Büyükada'da Tatlı Pazar

Günübirlik

29 Ekim

Kişi Başı: 450 TL (maksimum 6 kişi)

Ayrıntılı bilgi için:

0535 360 67 31

Büyükada’da Tatlı Pazar

Biraz Büyükada, biraz da çikolata. Güzel bir ada turu sonrası çikolata atölyesi.

Bilinen klasik ada gezilerinin aksine, Adaların eski kültürü, eski Büyükada çarşısı, esnafı, adalı insanların hikâyeleri, yaşayış biçimleri üzerine olan gezimizi, günümüz Büyükada’sında gastronomi ile ilgili çalışmalarını başarıyla sürdüren ada çarşısı sakinlerinden ChocoWhite mutfağının işletmecisi Halil Bey’in önderliğinde mükemmel bir workshop deneyimi ile bir araya getirdik. Bu workshop ile Belçika çikolataları kullanarak hazırlanacak Avrupa ve Amerikan pastacılığının örneklerini ve bu pastaların damak çatlatan lezzetlerini öğrenme şansınız olacak.

Adaya varınca misafirlerini bekleyen her adalı gibi rehberiniz Ece sizi iskelenin çıkışında bekliyor olacak. Kendisi de bir Büyükada’lı olan Ece Hanım’dan, sıcak çaylarınızı yudumlarken, ada tarihini dinleyerek tura başlayacaksınız. Daha sonra rehberiniz ile Ada sokaklarında gezerken alacağınız bilgiler ile adalarda yaşamı daha iyi anlama fırsatı bulacak, şuan ki yaşantısı, değişimi, kültürüyle kıyaslama şansına erişecek ve günümüz dükkânlarında, evlerinde, binalarında daha önce kimlerin bulunduğuna ve oralarda ne tür hikâyeler biriktirdiklerine şahit olacaksınız. Bakkal Pandelinin ürünleri, Pasta konusunda bir dahi olduğu bilinen Niko mundi’nin hareketli hayatı, Pembe hanımın nerden geldiği belli olmayan serveti, yoğurtçu Sarandilerin yoğurt kaplarının azizliğine uğrayış hikâyesi ve daha nicelerini öğrenecek, öğle yemeğinin ardından tatlı yiyip tatlı konuşma faslına geçeceksiniz.

Her Büyükada’da Tatlı Pazar turumuzda farklı tatlar yapmaya çalışacağız. Bu hafta ChocoWhite mutfağında Halil Bey ile yapacağınız atölya çalışması şu şekilde olacak. %70 bitter çikolatayı müthiş bir şekilde hissettirecek pekan ya da cevizli orjinal Amerikan brownie Frambuazlı bitter ya da beyaz çikolatalı tart Yapacağız. Mutfakta inanılmaz iki lezzet çıkarırken profesyonel bir mutfakta çalışma deneyimi yaşamış olacaksınız.

Şimdiden yerinizi ayırtın Kontenjanın 6 kişi ile sınırlı olduğunu unutmayınız.

Buluşma Yer ve Zamanı

Tarih: Saat 10:15’de Büyükada iskele çıkışında (Google harita için tıklayın)

Uygun vapurlar: Eminönü’nden kalkış 08:30 – Beşiktaş’tan kalkış 08:45

Bilgi ve Rezervasyon için: erkan@gezgintayfa.com ya da 0 535 360 67 31 Buluşma için irtibat numarası: Ece Duluk 0 538 668 0115 ya da Erkan Karaköse 0 535 360 67 31

Ne lazım?

Günün ilk yarısı yürüyüş turu olacağı için mevsim şartlarına uygun şekilde giyinmenizi tavsiye ediyoruz.

Ücret ve Ödeme

Tur ücreti kişi başı 450 TL’dir

Nakit ödemede %5 indirim imkânımız var.

Finansbank ve Bonus kredi kartlarına 3 ay kadar taksit yapabiliyoruz. Taksit şartlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Ne dahil?
  • Profesyonel rehberlik
  • Öğle yemeği
  • ChocoWhite’ın işletmecisi Halil Bey ile çikolata ve tatlı atölyesi
Ne dahil değil?
  • Yemek esnasında alınan içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • İstanbul – Büyükada – İstanbul vapur ücretleri

Bilgi ve Rezervasyon

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak veya ön rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilecek Turlar

Pin It on Pinterest