luksor, Krallar Vadisi, Hatshepsut Tapınağı
Sabahın erken saatlerinde gün doğuşundan önce Nil nehrinin karşı tarafına geçeceğiz. Sonra eşeklerimize binerek, tıpkı Nil köylüleri gibi eşek sırtında firavunlara ait çok sayıda mezarın ve neredeyse el değmemiş şekilde korunmuş çocuk firavun Tut Ank Amon’a ait mezarında keşfedildiği krallar vadisine gideceğiz. Rehberimizden firavun mezarları hakkında dışarıda gerekli bilgilendirmeyi aldıktan sonra içi resimler ve resim yazısı ile süslenmiş sınırlı sayıda mezarları ziyaret edeceğiz.(Müze kuralları gereği ziyaretler sınırlı sayıda mezarı kapsıyor. Bazı mezarlar extra giriş ücretine tabi). Daha sonra kadın firavun Hatshepsut için inşa edilmiş olan tapınağı gezeceğiz. Yol üstünde yine bir antik Mısır anıtı olan Memnon anıtını göreceğiz. Eşeklerimiz ile vedalaştıktan sonra tekrar seyahatimizin lüks konforuna, Nil gezisi teknemize geri dönüyoruz. Tekne ile Nil nehrinden ilerleyerek Esna şehrine doğru yol alacağız. Geceleme Nil gezi gemisinde. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

Not: İsteyen gezginlerimiz için krallar vadisi ve Hatshepsut tapınağına araç ile ücretsiz ulaşım seçeneği vardır. Bu turun sabah çok erken olmasının sebebi Kralla vadisinin öğlen saatlerinde çok sıcak olmasıdır.

6. GÜN ÇARŞAMBA: Esna- Edfu
Nil nehri deltasında en iyi korunmuş ve neredeyse bina bütünlüğünü korumuş, göklerin tanrısı Horus’a ithaf edilmiş Edfu tapınağını rehberli tur ile gezeceğiz. Daha sonra Nil nehrindeki gemi yolculuğumuza devam ederek Kom Ombo’ya doğru gideceğiz. Geceleme Nil gezi gemisinde. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

7. GÜN PERŞEMBE: Kom Ombo – Asvan
Bu sabah Nil kıyısında başka bir ilginç antik tapınak olan Kom Ombo tapınağını ziyaret edeceğiz. Timsah başlı Sobek ile şahin başlı tanrı Horus’a adanmış bu tapınak Nil Nehri boyunca ayakta kalmış nadir eserlerden biri. Daha sonra Asvan şehrine doğru hareket edeceğiz. Nil nehrinin kıyısındaki başka bir önemli şehir olan Asvan’da Nil nehrinin geleneksel yelkenli tekneleri olan feluka turu ile Asvan adalarının civarında bir tekne gezisine çıkacağız. Geceleme Asvan’da Nil gezi gemisinde. (Yemekler: Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri)

8. GÜN CUMA: Asvan

Sabah çok erken saatte opsiyonlu Abu Simbel turu. Bu sabah kahvaltıdan sonra gemimizden ayrılıyoruz ve otelimize transfer oluyoruz. Asvan baraj gölünde bir adada olan Philae tapınağını rehber eşliğinde ziyaret ediyoruz. Günün geri kalanını Asvan şehrinin eski çarşılarını keşfederek geçiriyoruz. Akşam  tekne ile Nil nehrinin tekne ile geçerek bir Nubi köyüne gidiyoruz ve akşam yemeği için köyde bir eve misafir oluyoruz. Konaklama Asvan’da otelde.  (Yemekler: Kahvaltı gemide, akşam yemeği köy evinde)

9. GÜN CUMARTESİ: Kahire

Sabah kahvaltısından sonra Asvan havalimanına, Kahire uçağımız için transfer oluyoruz. Kahire havalimanına varış ve otelimize transfer olduktan sonra günün geri kalanı boş zaman olarak Kahire’nin eski çarşı pazarlarını keşfedebilirsiniz. İsteyen misafirlerimiz opsiyonlu Saqqara & Memphis turuna gidebilir. Mısırdaki son günümüzü Nil nehrinde akşam yemekli ve müzik, dansöz gösterisi olan bir tekne gezisi ile  sonlandırıyoruz. (Yemekler: Kahvaltı ve akşam yemeği teknede)

10. GÜN PAZAR: Kahire – İstanbul
Bugün havalananına transfer oluyoruz ve Türk Hava yolları veya Mısır Hava yolları tarifeli uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Tur İstanbul’da havalananında biter. (Yemekler: Kahvaltı)

Buluşma Yer ve Zamanı
 • Tarih: 23 Haziran
 • Buluşma Yeri: Atatürk Havaalanı (Buluşma yeri size ayrıca belirlenecek
 • Bilgi ve Rezervasyon için: arif@gezgintayfa.com 0 533 312 21 35
Ne lazım?

Unutmayın, seyahatin altın kuralı az eşya ile yola çıkmaktır. Aşağıda ihtiyaç duyabileceğiniz şeylerin listesini görebilirsiniz.

Güneş gözlüğü
Güneşe karşı şapka ve güneş kremi
Rahat yürüyüş ayakkabısı veya sandelet
Rahat ve konforlu outdoor giysiler
Günlük geziler için, hafif ve rahat bir sırt çantası
Serin havalar için polar ceket

Ücret ve Ödeme

Kişi başı iki kişilik odada 1490 USD.             Tek kişilik oda farkı 380 USD (tek kişilik odada kalmak istediğinizde ilaveten ödeyeceğiniz tutar)

Ön ödeme:        490 USD – rezervasyon anında alınan ve geri ödemesiz depozitodur.
İkinci ödeme:    500 USD  26 Kasım 2017
Son ödeme:       500 USD 26 Aralık 2017

Finans Bank ve Garanti Bonus kredi kartlarına 6 taksit fiyatı: 1580 USD

Katılımcı Sayısı: En az 14 kişi – En çok 24 kişi

Kayıt ve rezervasyon için

email: arif@gezgintayfa.com

tel: 0 533 312 2135

Ne dahil?

Tura Dahil Olan Hizmetler:

 • Uzman rehberlik hizmetleri
 • İstanbul-Kahire-Istanbul gidiş/dönüş uçak bileti
 • Program uyarınca HB (yarım pansiyon) 4 veya 5 yıldızlı otellerde konaklama
 • 4 gece lüks Nil gezi gemisinde FB (tam pansiyon) konaklama ve seyahat
 • Kahire – Luksor 1. sınıf yataklı tren
 • Karnak tapınağına faytonlu gezi
 • Asvan’da yelkenli Feluka tekne gezisi
 • Asvan/Kahire iç hat uçak bileti
 • Kişi sayısına göre konforlu otobüs, midibüs veya minibüs ile ulaşım
 • Program dahilinde giriş ücretleri
 • Son gece Kahire akşam yemekli tekne gezisi
 • Zorunlu seyahat sigortası
Ne dahil değil?

Tura Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Vize ücreti ve yurtdışı çıkış harçları
 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri
 • Otel minibar harcamaları
 • Yemeklerde alınan içecek ve içkiler
 • Opsiyonlu bazı turlar veya ses ve ışık gösterileri
 • Diğer kişisel harcamalar

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Turlar

Pin It on Pinterest